Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Brak uszczelek pomiędzy dachem a drzwiami, cieknący szyberdach. Co i jak zrobić?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Post Brak uszczelek pomiędzy dachem a drzwiami, cieknący szyberdach. Co i jak zrobić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uszczelki BMW.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	23.3 KB
ID:	6615

    Witam. Mam pytanko odnośnie ewentualnego braku uszczelek pomiędzy dachem a drzwiami. Nie wiem czy zdjęcie się dobrze wgra ale na nim wszystko widać. To nie moje auto ale sytuacja na tym wygląda identycznie jak u mnie.

    W miejscu oznaczonym czerwoną strzałką jest uszczelka trochę już popękana, natomiast w miejscu gdzie jest żółta strzałka ww uszczelki już nie ma. Czy powinna być czy tak ma być? Czemu to służy skoro nie jest to uszczelka do drzwi? Uszczelnia listwy ozdobne z dachem? Chciałbym coś z tym zrobić bo mnie wkurza, że brzydko to wygląda. Oczywiście nie zamierzam uszczelniać tego jakimiś oryginalnymi uszczelkami tylko ewentualnie zwykłymi wężykami lub uszczelkami od okien bo wystarczy to wcisnąć mocno i pewnie będzie się trzymać. Chyba, że nie można / nie powinno się wypełniać tej przestrzeni bo jest to jakieś odwodnienie, odprowadzenie wody z dachu?

    No i teraz druga sprawa. Szyberdach. Przy potężnych deszczach woda dostaje się do środka i moczy mi podsufitkę która jak się mocno nasączy to woda kapie na kanapę z prawej strony z tyłu. Co można z tym zrobić? Woda wychodzi przy łączeniu podsufitek w miejscu gdzie jest dodatkowe oświetlenie w słupku. Zmienić uszczelki szyberdachu? Przetkać to jakoś się da? Przy małych deszczach nic nie cieknie. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach zajmuje się rzetelnie takimi rzeczami? Nie chciałbym, żeby ktoś mnie skosił 200 za przystawienie kompresora w miejscu rurek odwadniających czy coś w tym stylu...

    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Po pierwsze kolego uszczelka jeśli chodzi o listwy ozdobne występuje tylko przy tzw ''bananie'' czyli tej uszczelke przy tylnych drzwiach i jest integralną częścią tej listwy, jeśli ci się nie podoba że jest popękana to zapraszam do Aso Ja kupowałem 370 zł(za sztukę). Jeśli chodzi o szyberdach to przede wszystkim trzeba sprawdzić drożność kanałów odpływowych szyberdachu, polecam też zakupić uszczelkę szyberdachu (ASO) (ceny nie znam) i ją wymienić powinno być dobrze.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Ok. Czyli u mnie też występuje tylko tam gdzie powinna być czyli przy tym bananie. O to mi chodziło i niczego nie brakuje. 370 zł za sztukę to trochę abstrakcja, ale dzięki za info i info odnośnie szyberdachu. Pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Laqsss
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    22
    BMW
    740il individual 2000
    Skąd
    UK
    A tutaj masz link do DIY
    sam będę taka naprawę przeprowadzał

    http://www.meeknet.co.uk/e38/E38_Rea...eplacement.htm

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Super info. Troszkę bardziej skomplikowana operacja niż myślałem, ale za 370 x 2 jestem gotowy się poświęcić :D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Proste, co do wody to musisz zdjac podsufitke i szyber i zobacz odplywy na rogach, czas operacji ok 2h

Podobne wątki

  1. Jak zrobić E65 w 7 godzin
    Przez EVAN w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 17:53
  2. [audio/video] Hmm. Jak to zrobić ?
    Przez BMW750i w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 09:32
  3. Szyberdach - jak zdemontować.
    Przez xsilver w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 20:24
  4. Jak uszczelnić cieknący dach w minibusie?
    Przez tomek_uk w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 23:24
  5. co zrobić z wgniecionymi drzwiami ;)
    Przez krabi_one w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •