Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: doposażenie w rolety

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post doposażenie w rolety

    witam,

    przymierzam się małymi krokami do doposażenia mojej e65 w rolety tylne boczne oraz tylnej szyby. czy ktoś robił już może taki zabieg i może mi udzielić cennych wskazówek?
    zamierzam dokupić:
    - komplet przełączników,
    - półkę tylną z roletą,
    - rolety boczne wraz z prowadnicami, silniczkami oraz maskownicami,
    czy będę potrzebował kompletu przewodów do rolet bocznych?
    czy będę potrzebował boczków przystosowanych pod rolety?
    z tego co zdążyłem się dowiedzieć to przewody do rolety tylnej należy dolutować zgodnie z EWS'em.
    jak wygląda sprawa z kodowaniem?
    jeśli ktoś w wawy lub okolic wyraża chęć pomocy (oczywiście za pln'y lub dobrego danielsa) to będę wdzięczny.
    dziękuję za wszelkie wskazówki

    pzdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Potrzebujesz też wymienić panel środkowy na kompatybilny z roletami.

    Jaro_alfa o tym pisał.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 03-01-2014 o 22:47

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja dokładałem do mojej,tylną rolete miałem.Więc przełącznika nie dokładałem z przednich lewych dzwi bo był przełącznik od rolet.Potrzebujesz boczki pod rolety,instalacji tej od silniczków do sterownika w dzwiach.nie wiem jak bedzie u ciebie ze sterownikami w dzwiach jak nie miałeś tylnej rolety.Inne są nawet cięgna od ryglowania dzwi tylnych.Ogólnie to ciężko wszystko skompletować.Ta osłona ramki szyby od środka też jest inna.Jak bedziesz kupował boczki to kupuj kompletne,czyli zeby były z przełącznikami i instalacją.Jest dużo roboty żeby to zebrać do kupy a i tak w srvisie wydałem pare setek na spinki,kołeczki,śrubki...Samo kodowanie to pikuś jak gościo ma pojęcie.U mnie działa jak orgin,jak przytrzymam przełącznik od rolety w dzwiach od kierowcy to wszystkie 5szt.rolet opadają albo sie podnoszą.Miny gapiów na parkingu przy cofaniu są poprostu nie do opisania.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja dokładałem do mojej,tylną rolete miałem.Więc przełącznika nie dokładałem z przednich lewych dzwi bo był przełącznik od rolet.Potrzebujesz boczki pod rolety,instalacji tej od silniczków do sterownika w dzwiach.nie wiem jak bedzie u ciebie ze sterownikami w dzwiach jak nie miałeś tylnej rolety.Inne są nawet cięgna od ryglowania dzwi tylnych.Ogólnie to ciężko wszystko skompletować.Ta osłona ramki szyby od środka też jest inna.Jak bedziesz kupował boczki to kupuj kompletne,czyli zeby były z przełącznikami i instalacją.Jest dużo roboty żeby to zebrać do kupy a i tak w srvisie wydałem pare setek na spinki,kołeczki,śrubki...Samo kodowanie to pikuś jak gościo ma pojęcie.U mnie działa jak orgin,jak przytrzymam przełącznik od rolety w dzwiach od kierowcy to wszystkie 5szt.rolet opadają albo sie podnoszą.Miny gapiów na parkingu przy cofaniu są poprostu nie do opisania.
    dziękuję za pomoc...
    a zmieniałeś też wygłuszenia drzwi tylnych?
    widzę po numerach że do rolet są inne (51 42 7 181 063 oraz 064)
    jestem na etapie kupowania rolet bocznych i muszę dokładnie wiedzieć co potrzebuje, bo znalazłem auto do rozbiórki jeszcze nie tknięte, więc jest szansa kupić cały komplet oprócz boczków (są szare a ja mam czarne).

    pzdr

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Robilem to wszystko. Potrzebujesz
    Rolet+boczki tyknych drzwi bo maja wyciecia+instalacje drzwi bo sa inne+ moduly z takich drzwi o ile nie chcesz kodowac. Mowiac roleta mam na mysli komplet z prowadnicami i ramkami na drzwi. Popatrz na realoem.pl jak to wyglada. Jak ootrzebujesz mam przyciski rolet na zbyciu po taniosci.

    Wygłuszeń nie trzeba zmieniać. Różnią się tylko że te do rolet mają otwory do wkrętów. Ty poprostu bedziesz musiał nawierciś w tym plastiku otworek;)
    Ostatnio edytowane przez lysy106 ; 05-01-2014 o 10:09

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    tak jest wygłuszeń nie trzeba zmieniać.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa
    dziękuję za pomoc.
    zamówiłem już:
    - rolety
    - prowadnice
    - ramki na okna
    - druty od rygielków
    - przewody
    - przyciski
    - wygłuszenia (ale chyba zrezygnuje po waszych wypowiedziach)
    - panel w drzwi kierowcy
    - wkręty, spinki i inne potrzebne przy montażu pierdółki

    jeszcze muszę kupić roletę z półką na tył oraz boczki pod rolety. po podłączeniu wszystkiego oddam samochód do kodowania.
    moje jedyne obawy budzi konieczność wlutowania się w instalację z tylną roletą (prawdopodobnie nie ma wtyczki pod roletę za tylną kanapą). trochę mi to zalatuje druciarstwem...no ale chyba nie ma innej możliwości...
    trochę będzie w tym dłubaniny ale myślę, że warto. do wyposażenia w pełni mnie satysfakcjonującego brakuje mi tylko tych rolet.

    pzdr

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Możesz potem pochwalić się ile wyszła $ taka operacja od a-z .

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    ile by nie wyszło $$ to warto.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Gabel zeby podłączyć roletę tylna nie wolno Ci powtaram nie wolno wlutować się w instalację. Musisz położyć instalacje Rolety. Zasilanie łatwo pociągniesz do bezpieczników w gagażniku - najlepiej tam gdzie jest bezpiecznik rolety, minus do zbiorówek uziemienia pod lampą. Kabel sygnałowyprzy pomocy specjalnych złączek BMW. A sterowanie niestety będziesz musiał poprowadzić od rolety aż do panelu klimatronika i wpiąć się we wtyczkę. Wszystko jest w WDS-e. Roboty jest duuuuużo - zwłaszcza z tą tylną roletą.
    Aaaaaaa i przypomniałem sobie jeszcze. Jak rozbierzesz tapicerką sprawdź jakie masz sterowniki ( duże białe pudełka) czy w wersji LOW czy HIGH. Jeżeli LOW to chyba ich nie da się kodować!

Podobne wątki

  1. [elektryka] E65/66 SOFT CLOSE doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-04-2021, 20:46
  2. [wnętrze] Fotele komfort doposażenie!!!!
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 13-02-2017, 14:03
  3. [audio/video] LOGIC 7 doposażenie
    Przez jaro_alfa w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-08-2016, 00:06
  4. [elektryka] Elektryczna kolumna, doposażenie polifta
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 15:46
  5. [ wnetrze] Doposażenie E38 w stoliki
    Przez Supermen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •