Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez wojtek7er Zobacz posta
    cześć kruger32, jak możesz to napiusz czy dolałeś i czy pomogło bo u mnie występuje też taki dźwięk jak zmienili mi olej a mam taka samą skrzynie i boję się aby mi nie padła z takiego błachego powodu, dzięki i pozdrawiam
    Zajrzyj na poprzednią stronę... Pisał, że dolał olej i mu pomogło.

    Pozdrawiam.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Witam ponownie, oleju niestety nie udało mi sie uzupełnić przez otwór wlewowy, natomiast dolałem go przez przewód chłodnicy oleju. Zabieg ten nie pomógł w ogóle (jednym słowem oleju było tyle ile powinno) więc tyle samo co dolałem upuściłem. Natomiast po rozpieciu chłodniczki zebrałem troszkę oleju do słoiczka. Jednym słowem olej jest brudny, pomyślałem sobie że wypada go wymienić i tyle. Założyłem wąż i ruszyłem. Po przejechaniu kilku kilometrów skrzynia zaczeła dziwnie pracować- okazało się że "super" szybko złaczka przewodu do chłodnicy puściła i cały olej jaki znajdował się w skrzyni został wyrzucony na zewnątrz. Całe szczęście że było to pod domem. W ostatnim momencie skrzynia wogóle nie przekazywała napędu. Kupiłem nowy filtr, uszczelkę oraz 8l atf 71141 mobila. Odkręciłem korek misy- ściekło jeszcze około 0,8l oleju- odkręciłem misę , wymieniłem filtr, skręciłem w odwrotnej kolejności. Uzupełniłem na zgaszonym silniku olej aż zaczął sie przelewać, odpaliłem silnik przełączając wszystkie biegi, zacząłęm dolewać. Przygotowane miałem 8l oleju ( tyle wyczytałem w necie że wystarczy przy wymianie statycznej) weszło wszystko i ewidentnie brakuje bo słychać jak zasysało powietrze. Czy jest mozliwe aby przez chłodnicę został wyrzucony cały olej jaki znajduje się w skrzyni oraz konwerterze? Ile oleju powinno wejść do skrzyni 5hp30 oraz konwertera? wyczytałem że podobno 12l ale chciałbym aby ktoś to w 100% potwierdził. Czy ktoś wie czy dostępna jest jako część zamienna "blaszka z czterema zatrzaskami" szybko złaczki chłodnicy?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Witaj. Pechowo z tym rozpiętym wężem. Według mnie opróżniłeś skrzynie metodą dynamiczną [przypadkiem] więc powinno wejść 16 litrów. Ja wymieniałem statycznie dwa razy w przeciągu kilku dni.Kupiłem 20 l esso i weszło prawie wszystko ,no może ze dwa litry zostały w kanale.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Witam, dzięki za info. Według serwisówki jaką znalazłem powinno wejsć 13.5l, nie moge rozczytać czy jest to liczone z konwerterem czy bez. U mnie weszło 12l oleju. Po wymianie oleju problem "rzegocącego" konwertera się rozwiązał. Przyczyną był zużyty olej lt71141. Skrzynia pracuje idealnie bez szarpnięć a odgłos który spędzał mi sen z powiek zanikł. Tym doświadczeniem obalam jednoznacznie mit o niezużywającym i niestarzejącym sie oleju. Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem

Podobne wątki

  1. [silnik] dziwny dźwięk
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 20:07
  2. [silnik] M52 - dziwny dźwięk po odpaleniu
    Przez FuBu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 08:13
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 12:30
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25
  5. Dziwny dźwięk z panela climatronica :/ w e38
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •