Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: E38 m52b28 duże spalanie oleju

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko

    Post E38 m52b28 duże spalanie oleju

    Witam. Mam problem z silnikiem M52B28 na pojedynczym vanosie. Sprawa wygląda tak ostatnio usłyszałem zawory więc sprawdziłe olej i brakowało 2,5 litra oleju. Zrobiłem około 1300km i znów usłyszałem zawory i dolałem kolejne 2 litry oleju. Silnik wygląda na suchy, słychać (tak przypuszczam) wytarty wałek takie delikatne klekotanie. Teraz mam pytanko od czego zacząć aby uporać się z tym olejem?

    niechcę wymieniać części na zapas więc zgłaszam się z pomocą. Czy pomiar ciśnienia wykaże coś?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Pomiar ciśnienia, potem ewentualnie podejmij dalsze decyzje...remont = pierścienie, panewki, głowica- planowanie,uszczelniacze ew inny wałek + popychacze (najlepiej INY) blok do tulejowania + nowe śruby głowicy, uszczelka dekla + miski + olej + świece no i pewnie vanos do regeneracji...i pewnie pare rzeczy po drodzę. Spala zdecydowanie za dużo oleju. Możesz też kupic silnik i podmianke choć Ja bym osobiście wolał wyremontować jeśli ktoś to zrobi dobrze i z głową dłuuuuuugo Ci posłuży.
    Ostatnio edytowane przez Mikołaj ; 04-01-2014 o 18:17

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    Rozumiem że taki kapitalny remont jeżeli ciśnienie będzie za niskie a co dalej jeżeli będzie w normie? jakie są prawidłowe wartości z dopuszczalną odchyłką?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    w instrukcji serwisowej jest podane, że kompresja powinna być między 10, a 11 jeżeli kompresja będzie w normie to radził bym się przyjrzeć uszczelniaczom...no i na odme zerknij. na rozgrzanym silniku wartości mogą się wachać między 12 a 16 bar, ale uwaga: muszą być prawie jednakowe dla wszystkich cylindrów np 14bar (dopuszczalna różnica to chyba max 1bar, jeśli się mylę to mnie poprawcie)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    13-14Bar. M50 i M52 mają wysokie CR stąd i podbija ciśnienie sprężania.
    15 Barów też możliwe jak ktoś np. splanował głowice ,założył cienką uszczelkę etc.
    Odłącz wtryski, przepustnica max otwarta, wszystkie świece wykręcone, a przede wszystkim mocno nagrzany silnik-wszystko ma wpływ na dokładny pomiar bo tak jak pisałem różnica może być nawet rzędu 6-7Barów na twoją niekorzyść

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez rempp Zobacz posta
    Silnik wygląda na suchy
    Od spodu też (miska)? Spaliny jakiego masz koloru?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Mikołaj Zobacz posta
    Pomiar ciśnienia, potem ewentualnie podejmij dalsze decyzje...remont = pierścienie, panewki, głowica- planowanie,uszczelniacze ew inny wałek + popychacze (najlepiej INY) blok do tulejowania + nowe śruby głowicy, uszczelka dekla + miski + olej + świece no i pewnie vanos do regeneracji...i pewnie pare rzeczy po drodzę. Spala zdecydowanie za dużo oleju. Możesz też kupic silnik i podmianke choć Ja bym osobiście wolał wyremontować jeśli ktoś to zrobi dobrze i z głową dłuuuuuugo Ci posłuży.


    maksymalnie chyba czarny scenarisz.. tak jak psali wyżej,pomiar kompresji , ewentualnie odma , najgorzej uszczelniacze zaworów , realny najgorzszy przypadek , aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo... na jakim oleju jezdzi silnik ?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Nie musi być od razu czarny scenariusz.. Niewiem czy w BMW jest to mozliwe ale w Oplu z silnikiem 3,2 przejeżdzając 400km lalem prawie 1 litr oleju a winne byly tylko i wylacznie uszczelniacze zaworowe.. Przy ostrej jezdzie troche kopcil na niebiesko a o dziwo po nocnym postoju podczas odpalania nic nie kopcil.. Po wymianie uszczelniaczy juz wiecej oleju nie dolewalem...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Moze być ta, że wtryskiwacze są uszkodzone i przelewa benzynę, a jak ją przelewa to ta benzyna oczyszcza ze ścianek olej silnikowy i wydala je do wydechu... miałem tak w fordzie, dolewaliśmy z ojcem co chwile olej bo myśleliśmy, że tak mocno pali. Ale po wyczytaniu artykułu o wtryskiwaczach i ich objawach jak są uszkodzone, zdecydowaliśmy się na ich wymianę... Auto nie bierze ani grama oleju...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    82
    BMW
    e38
    Skąd
    lubsko
    A więc tak, olej castrol 10w40, spaliny raczej w normie wygląda to na parę bardziej niż na przepalony olej, odkręciłem jeszcze korek od oleju i silnik praktycznie nie zmienił swojej kultury pracy ( nastąpiło minimalne wahanie ledwo co słyszalne ), natomiast po wyjęciu bagnetu nie zminiła się wcale praca silnika. Ostatnim przy cofaniu auto zgasło, co mnie zdziwiło gdyż to automat. Poczytałem troszkę o objawach i najpierw zacznę wymianę od odmy, w między czasie sprawdzę kompresję. Auto ma LPG i przebieg 354tys.

Podobne wątki

  1. Za duże spalanie....
    Przez rastaomlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-06-2012, 15:18
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 09:33
  3. [mechanika] e32 750i brak mocy, duże spalanie
    Przez Ansset w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 12:17
  4. duże spalanie
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 07:38
  5. [mechanika] Bardzo duże spalanie m30b30
    Przez jarek88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-01-2010, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •