Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: e38 740i m60 silnik nie rowno pracuje

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar greg1990
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i, e60 525i
    Skąd
    Irlandia

    e38 740i m60 silnik nie rowno pracuje

    Witam wszystkich!
    Zaczne od poczatku, moja siudemka jest bardzo zadko uzywana i wiekszosc czasu stoji w garazu. Problem polega na tym ze silnik na wolnych obrotach troche szarpie i telepie buda, tak jakby nie palil na ktorys gar. Samochod stal przez jakies 4 lata nie uzywany wiec zabralem sie za serwis, mysle ze moze to swiece i przy wymianie zauwazylem sporo oleju w okolicach swiec. Wiec uszczelki poz zaworami tez wymienilem. Nadal jest tak samo, myslalem ze moze ktoras cewka skoro byl tam olej to napewno nie pomogl, ale na kompie zadnych bledow. Dodam ze 2 swiece, po jednej z kazdej strony najblizej szyby byly bardzo czarne gdzie wszystkie inne byly normalnego przypalonego koloru.
    Gdzie mam dalej zaczac poszukiwania przyczyny tego telepania. Dodam rownies ze czasami zdaza sie chwile ze jakby chodzil normalnie lub mniej telepal.
    Dziekuje za pomoc!!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego olej swoją drogą mógł powodować przebicia ale kolor świec świadczy o tym że masz uszkodzoną odmę bo akurat końcowym cylindrom udaje się podsysać olej z silnika i są okopcone

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Ja mam identyczny problem w mojej E32...M60B40...juz wymieniałem wszystko co możliwe...nawet kolektor ssący i tutaj został popełniony błąd,ze przy okazji nie została sprawdzona taka aluminiowa rurka pod kolektorem,która idzie od przodu silnika do odmy,podobno ona potrafi się rozszczelnić i dlatego są takie rewelacje...wezmę się chyba za to w tym roku...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar greg1990
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    18
    BMW
    e38 740i, e60 525i
    Skąd
    Irlandia
    A jest jakis sposob na sprawdzenie odmy?? Jak sie nie myle to ona jest za silnikiem tuz kolo szyby??
    I jest mozliwosc czyszczenia czy tylko wymiana??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    a przyglądałeś się elektryce w puszcze pod maską ?
    Zwróć uwagę na przekaźnik komputera numer ori: 61368373700 (biało zielony) on jak jest zużyty to siła docisku elementu wykonawczego czyli małej zwory jest mniejsza lub są zaśniedziałe styki między blaszkami i gorzej przewodzi co skutkuje na przykład nieprawidłowym grzaniem sond lambda lub za słabym otwieraniem wtryskiwaczy ponieważ nie dociera tam 12 V wprost z akumulatora tylko mniej odpowiednio do stopnia zużycia przekaźnika.
    Wcześniej wymieniony przeze mnie przekaźnik mamy wszyscy w E38 bez znaczenia jaki rok czy silnik. Popatrz czy nie masz pośniedziałych bezpieczników w tej skrzynce pod maską. Ja tak miałem i działy się cyrki z wtryskami wypadaniem zapłonów brakiem mocy zwłaszcza na zimnym. Efekt był taki że nie grzały za dobrze sondy lambda bo było za małe napięcie na grzałkach, nie wyświetlał się błąd grzałki bo obwód elektryczny i tak był zamknięty, tak samo przy wtryskach nie otwierały się do końca mimo że wtryski mam nowiutkie. Wczoraj zmieniłem dwa przekaźniki na nowiutkie Tyco a dokładnie : 61368364581 - niebieski, 61368373700 - biało zielony. Problem nierównej pracy czy braku dynamiki i wypadanie zapłonów zniknęły :)

    P.S. Ja walczyłem samodzielnie z problemem ucząc się ponieważ nie jestem mechanikiem ale elektronikiem i dopiero dokładna lektura schematów elektrycznych otworzyła mi oczy co może być problemem. Tak jak większość z was zacząłem od świec, cewek, instalki LPG, lewego powietrza, uszczelek, wtrysków, odmy, wszelakich rurek, akumulatora, czujników aż w końcu postanowiłem poszukać sobie schematów w necie do mojego M52TU czyli sterownika MS 41.1. Jak wół napisane jest za co odpowiada ten przekaźnik, za grzanie wszystkich sond lambda przed i po kacie, + od wtrysków, krokowca, czyli za wszystkie rzeczy które odpowiadają za nierówną pracę silnika na biegu jałowym a zwłaszcza na zimnym silniku !

    Życzę powodzenia w szukaniu usterki :)
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 12-01-2014 o 20:56

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    a przyglądałeś się elektryce w puszcze pod maską ?
    Zwróć uwagę na przekaźnik komputera numer ori: 61368373700 (biało zielony) on jak jest zużyty to siła docisku elementu wykonawczego czyli małej zwory jest mniejsza lub są zaśniedziałe styki między blaszkami i gorzej przewodzi co skutkuje na przykład nieprawidłowym grzaniem sond lambda lub za słabym otwieraniem wtryskiwaczy ponieważ nie dociera tam 12 V wprost z akumulatora tylko mniej odpowiednio do stopnia zużycia przekaźnika.
    Wcześniej wymieniony przeze mnie przekaźnik mamy wszyscy w E38 bez znaczenia jaki rok czy silnik. Popatrz czy nie masz pośniedziałych bezpieczników w tej skrzynce pod maską. Ja tak miałem i działy się cyrki z wtryskami wypadaniem zapłonów brakiem mocy zwłaszcza na zimnym. Efekt był taki że nie grzały za dobrze sondy lambda bo było za małe napięcie na grzałkach, nie wyświetlał się błąd grzałki bo obwód elektryczny i tak był zamknięty, tak samo przy wtryskach nie otwierały się do końca mimo że wtryski mam nowiutkie. Wczoraj zmieniłem dwa przekaźniki na nowiutkie Tyco a dokładnie : 61368364581 - niebieski, 61368373700 - biało zielony. Problem nierównej pracy czy braku dynamiki i wypadanie zapłonów zniknęły :)

    P.S. Ja walczyłem samodzielnie z problemem ucząc się ponieważ nie jestem mechanikiem ale elektronikiem i dopiero dokładna lektura schematów elektrycznych otworzyła mi oczy co może być problemem. Tak jak większość z was zacząłem od świec, cewek, instalki LPG, lewego powietrza, uszczelek, wtrysków, odmy, wszelakich rurek, akumulatora, czujników aż w końcu postanowiłem poszukać sobie schematów w necie do mojego M52TU czyli sterownika MS 41.1. Jak wół napisane jest za co odpowiada ten przekaźnik, za grzanie wszystkich sond lambda przed i po kacie, + od wtrysków, krokowca, czyli za wszystkie rzeczy które odpowiadają za nierówną pracę silnika na biegu jałowym a zwłaszcza na zimnym silniku !

    Życzę powodzenia w szukaniu usterki :)
    kolego twój post może mieć duże dla mnie znaczenie :) mam m62b44 i też mam problem z nierówną pracą na wolnych na ciepłym i zimnym, tyle że na zimnym gorzej. I też wymieniłem wszystko o czym pisałeś i kompresje mam super. Powiadasz że u mnie też są te przekaźniki? W sumie tam nie zaglądałem. Jak je sprawdzić, jak nie będą zaśniedziałe? Czy poprostu wymienić/podmienić na inne?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    najlepiej podłączyć 12V pod dwa styki żeby elektromagnes zwarł zapadkę i sprawdzić jaką ma rezystancję pomiędzy stykami od zapadki. popatrz tam dokładnie bo ja miałem zaśniedziały styk pod zapadką a tego się nie czyści bo możesz zdrapać warstwę ochronną. innym wariantem do sprawdzenia mogą być kostki od wtryskiwaczy te co zatyka się bezpośrednio na wtrysku. Czasem zdarza się że nierówno popracuje ale jest o niebo lepiej bo sondy lamda nie grzeją się już napięciem 3V jak to było tylko 12V !
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 15-01-2014 o 12:25

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    Podmienilem od kolegi ze sprawnego bmw te przekazniki i zero poprawy czyli to nie to. W przyszłym tygodniu jade do profesjonalnego warsztatu zajmującego sie bmw znanegona tym forum i innych, mam nadzieje ze ogarnal temat

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    to pisz co Ci pomogło, czy t o wtryski pompa cewki czy co innego.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    na pewno dam znac. Umówiony jestem na piątek. Twierdzi ze da rade ogarnac w ciągu jednego dnia, nie trzeba będzie zostawiac fury na warsztacie. Zycie pokaze, a mam prawie 200km;-) niby wszystko sprawdziłem ze swoim mechanikiem, ciekawy jestem finalu

Podobne wątki

  1. bmw e38 740i LPG M60 1995
    Przez john w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 21:50
  2. [silnik] 740i m60 Nie wkręca się na obroty, kopci...
    Przez pio999 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 09:13
  3. Świece do BMW E38 740 IL silnik M60
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 13:22
  4. mechanika - silnik pracuje nierówno
    Przez Sailor76 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 12:01
  5. nie odpala silnik m60
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •