Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: E32 Zegary umarły...

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    do tego standartu to ja bym tak bardzo obc nie wrzucał.... zero podłokietników z przodu żadnej rolety generalnie mam full wypas golasa więc.... wersję z analogowym zegarkiem wychodziły nawet a tutaj proszę.... ja mam mieć w ori....

    P.S.

    no nie nalezę do osób które łatwo przekonasz bo... OBC III wyświetla jednocześnie na obc i zegarach te same funkcje.... u mnie OBc nie działa a jak zatrybi na zegarach to zmieniam manetką funkcję obc nie ruszam.... chyba że przełączając manetką zmienia się tez na obc. poza tym mam zupełnie inne obc teraz niż piszecie (VDO)

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez godles Zobacz posta
    do tego standartu to ja bym tak bardzo obc nie wrzucał.... zero podłokietników z przodu żadnej rolety generalnie mam full wypas golasa więc.... wersję z analogowym zegarkiem wychodziły nawet a tutaj proszę.... ja mam mieć w ori....

    P.S.

    no nie nalezę do osób które łatwo przekonasz bo... OBC III wyświetla jednocześnie na obc i zegarach te same funkcje.... u mnie OBc nie działa a jak zatrybi na zegarach to zmieniam manetką funkcję obc nie ruszam.... chyba że przełączając manetką zmienia się tez na obc. poza tym mam zupełnie inne obc teraz niż piszecie (VDO)
    Bez obrazy ale piszesz brednie.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    brednie.... twierdzisz że mam obc vdo mimo że nie widziałeś auta? czy o co chodzu? z tego co czytałem powinienem mieś OBC III i wtedy wyświetla dane na zegarach i OBC ale tylko tej samej funcji tu i tu. OBC IV natomiast może wyświetlać 2 różne funkcje... u mnie jak zaczyna działać manetką mogę zmieniać funkcje a obc które mam w desce to nie VDO bo różnią się wizualnie. dlatego pytam czy oby naewno tylko VDO.... co do tego czy obc powinno być w ogóle..... mam full wypas bidę wersję więc nie jestem przekonany czy oby napewno ono było w standarcie... tym bardziej że powinno być (wg was) obc III VDO a jest obc IV na 99% siemens.

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Odpowiadam punkt po punkcie na to co sam wydukałeś.

    Wkleiłeś 3 posty wyżej link do aukcji z terminalem pisząc "takie mam" - to dostałeś odpowiedź co to jest.
    Nie wywróżę co masz w aucie, przed 9/87 ma być III potem IV. Da się je przekładać, kto ci zagwarantuje że nie zrobił tego poprzedni właściciel?

    Napisałeś "mam full wypas bidę wersję" - co chcesz w ten sposób uzyskać?

    Masz taką wersję jaka była przewidziana na ten konkretny rocznik w tej specyfikacji, nie wiem kogo próbujesz oświecić tą wzmianką o analogowym zegarku.

    Zrozum wreszcie, dla konkretnych roczników i wersji były listy standardowego wyposażenia, inne dla 730i, inne dla 735i a jeszcze inne dla 750iL, różnicowane także przeznaczeniem na dany rynek, z roku na rok te listy się zmieniały.

    Dalej chcesz szukać tego w VINie?
    Czarne e32 w benzynie!


  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Odpowiadam punkt po punkcie na to co sam wydukałeś.

    Nie wywróżę co masz w aucie, przed 9/87 ma być III potem IV.


    Dalej chcesz szukać tego w VINie?
    napisałem co mam w aucie.... sam chyba nie do końca wiesz co piszesz.... podałem link do tego CO MAM a nie co chcę mieć.....

    w e34 pełne OBC jeżeli było w standarcie z vinu bez problemu odczytasz bowiem wchodzi w skład dodatkowego wyposażenia tak jak np klima.... z tąd wydaje mi się że powinno się dać sprawdzić po vinie chyba że w e32 jest inaczej

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez godles Zobacz posta
    napisałem co mam w aucie.... sam chyba nie do końca wiesz co piszesz.... podałem link do tego CO MAM a nie co chcę mieć.....

    w e34 pełne OBC jeżeli było w standarcie z vinu bez problemu odczytasz bowiem wchodzi w skład dodatkowego wyposażenia tak jak np klima.... z tąd wydaje mi się że powinno się dać sprawdzić po vinie chyba że w e32 jest inaczej
    Jeśli ja nie wiem, a ty wiesz, to powodzenia.

    Może ktoś inny ci uświadomi że podstawowe wyposażenie nie było kodowane - szukaj więc dalej, najlepiej też adnotacji o szybach i lusterkach w elektryce - bo przecież analogia do e34 MUSI DZIAŁAĆ.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    Czyli duże OBC było oryginalnie tak? więc z kąd tematy o dokładaniu dużego OBC w e32? pytam z czystej niekłamanej ciekawości....

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Tak było oryginalnie. W przynajmniej jednej liście wyposażenia standardowego typoszeregu e32, w latach produkcji '86-'94.

    Nie sądzę żebyś załapał że ta lista zmieniała się w zależności od roczników i wersji silnikowych, ale przynajmniej spróbuj.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    263
    BMW
    525tds chip touring e32 M30B35
    Skąd
    Nadarzyn
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Tak było oryginalnie. W przynajmniej jednej liście wyposażenia standardowego typoszeregu e32, w latach produkcji '86-'94.

    Nie sądzę żebyś załapał że ta lista zmieniała się w zależności od roczników i wersji silnikowych, ale przynajmniej spróbuj.

    to skoro ja nie załapałem to wytłumacz żebym załapał... które wersje i roczniki w takim układzie nie miały obc? to co piszesz pozbawione jest sensu wg mnie.... raz piszesz że to standart więc nie jest kodowane jak np elektryka szyb później że zależy od wersji i rocznika.... ale zapewne w tych wersjach i rocznikach można było dokupić OBC bo nie chce mi się wierzyć żeby w którymś tam roku 730i było pozbawione OBC do tego stopnia żeby nie dało się go dokupić....

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez godles Zobacz posta
    to skoro ja nie załapałem to wytłumacz żebym załapał... które wersje i roczniki w takim układzie nie miały obc? to co piszesz pozbawione jest sensu wg mnie.... raz piszesz że to standart więc nie jest kodowane jak np elektryka szyb później że zależy od wersji i rocznika.... ale zapewne w tych wersjach i rocznikach można było dokupić OBC bo nie chce mi się wierzyć żeby w którymś tam roku 730i było pozbawione OBC do tego stopnia żeby nie dało się go dokupić....
    Jeśli "nie chce ci się wierzyć" to nie wierz.

    Ja przyjmuję scenariusz w którym przykładowo: lista wyposażenia standardowego w roku '87 zawierała OBC dla 735i na rynek niemiecki, dla 730i w tym samym roku, w wersji podstawowej OBC nie było, natomiast 750iL z tego samego roku w wersji eksportowej miało nie tylko OBC ale jeszcze zestaw podłokietników, podstawowego Beckera i instalacje pod telefon pokładowy.

    Nie musisz w to wierzyć ani przyjmować do wiadomości.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •