Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pomóżcie w wycenie bawareczki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa

    Post Pomóżcie w wycenie bawareczki

    Hej,
    od kilku miesięcy rozglądam się za e38. Interesowała i nadal interesuje widlasta jednostka benzynowa... ostatnio wróciłem z nieudanej wyprawy z Niemcowni. Towarzyszył mi ojciec i po niewypale z wyjazdem zagadał do znajomego handlarza - to na prawdę dobry znajomy kilkanaście lat się znamy.
    A on mówi, że u niego stoi 730d z 2000 r. VIN dn46649. Wyposażenie jakoś nie przytłacza, ale auto stoi już rok, ściągnął go wspólnik naszego znajomego, wymienił silnik . Przebieg jest autentyczny bo miało być do jeżdżenia na codzień. Traf chciał, że wyjechał do Szwecji i jest już tam od dłuższego czasu. W sumie w komisie stoją dwa jego samochody ale facet się nimi nie interesuje.

    Moje pytanie, za ile warto wyrwać to autko.

    http://autohandeleurocar.auto.com.pl...d=1317kb&zyr=9

    ....a najważniejsze, nasz znajomy powiedział, że na pewno cena wystawiona w necie mnie nie obowiązuje.



    Pozdrówka
    EmilYo

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Autko jak długo już stoi i na dodatek diesel to z czasem mogą powychodzić kwiatki ...Silnik wymieniany...Trzeba ocenić na żywo.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    Jest o tyle dobrze, że będę mógł z nim jeździć na zawiechę, na warsztat, na kompa... gdzie zechcę. Zakładając, że wszystko jest ok. ja powiedziałem, że od 15 k pln będę się zastanawiać. Wiadomo, że najlepiej jakbym go przytulił za darmo...ale tak realnie, proszę o wycenę bo nie mam doświadczenia w tych furach. I na prawdę proszę o cenę a nie o to co sprawdzić. Jeśli nie będzie papierów na silnik to pewnie zacznę od 12 k.

    PS. dla osoby, która jest zielona jeśli chodzi o markę, wychodzące kwiatki niewiele mówią...proszę o więcej precyzji, co konkretnie może się wysypać (choć oczywiście nie musi).

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    Cytat Zamieszczone przez emilyo Zobacz posta
    Jest o tyle dobrze, że będę mógł z nim jeździć na zawiechę, na warsztat, na kompa... gdzie zechcę. Zakładając, że wszystko jest ok. ja powiedziałem, że od 15 k pln będę się zastanawiać. Wiadomo, że najlepiej jakbym go przytulił za darmo...ale tak realnie, proszę o wycenę bo nie mam doświadczenia w tych furach. I na prawdę proszę o cenę a nie o to co sprawdzić. Jeśli nie będzie papierów na silnik to pewnie zacznę od 12 k.

    PS. dla osoby, która jest zielona jeśli chodzi o markę, wychodzące kwiatki niewiele mówią...proszę o więcej precyzji, co konkretnie może się wysypać (choć oczywiście nie musi).

    Ale takie "wycenianie" po zdjęciach to lekko "ciulata" sprawa

    bo jak mam wycenić auto nie wiedząc o
    - stanie blacharki
    - stanie silnika
    - stanie elektroniki
    - stanie zawieszenia
    - przebiegu auta
    - itd itp

    no na chłopski rozum to nie do zrobienia w sposób realny i rzeczywisty

    jak chcesz wirtualnie to wpisz w allegro 730d wyskoczy ci najdroższe i najtańsze popatrz co i jak i wypośrodkuj cenę i będzie wycena - tylko ze jak dla mnie z d.. wzieta


    PS
    chcesz rady???
    Odpuść diesla z wymienianym silnikiem - bo ani nie wiesz w jakim aucie jeździł ani nie wiesz co w nim siedzi, bierz PB
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za rady, rozważę każdą. I tak jak wspominałem, będę miał możliwość zweryfikowania auta. Myślałem, że rzucicie jakąś cenę referencyjną. Bo nie wiem czy to moje 15 k to z d... czy coś realnego. Wiem, że to śliski temat, ale może jakoś mnie nakierujecie.

    A tak na marginesie Adasio, po twojej wypowiedzi, dział dot. aut ebayów i allegro mijają się z celem, bo w oparciu o zdjęcia i z opisu każda porada jest z du...

    Wrzuciłem ten wątek, żeby poznać wasze opinie ale też i po to żeby się "oswoić" z forum. W końcu trzeba poznać grono 7erów :)

  6. #6
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez emilyo Zobacz posta
    A tak na marginesie Adasio, po twojej wypowiedzi, dział dot. aut ebayów i allegro mijają się z celem, bo w oparciu o zdjęcia i z opisu każda porada jest z du... :)
    No nie zgodzę się.

    W tym dziale w 90% OCENIAMY SAMOCHODY ale pod względem:

    - wyglądu auta ( stan blacharki,spasowania części, kolorystyki,czasem brak elementów,nietypowe elementy) itd itp
    - znajomości auta - ktoś był ,oglądał zna itd
    - wygląd ogólny
    - stan skór
    - spasowanie całość auta
    - ocena sprzedawcy auta - handlarz,komis itd
    - ostrzegamy się przed tzw "minami" auto po gradobiciu,powodzi,dzwonie,składane z 3 innych a zatajone przez sprzedawce
    - poszukiwanie auta i wklejanie propozycji itd

    Ale wycenianie tak na podstawie fotek to raczej karkołomna zabawa bo bardzo mało precyzyjna jak dla mnie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Zrozum że ciężko nam oceniać auto po fotkach...Cena 15 tys może byc niską za super stan ale też wysoką za mega zaniedbane technicznie auto...Jeśli autko będzie zachowywało się normalnie technicznie to cena 15k za 3.0d z tego roku nie jest zła a nawet b.dobra.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar emilyo
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    153
    BMW
    e38 750i Shadowline
    Skąd
    Warszawa
    i o to chodziło :)
    Jutro, ojczulek zajedzie do komisu bo sam mietka będzie brał, zapyta skąd ten silnik i czy sa na to papiery. Jeśli jest tylko pięknie w opowieściach, to trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i szukać...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ze zdjęcia zauważyłem brak wentylatora ele. klimy i brak plastiku przed tym wentylatorem. fotka 1
    730

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kazas4
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    528
    BMW
    było E36,E46 jest E38 730d 2001r
    Skąd
    Krzepice/k.Częstochowy
    no powiem ci że jak wyrwiesz zadbane 730d z 2000r za 15tyś to będzie jakaś MEGA OKAZJA !!!!!

Podobne wątki

  1. Telewizory pomóżcie.
    Przez robert1903 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-07-2012, 12:04
  2. Problem z odpalanie. Pomóżcie.
    Przez sn234 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 18:15
  3. [mechanika] Pomóżcie ocalić M60
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 21:55
  4. [E32] pomóżcie w wyborze - proszę :)
    Przez Blumen w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •