Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Słaby Akumulator - jakie powoduje błędy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Post Słaby Akumulator - jakie powoduje błędy

    Panowie jak w temacie . Z jakimi ,,przypadłościami'' spotkaliście się w swoich buniach ,przez to ,że akumulator nie miał dobrego ładowania , bądź też był już słaby? Lista powinna być długa ale myśle ,że przyda sie szczegolnie w okresie zimowym , gdzie kwiatków ze wzgłedu na niska temperature może być dużo.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    gdy prądu było już za mało aby odpalił: zapalało się chyba wszystko po kolei ...na końcu info "naładować akumulator" :)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    słyszam o przypadku zapalenia sie poduchy podczas jazdy.

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Moga się pojawić także problemy ze skrzynia biegów, nawet wpadanie w tryb awaryjny.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Podsumowując może dziać się dosłownie wszystko !

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Moj znajomy miał problem z nawiewem na szybe , ktory slabl własnie przy wiekszych obrotach podczas jazdy = przyspieszał a nadmuch słabł . Słabe ładowanie a wyjmował cała deske bo myślał ,że silniczek jakiś siadł , u mnie przy przyspieszaniu skrzynia wchodziła w tryb awaryjny jak auto postało miesiąc

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    Wszystko to nic ;) W mojej jak aku był słaby to kiedyś pięknego mroźnego poranka nie mogłem otworzyć samochodu z pilota. Otwarłem go grotem kluczyka, a komputer wyświetlał naprzemiennie dwa błędy:
    1. Awaria rozrusznika, nie wyłączaj silnika (samochód nieodpalony) :D :D
    2. Skrzynia biegów w położeniu "N" :D

    Kluczyk nie logował się w gnieździe, nie dało się oczywiście auta odpalić ;) Podładowałem aku przez pół godziny, jak popołudniu wróciłem z pracy to wszystko wróciło do normy, otwierał się z pilota i odpalał bez problemu...
    Locha pali:

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    17
    BMW
    e 65
    Skąd
    koło
    Witam . Nie wiem czy będzie to w tym temacie ale opisze sytuacje: Wyjechałem na miesiąc , ustawiłem przełącznik aku na off , po powrocie najpierw włączyłem aku na on i odpaliłem 730 D w sekundę bez żadnych problemow , a były mrozy a garaż zwykły blaszak. Ale muza nie gra, brak on board data , nava sie nie włączyła z mapą i nawet FM nie mrygło. Pomyślałem ze aku i po przejechaniu 20 km nadal nic. Zacząłem panikować . odłączyłem klemy , naładowałem w 15 min bo był już pełny aku. Na ukrytym menu miałem że ładowanie wcześniej jak jeździłem tez około 14,5 V . na postoju spadało powoli do 12,3V . Po podłączeniu klem napisy na ukrytym zmieniły sie na francuskie a volty pokazywalo około 11,5 hehe , masakra jakaś . Odpaliłem i może do 13 podeszło . Pochodził trochę bo naszczescie zona dzwoniła i cos chciala i nagle wyswietlacz zacząl mrugać a volty skoczyły do 15 V i radio odżyło , potem nava i wszystko wrocilo do jezyka angielskiego. Nie wiem do dzis co bylo tak naprawde przyczyna. Na inpie brak błedow. Pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm a co daje to on / off akumulatora w bagażniku tak na prawde ??

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Cytat Zamieszczone przez latino8 Zobacz posta
    Witam . Nie wiem czy będzie to w tym temacie ale opisze sytuacje: Wyjechałem na miesiąc , ustawiłem przełącznik aku na off , po powrocie najpierw włączyłem aku na on i odpaliłem 730 D w sekundę bez żadnych problemow , a były mrozy a garaż zwykły blaszak. Ale muza nie gra, brak on board data , nava sie nie włączyła z mapą i nawet FM nie mrygło. Pomyślałem ze aku i po przejechaniu 20 km nadal nic. Zacząłem panikować . odłączyłem klemy , naładowałem w 15 min bo był już pełny aku. Na ukrytym menu miałem że ładowanie wcześniej jak jeździłem tez około 14,5 V . na postoju spadało powoli do 12,3V . Po podłączeniu klem napisy na ukrytym zmieniły sie na francuskie a volty pokazywalo około 11,5 hehe , masakra jakaś . Odpaliłem i może do 13 podeszło . Pochodził trochę bo naszczescie zona dzwoniła i cos chciala i nagle wyswietlacz zacząl mrugać a volty skoczyły do 15 V i radio odżyło , potem nava i wszystko wrocilo do jezyka angielskiego. Nie wiem do dzis co bylo tak naprawde przyczyna. Na inpie brak błedow. Pozdrawiam
    Tak właśnie koledzy już wcześniej pisałem że od słabego aku lub problemów z ładowaniem mogą się dziać tak niewiarygodne cuda że trudno to racjonalnie wytłumaczyć....!!!!

    Bardzo dobrze że powstał taki wątek na pewno wielu osobom jak również i mi się baaaardzo przyda.
    Moja 7er zdobywczyni I miejsca w kategorii E65 na zlocie Ślesin 2014.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Błędy błędy wszędzie błędy... abs i sondy
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 14:37
  2. [audio/video] Słaby odbiór
    Przez lionix w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 16:30
  3. Słaby wita :)
    Przez Słaby w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 09-02-2008, 12:51
  4. czy słaby akumulator ma wplyw na wspomaganie kierownicy??
    Przez marcinos-84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 22:39
  5. Słaby zapłon
    Przez Johny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-11-2007, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •