Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: elementy blacharskie przed i po-lift

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Blog
    2

    Post elementy blacharskie przed i po-lift

    Witam panowie mam małe pytanko czy elementy blacharskie takie jak drzwi różnią się od siebie w wersjach przed i po liftowych?.
    U mnie w narożnikach ruda zapanowała już tak mocno że postanowiłem kupić nowe w lepszym stanie i je zakonserwować, ale nie wiem czy nie ma różnicy w przed i po liftach.
    Dodam moja e38 rocznik 2001 nie long :)
    Ostatnio edytowane przez vegossj1 ; 11-01-2014 o 09:55

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    roznica tylko w przednich blotnikach, i chyba zderzakach, slyszalem ze w zderzqku przednim sa troszke inne mocowania. Drzwi sa takie same, a jesli chodzi o blotnik to roznią sie malym kierunkowskazem;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mcdziubek
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    648
    BMW
    Ex E38 740i 4.4 - F10 528i 3.0
    Skąd
    Windsor and Slough
    Blog
    1

    Post

    Ja miałem rudego 102 na blotnikach z tyłu oraz kilka wgniecen plus ruda na dole dzrzwi. Razem ze wszystkim zapłaciłem 5 klocków i warto było. Mam 98 rok. Czy nie taniej podjechac do dobrego lakiernika czyt. Drogiego i zrobic te drzwi niz wymieniać srać pierdzieć gryźć wodę a za jakis czas znowu ruda wyjdzie?

    Dlaczego drogiego a no bo bylem w kilku warsztatach i wszedzie mi mówili ze oni moga zrobić tanio pod sprzedaż ale jesli chce trzymać auto to powinienem se znaleźć kogos innego i znalazłem. Polski warsztat blacharsko lakierniczy w High Wycombe.

    Jestem mega zadowolony.

    Cyknij pare fotek i wklej tu jakie szkody wyrządził ci rudy 102 na tych drzwiach. Moze nie warto wymieniać?

    Pamiętaj ze dobry blacharz ma dojscie do reparaturek roznych elementow nadwozia.
    Ostatnio edytowane przez mcdziubek ; 11-01-2014 o 13:31
    Toyota Prius 2014 1.8 CVT Hybrid.
    E38 740i V8 ma nowego Pana.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Blog
    2
    ale jaką mam pewność ze ruda po malowaniu nie wyjdzie znowu za jakiś czas, mówi się ze jak już ruda raz wyszła to wyjdzie drugi raz nawet po malowaniu tylko po jakimś czasie. Dlatego chciałem poszukać drzwi których ruda jeszcze nie zaatakowała i dużo dużo konserwy w nie wlać zdjęcia wkleję jutro sami ocenicie.
    A z tymi lakiernikami to też loteria nawet ten drogi potrafi spartolić robotę, hmm brat ma znajomego który pracuje w lakierni i maja komorę ciekawe czy oprócz malowania walczą z ruda i ewentualnie wspawują reperaturki itd hmmm trzeba wykonać telefon :D
    Ostatnio edytowane przez vegossj1 ; 11-01-2014 o 14:07

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    ruda wyjdzie tak czy siak, tylko od obecnej jakości elementu i umiejętności blacharza/lakiernika zalezy to czy to "prędzej czy póżniej" będzie za 2-3 lata czy za 10
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    ja osobiście wolal bym zmienić elementy na takie których jeszcze nie "chwyciło" , zabezpieczenie fabryczne to fabryczne, a spawnie itd. osłabia blache i w przyszłości i tak ruda wydzie . drzwi polift chyba sa inne bo inne sa progi i chyba listwy drzwi zgarniajace a za za tym idzie pewnie dzwi też , ale może sie myle niech ktos potwierdzi

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    ja osobiście wolal bym zmienić elementy na takie których jeszcze nie "chwyciło" , zabezpieczenie fabryczne to fabryczne, a spawnie itd. osłabia blache i w przyszłości i tak ruda wydzie . drzwi polift chyba sa inne bo inne sa progi i chyba listwy drzwi zgarniajace a za za tym idzie pewnie dzwi też , ale może sie myle niech ktos potwierdzi
    Z tego co wiem to i drzwi i progi są takie same na poliftowych progach są tylko plastikowe nakładki a na drzwiach inne listwy dolne jedyna różnica w drzwiach to drzwi z poduchą lub bez .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Blog
    2
    a jak zauważyć różnicę między drzwiami z poducha a bez osobiście mam poduchy, a w ogóle dzisiaj zdarzyła mi się nie miła przygoda trafiłem na drodze sarenkę uszkodzony zderza z prawej strony halogen lata w gnieżdzie i xenon wyżej świeci ktoś zna się na wycenach z AC?

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Z tego co wiem to i drzwi i progi są takie same na poliftowych progach są tylko plastikowe nakładki a na drzwiach inne listwy dolne jedyna różnica w drzwiach to drzwi z poduchą lub bez .
    Progi sa inne, nie roznia sie tylko nakladkami
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    103
    BMW
    e38
    Skąd
    Koszalin
    Blog
    2
    zdjecia szkód po zderzeniu z sarenka niby nie wielkie poza plastikami to tak jak wczesniej wspominałem xenon wyżej świeci plastik pod lampa jest luźny,sam naroznik blotnika widać ze kawałek szpachlu odpadł:), halogen też luźny i dysze spryskiwaczy poprzestawiane ale one nie sa chyba skierowane na stałe prawda? i po otwarciu maski kawałek plastiku spadł na ziemie ale on pochodzil najprawdopodobniej z nerki która stała się ciut luźniejsza i rusza się gdy ja ręką przesuwam na boki. Na bmwstore widze ze zderzaki sa przed i po 1999r czyli lift sie widać różni dobra wiadomość to taka że wersja silnikowa nie ma znaczenia bo po numerze części zderzak pasuje zarówno do każdej benzyny jak diesla, chyba ze bmw store kłamie:D moze ma ktoś doświadczenie w wymianie zderzaka?

Podobne wątki

  1. [elektryka] E38 4.4 1998 przed lift. Ori Lampy Xenon z po lift, czy podejdą?
    Przez mcdziubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 00:48
  2. Porównanie silnik przed lift i po lift pomocy
    Przez konrado001 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •