Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Check coolant level

  1. #1
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa

    Unhappy Check coolant level

    Siemanko,
    problem swój przedstawiam na drżących nogach, bo jeśli to co czytam i to co przekazał mi znajomy się sprawdzi to moje 7er się z lekka kończy... ale od początku - wczoraj zapaliło mi się "check coolant level" - od razu sprawdziłbym płyn chłodniczy, ale śpieszyłem się na pogrzeb i ubrany w garnitur nie miałem ochoty się babrać więc spokojnie przejechałem trasę (potem gdy odpalałem ciepły silnik nie wyświetlał się błąd). Auto normalnie chodziło... chodziło. Dziś schodzę do garażu bo musiałem zanieść parę pierdół do garażu więc trzeba było wyprowadzić cielaka - odpaliłem, chcę lekko skręcić i... auto sztywna kierownica jak w gokarcie. Pikawa zaczyna walić jak u zawałowca, kierownica nie odpuszcza. Szybko robię co muszę w garażu, gaszę bestię i zaglądam pod maskę do tego cholernego płynu chłodniczego bo pierwsze o czym pomyślałem - odkręcam kurek i? NIC! Sucho, ten dzyndzelek co ma stać w wodzie.... stoi, ale oparty. Ja już potu na czole dostaje, nogi mi się trzęsą jak galareta. Z racji godziny i paru rzeczy w domu po płyn pojadę jutro. Wróżenie z fusów kolegi - uszczelka, blok albo najmniejszy wyrok - gdzieś popuszcza. Garaż jest lekko wilgotny, ale nie zauważyłem, żeby była większa kałuża, więc może, być to jakiś stary syf (nie zapeszam, bo w momencie stresu nie rozmyślałem za bardzo). Więc cóż - jakieś podpowiedzi? Mam już nerkę do cięcia szykować na sprzedaż?
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Ale co ma brak płynu chłodniczego do niemożności ruszanie kierownica?

    tu masz opisane co i jak z tym komunikatem:


    http://7er.pl/showthread.php/8734-po...-Co-jest-grane
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Więc z jakiej paki nagle dziś auto skręcić kapciem nie może? Wiem, to bez sensu - męczy mi głowę to auto i nie myślę racjonalnie
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Patromierz Zobacz posta
    Więc z jakiej paki nagle dziś auto skręcić kapciem nie może? Wiem, to bez sensu - męczy mi głowę to auto i nie myślę racjonalnie
    jedyne co może mieć wspólnego to płyn wyciekający na pasek który napędza pompe wspomagania może się po kole ślizgać pierwsze uzupełnij płyn na zimnym motorze kontroluj czy ma jakieś wycieki dobrze podłożyć szmate lub stare posciel wszystko widać jeżeli nie kopci olej ma normalny kolor to się nie stresuj sprawdź czy posek na wspomaganiu się nie ślizga jeżeli tak są preparaty zwiększające przyczepność pasków

  5. #5
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    A apropos wspomagania, płyn w zbiorniczku masz?

  6. #6
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Więc tak - pojechałem dziś po płyn, otwieram maskę i okręcam kurek koło chłodnicy. Po chwili przypominam sb również o wyrównawczym obok (przynajmniej tak mi się wydaję, że to on był ), otwieram go i o dziwo płynu jest sporo (z pół zbiorniczka, może ciut więcej). Gdy oba były otwarte, w tym małym koło chłodnicy zassało coś i się napełnił tak, że ten dziubek co stał - zaczął elegancko pływać, tylko delikatnie go mało było więc nie wiele dolałem. Auto odpalam - błędu brak i WSPOMAGANIE DZIAŁA! Moje auto jest typową kobietą, bo się chyba na mnie zwyczajnie obraziło...
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Patromierz Zobacz posta
    Więc tak - pojechałem dziś po płyn, otwieram maskę i okręcam kurek koło chłodnicy. Po chwili przypominam sb również o wyrównawczym obok (przynajmniej tak mi się wydaję, że to on był ), otwieram go i o dziwo płynu jest sporo (z pół zbiorniczka, może ciut więcej). Gdy oba były otwarte, w tym małym koło chłodnicy zassało coś i się napełnił tak, że ten dziubek co stał - zaczął elegancko pływać, tylko delikatnie go mało było więc nie wiele dolałem. Auto odpalam - błędu brak i WSPOMAGANIE DZIAŁA! Moje auto jest typową kobietą, bo się chyba na mnie zwyczajnie obraziło...
    poziom sprawdzasz na zimnym silniku

Podobne wątki

  1. Błąd Check Tail Lights oraz Check tyre pressure
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:56
  2. [elektronika] Czujnik temp? coolant temperature
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 23:30
  3. Check coolant level
    Przez discovery w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 12:55
  4. problem z check coolant level
    Przez ahmar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 16:30
  5. [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?
    Przez Supermen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •