Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [ zawieszenie] luzy poziome

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [ zawieszenie] luzy poziome

    witam was moi drodzy
    dzisiaj zauważyłem że mam luzy poziome na przednich kołach nie duże ale są jak ruszam całym kołem na lewarku (opona z felga,piasta,tarcz itp.) to słychać też lekkie stuki co odpowiada za trzymanie koła na sztywno w poziomie?wahacz,stabilizator,tuleja??
    macie jakąś diagnozę

  2. #2
    Koło może mieć luz na łożysku albo masz luzy na wahaczach albo na końcówkach drążka kierowniczego. Poproś kogoś, kto Ci poszarpie kołem na różne sposoby, wtedy zobaczysz, co stuka....

  3. #3

    Re: luzy poziome

    Cytat Zamieszczone przez nicolas
    witam was moi drodzy
    dzisiaj zauważyłem że mam luzy poziome na przednich kołach nie duże ale są jak ruszam całym kołem na lewarku (opona z felga,piasta,tarcz itp.) to słychać też lekkie stuki co odpowiada za trzymanie koła na sztywno w poziomie?wahacz,stabilizator,tuleja??
    macie jakąś diagnozę

    jeżeli podniesiesz auto na lewarku i chwycisz koło i bedziesz nim ruszał przód-tył i stuki/puki to przednie wachacze sobie poszły .... :).Od razy komplecik zrób (4 sztuki).

    wez tez sobie tył podnies i prawo/lewo - jak jest luz - wachacze tylne górne

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    luz występuje tylko poziomo od zewnątrz do wewnątrz w kierunku jak się koła skręcają prawo lewo.
    (nie przód tył w kierunku jazdy )
    łożyska raczej nie bo nic nie huczy do tego słyszę lekkie puknięcia w momencie ruszania kołem wydaje mi się że na wahaczu

    Robercik z tyłu miałem już wymieniane wahacze te "banany" wygięte bo koła też się ruszały od zewnątrz do wewnątrz auta poziomo teraz jest ok. zero luzu więc pewnie masz rację co do przodu
    czy zainwestować w teknorot? wiem że ty kupowałes wachacze tej firmy jak sie sprawują?

    nie dawno miąłem też wymieniane tuleje nr. 6 kupiłem oryginalne w aso bo mechanior stwierdził że ma tam jakieś luzy a mówiłem mu że to nie to :/
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...48&hg=31&fg=05
    a już wcześniej widziałem że są bardzo małe luzy teraz sie powiększyły

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kolego udało Ci się naprawić problem :)? Pozdxrawiam
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •