Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika BMW 750i e38 99'

  1. #11
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam co dokładnie u Ciebie się działo? u mnie występuje odgłos taki jakby w wentylator wsadzić jakąś słomkę czy coś podobnego ;) następnie podczas nagrzewania się słychać stuki, po włączeniu drive i ruszeniu po chwili odgłos zanika - może masz rację ;) - OBY :)
    efekt będzię się pogłębiał wraz z spadkiem temperatury obiawy po odpaleniu bardzo nieprzyjemny żęgot wzrastający wraz z obrotami po ruszeniu w okolicach 2000obr/min zaczyna znowu po kilkunastu sekundach lub kilkukrotnej zmianie biegu dzwięk ustaję ale jeżeli staniesz podniesięsz obroty do 3000 to znowu się odzywa przestaje po rozgrzaniu oleju w skrzyni

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam, czy dostęp do napinacza jest od zewnątrz silnika czy trzeba rozbierać przód? zastanawiam się też z tą pompą oleju. Ale wydaje mi się że gdyby była odkręcno to problem narastałby podczas nagrzewania się silnika. Masz może jakiś schemat tego rozrządu?
    Napinacz jest z zewnątrz oczywiście wkręcany, ale szyna już wewnątrz. Procedura naciągu łańcucha deklaruje rozebranie pokryw rozrządu i dostanie się do szyny, ale jeżeli łańcuch jest ok, to z dobrą szyną powinno wszystko grać jak się to zrobi z zewnątrz. Ale gdyby było wszystko ok, to nie byłoby tematu.

    Schemat na http://www.realoem.com/bmw/showparts...35&hg=11&fg=25 możesz zerknąć.
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Napinacz jest z zewnątrz oczywiście wkręcany, ale szyna już wewnątrz. Procedura naciągu łańcucha deklaruje rozebranie pokryw rozrządu i dostanie się do szyny, ale jeżeli łańcuch jest ok, to z dobrą szyną powinno wszystko grać jak się to zrobi z zewnątrz. Ale gdyby było wszystko ok, to nie byłoby tematu.

    Schemat na http://www.realoem.com/bmw/showparts...35&hg=11&fg=25 możesz zerknąć.
    Dzięki wielkie :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    efekt będzię się pogłębiał wraz z spadkiem temperatury obiawy po odpaleniu bardzo nieprzyjemny żęgot wzrastający wraz z obrotami po ruszeniu w okolicach 2000obr/min zaczyna znowu po kilkunastu sekundach lub kilkukrotnej zmianie biegu dzwięk ustaję ale jeżeli staniesz podniesięsz obroty do 3000 to znowu się odzywa przestaje po rozgrzaniu oleju w skrzyni
    Wjechałęm na kanał i faktycznie, odgłos dochodzi z okolicy konwertera skrzyni biegów, spróbuje dzisiaj lub jutro rano uzupełnić olej i zobaczymy. Po tej operacji zdam relację. Dzięki wielkie :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    chyba kruger32 ma nasa, u mnie też tak było po zmianie oleju w skrzyni, dolej i ciesz się jazdą

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Witam ponownie, próbowałem uzupełnić olej. Niestety nie dałem rady, po odkręceniu korka olej wycieka. Macie jakiś sprawdzony sposób na dolewkę oleju do skrzyni 5hp30? Wyciek ze skrzyni na pewno jest bo widać że jest delikatnie zaślimaczona.

  7. #17
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam ponownie, próbowałem uzupełnić olej. Niestety nie dałem rady, po odkręceniu korka olej wycieka. Macie jakiś sprawdzony sposób na dolewkę oleju do skrzyni 5hp30? Wyciek ze skrzyni na pewno jest bo widać że jest delikatnie zaślimaczona.
    opisz w jaki sposób sprawdzałeś ostan oleju

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    opisz w jaki sposób sprawdzałeś ostan oleju
    Samochód zimny po nocy (stał na dworze- temperatura około 2 stopni celsjusza). Odpaliłem silnik, następnie przełączyłem po kolei wszystkie pozycje lewarka zatrzymując się na około 2sekundy na każdym położeniu. Przełączyłem na tiptronic i tak samo przełączałem każdy bieg ręcznie zatrzymując się na około 2sek. Włączając bieg 4 i 5 komputer automatycznie przechodził na 3. Na zapalonym siniku wbiłem D i na wciśniętym hamulcu i wolnych obrotach odkręcałem korek od misy. Próbowałem jescze na N. Efekt był ten sam. Najdziwniejsze jest to że w skrzyni na 100% powinno brakować oleju gdyż jest mały wyciek. Co robię nie tak?

  9. #19
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Samochód zimny po nocy (stał na dworze- temperatura około 2 stopni celsjusza). Odpaliłem silnik, następnie przełączyłem po kolei wszystkie pozycje lewarka zatrzymując się na około 2sekundy na każdym położeniu. Przełączyłem na tiptronic i tak samo przełączałem każdy bieg ręcznie zatrzymując się na około 2sek. Włączając bieg 4 i 5 komputer automatycznie przechodził na 3. Na zapalonym siniku wbiłem D i na wciśniętym hamulcu i wolnych obrotach odkręcałem korek od misy. Próbowałem jescze na N. Efekt był ten sam. Najdziwniejsze jest to że w skrzyni na 100% powinno brakować oleju gdyż jest mały wyciek. Co robię nie tak?
    stan oleju sprawdzasz na P zrobiłem ten sam błąd i dopiera na p weszło ok o7l oleju do przelania
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 17-01-2014 o 12:04

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    12
    BMW
    740
    Skąd
    warmińsko-mazurskie
    cześć kruger32, jak możesz to napiusz czy dolałeś i czy pomogło bo u mnie występuje też taki dźwięk jak zmienili mi olej a mam taka samą skrzynie i boję się aby mi nie padła z takiego błachego powodu, dzięki i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [silnik] dziwny dźwięk
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 20:07
  2. [silnik] M52 - dziwny dźwięk po odpaleniu
    Przez FuBu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 08:13
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 12:30
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 00:25
  5. Dziwny dźwięk z panela climatronica :/ w e38
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-02-2010, 11:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •