Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Uszczelki BMW.JPG
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	23.3 KB
ID:	6615

Witam. Mam pytanko odnośnie ewentualnego braku uszczelek pomiędzy dachem a drzwiami. Nie wiem czy zdjęcie się dobrze wgra ale na nim wszystko widać. To nie moje auto ale sytuacja na tym wygląda identycznie jak u mnie.

W miejscu oznaczonym czerwoną strzałką jest uszczelka trochę już popękana, natomiast w miejscu gdzie jest żółta strzałka ww uszczelki już nie ma. Czy powinna być czy tak ma być? Czemu to służy skoro nie jest to uszczelka do drzwi? Uszczelnia listwy ozdobne z dachem? Chciałbym coś z tym zrobić bo mnie wkurza, że brzydko to wygląda. Oczywiście nie zamierzam uszczelniać tego jakimiś oryginalnymi uszczelkami tylko ewentualnie zwykłymi wężykami lub uszczelkami od okien bo wystarczy to wcisnąć mocno i pewnie będzie się trzymać. Chyba, że nie można / nie powinno się wypełniać tej przestrzeni bo jest to jakieś odwodnienie, odprowadzenie wody z dachu?

No i teraz druga sprawa. Szyberdach. Przy potężnych deszczach woda dostaje się do środka i moczy mi podsufitkę która jak się mocno nasączy to woda kapie na kanapę z prawej strony z tyłu. Co można z tym zrobić? Woda wychodzi przy łączeniu podsufitek w miejscu gdzie jest dodatkowe oświetlenie w słupku. Zmienić uszczelki szyberdachu? Przetkać to jakoś się da? Przy małych deszczach nic nie cieknie. Czy ktoś w Warszawie lub okolicach zajmuje się rzetelnie takimi rzeczami? Nie chciałbym, żeby ktoś mnie skosił 200 za przystawienie kompresora w miejscu rurek odwadniających czy coś w tym stylu...

Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.