Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zatrzaśnięte drzwi w e66 może ktoś poradzi.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark

    Post Zatrzaśnięte drzwi w e66 może ktoś poradzi.

    Witam.Mam conajmniej żenujący problem,a wiec jakiś czas temu przestały mi sie otwierać drzwi tylne lewe od zewnątrz,otwierały sie tylko od środka,rozebrałem je z moim mechanikiem i wyszlo że jest urwana linka, linke wymieniliśmy,przez "kilka chwil było ok" w tej chwili cos zablokowało i wogóle nie można otwierać.Mysle ze to nasza wina no ale teraz to juz nie ma znaczenia,to jest naprawde duzy problem nie wiem jak dojsc zeby rozebrac boczek w ostatecznosci chyba trzeba bedzie zdjąc kolo i rżnąć nadkole i tam sie dostac do zamka,moze ktos ma jakis pomysl ?pozdrawiam
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Prawdopodobnie zablokowała Ci się w zamku sprężyna która pracuje w plastikowej tulei która ma pewnie jakaś małą nierówność
    Przeszlifuj ta tuleje i powinno działać
    Pokombinuj delikatnie puknij stuknij może puści - gdzieś czytałem na forum ze puściło pod wpływem wilgoci bo sprężyna dostała jako takiego poslizgu

    Co do demontażu boczku to masz bodaj 3 śruby na imbus - przy boczku,klamce i rączce
    następnie jak ori nikt nie grzebał masz takie śmieszne tworzywo i dalej masz dojście do samego zamka,szyby i osprzetu
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    Tak tylko nie idzie wogóle otwierac ,bez otwarcia nic nie zrobie,nie darady zdjąc tapicerki znaczy mozna ale wtedy sie uszkodzi,jestem zirytowany tą sytuacją.
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Tak jak mowie no przez neta nic nie poradzę bo nie wiem co dokładnie jest

    próbuj za klame od wewnątrz,zewnątrz,za dwie na raz itd no kombinuj może akurat puści

    Sam nie miałem tak nigdy na szczęscie, ale wiem że tak się właśnie zatrzaskują drzwi bo nie jesteś pierwszym z tym kłopotem
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    No bede próbował jak nie pusci to trzeba będzie ciąć..
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Mateusz_S
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    98
    BMW
    730d E65
    Skąd
    Warszawa
    Nic nie tnij, przeczytaj dyskusję na ten temat z linka, który Ci wkleiłem.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    157
    BMW
    730d E66
    Skąd
    Lidzbark
    No dobra z tego co wynika trzeba zdjąć boczek przy zamknietych drzwiach,bedzie to trudne ale bede probowal dam znac jak ogarne..
    Wiele serc jedno bicie - seria 7 ponad zycie!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    10
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Gdynia
    Witam, wszystkich. Wczoraj zmagałem się z tym problemem w swoim E65 i powiem tak sprawa jest bardzo trudna ale wykonalna. Ktoś kto myśli że zrobi to w pięć minut jest w głębokim błędzie. Zablokowane miałem tylne lewe drzwi. Kilka tygodni wcześniej żona zauważyła że po naciśnięciu pilota nie zawsze zamyka się rygiel zamka. Oczywiście to zlekceważyłem i się zemściło. Czytałem kilkanaście postów na ten temat, ale większość dotyczy E38, teraz już wiem że nie mają one nic wspólnego z E65. Operację należy zacząć od: szyba w dół, demontaż siedzenia tylnej kanapy, później osłona pasa kierowcy, wyrwać uszczelkę tylny drzwi i wówczas po odkręceniu trzech śrub mocujących boczek (trzeba mieć długi klucz bo są bardzo głęboko pod zaślepkami) do drzwi przejść do operacji jego zdejmowania. Najpierw mocne szarpnięcie górą boczka w stronę wnętrza samochodu, aż puszczą górne stalowe spinki, później jak zrobi się kilku centymetrowa (ok. 5cm) szpara wkładamy długi płaski śrubokręt i podważamy na dole zatrzaski. Później szarpiemy dość mocno ale z wyczuciem boczkiem góra, dół, lewo, prawo i jak poczujemy że się zluzował (trochę to potrwa) wysuwamy go w kierunku przodu pojazdu. Udało mi się go po kilkunastu minutach wyjąć i nie uszkodzić. Ok jeden z kilkunastu zaczepów połamałem. Klamka wewnętrzna raczej sama odpadnie. Odsuwamy boczek, ale nie odłączamy poduszki powietrznej, bo później może się kontrolka palić. Przekręcamy dużym płaskim śrubokrętem (o 1/4 obrotu) kilkanaście plastikowych śrub mocujących wewnętrzne wypełnienie drzwi i oczom naszym ukazuje się wnętrze drzwi. Przechodzimy do demontażu klamki zewnętrznej. Wkładamy długi cienki (ok. 3-4 mm) pręt z zagiętą pod kątem prostym końcówką i pod klamką od wewnątrz jest taka 10 cm złota blaszka którą należy przesunąć w stronę przodu pojazdu i klamka wychodzi na zewnątrz. Odłączamy jej podświetlenie i mamy w miarę dogodne dojście do mechanizmu zamka. w moim przypadku guzik zamka chodził góra dół ale niczego w zamku nie przełączał. Linka klamki, którą widać od środka drzwi (po demontażu klamki) chodziła bez żadnych oporów, a po naciśnięciu pilota słychać było wyłącznie ciche puknięcie w zamku i nic więcej. Mając przed sobą widok mechanizmu zamka przywaliłem w niego kilka razy małym młotkiem i ku mojemu zdziwieniu zadziałało - drzwi otwarte. Teraz odkręcić trzeba dwie śruby mocujące zamek i całość wyciągną na zewnątrz. Myślałem że czeka mnie rozbieranie tego zamka ale okazało się że tego nie da się rozebrać. Jest kilka śrubek ale całość wygląda jak wielki monolit. Zalałem całość toną smaru w sprayu. Kilkanaście razy przestawiłem wszystkie dźwigienki i tyle. zamek działa. Montaż to już bajka a nie ciężka praca. Jedyna różnica w montażu klamki, wspomnianą wyżej złotą przesuwkę teraz możemy pociągną do siebie po zdjęciu czarnej owalne zaślepki w tylnej części drzwi. Radzę wszystkim nie lekceważyć wcześniejszych oznak zacinania się tych zamków. Już zauważyłem że w drzwiach kierowcy coś ciasno chodzi rygiel więc dzisiaj się za to zabieram. Mam nadzieję że komuś się to co napisałem przyda. Zdjęć nie robiłem, ale myślę że w miarę jasno to napisałem. Powodzenia

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    A próbowałeś przed zdjęciem klamki i boczka z drzwi wyciągnąć wciśnięty przycisk - Rygiel?? Te zamki lubią się poprostu zaciac a demontaż srebrnej zaślepki Ryga jest prosty

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Zatrzaśnięte i rozebrane drzwi co dalej? Foto
    Przez dominikt w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 20:25
  2. [felgi] ktoś coś poradzi?
    Przez vramzes w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 13:45
  3. Zatrzaśnięte drzwi e32
    Przez e32mały w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:18
  4. zatrzaśnięte tylne drzwi
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 18:03
  5. może ktoś chce kupić drzwi?
    Przez Wiktor w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •