Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: hydraulika klapy , nie zamyka się .nowa pompa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post hydraulika klapy , nie zamyka się .nowa pompa

    witam miałem chydraulike klapy jednak nie chciała sie otwierać , trzeba było jej pomagać. teraz po roku kupiłem nową pompe i ładnie otwiera jednak tylko otwiera bo zamknąć sie juz nie chce , czy to z pilota czy z przycisku na klapie to cały czas sie otwiera co to może być ? a i jeszcze jedno.. jeśli ja otwieram to silnik staje po kilku sekundach i nie zdazy jej otworzyć i w polowie musze jeszcze raz nacisnąć żeby do końca sie otworzyła. programuje sie to jakoś jak np. szyber dach ? kiedyś dłużej za jednym nacisnieciem działała

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    witam miałem chydraulike klapy jednak nie chciała sie otwierać , trzeba było jej pomagać. teraz po roku kupiłem nową pompe i ładnie otwiera jednak tylko otwiera bo zamknąć sie juz nie chce , czy to z pilota czy z przycisku na klapie to cały czas sie otwiera co to może być ? a i jeszcze jedno.. jeśli ja otwieram to silnik staje po kilku sekundach i nie zdazy jej otworzyć i w polowie musze jeszcze raz nacisnąć żeby do końca sie otworzyła. programuje sie to jakoś jak np. szyber dach ? kiedyś dłużej za jednym nacisnieciem działała
    1 nie otwiera się bo mało oleju w pompie uzupełnić zgodnym z instrukcją
    2 cały czas się otwieraw klapie jest zamontowany czujnik pozycji klapy sprawdzić ewentualnie wymienić

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    olej dolewałem i stan jest ponad pół w zbiorniczku.

    kolego a gdzie ten czujnik sie znajduje? pierwsze słysze o takim a troche tematów o hydroklapie już przeczytałem ;-)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    problem cześciowo rozwiazany. znalazłem ten czujnik położenia i okazało sie że po malowaniu auta go nie podłaczyłem

    teraz silnik pompy zmienia kierunki zamykanie/otwieranie ale nadal sie nie zamyka , nie może ruszyć w dół musze jej pomuc reką sie zamknąć potem już opada a na końcu trzaska.. sprawdziłem i nawet po zdemontowaniu siłownika od zawiasów , nie ma siły sie złożyć sam a co dopiero żeby klape na dół pociagnoł w pierwszej fazie zamykania. macie jakieś pomysły ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    olej dolewałem i stan jest ponad pół w zbiorniczku.

    kolego a gdzie ten czujnik sie znajduje? pierwsze słysze o takim a troche tematów o hydroklapie już przeczytałem ;-)
    olej ma się przelać z korka wlewowego a węży miejscami przy siłowniku nie zamieniłeś

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    weży przy siłowniku nie da sie zamienić bo maja inne końcówki, ale zamieniłem z ciekawości na chwile przy pompie to wtedy zamykała sie a nie podnosiła (siłownik chyba dobry?). zasilanie na otwieranie to kolor czerwony - idzie cisninie podczas otwierania, niebieskim powinno iść cisnienie na zamykanie ? bo przy zamykaniu cos tam sika ale to palcem utrzymam .

    nie wiem czy tak ma być czy cos z pompą ? próbowałem regulować od spodu srubami i nic

    pamiętam że na starej pompie miałem taki sam problem z zamykaniem , tylko tam jako tako sie zamykała ( grawitacyjnie) bo zużyty był siłownik pneumatyczny a teraz mam nowy i klapa sama już nie spada a siłownik nie ciagnie w dół

    ostatnie pytanie klapa powinna sie zamykać grawitacyjnie czy powinno iść cisnienie niebieskim na zamykanie ?

    dzieki za zainteresowanie
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 09-01-2014 o 13:47

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    odpowiadając na twoję pytanie siłownik podczas pracy powrotnej ciągnie z dużą siłą ręką nie jestem w stanie zwolnić jego pracy

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    tak też myślałem , dzieki za sprawdzenie , pozdrawiam

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Spróbuj odpowietrzyć /..

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    podobno samo sie odpowietrza , ale mimo wszystko próbowałem na wszystkie sposoby i nic..

    orientujecie sie może o co chodzi z zamkiem klapy który lekko wyrzuca niby klapy przy odryglowaniu lekko do góry ?

    czym sie różni wizualnie od zamka bez hydroklapy ?
    Ostatnio edytowane przez neo386 ; 11-01-2014 o 18:37

Podobne wątki

  1. hydraulika klapy bagażnika e38
    Przez HORNETT39 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 362
    Ostatni post / autor: 03-06-2019, 21:51
  2. hydraulika klapy - zacina sie
    Przez Xarfax w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 00:45
  3. klapa bagażnika nie zamyka się !
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 18:04
  4. [ elektryka] Klapa bagażnika nie zamyka się
    Przez Saillupus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •