Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 96

Wątek: Błąd skrzyni

  1. #71
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Jezeli ten ori 90Ah 900A miał czarna obudowę to był AGM.
    Ori był biały...

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Dziś wróciłem do domu. Jak zwykle uruchomiłem auto za pomocą kabli rozruchowych.
    Podczas jazdy spotkała mnie niespodzianka: lewym przednim kołem wpadłem w dość okazałą dziurę i nagle auto zgasło, wyskoczyły błędy od skrzyni, DTC, servotronika i hamulca ręcznego. Uruchomiłem auto, błąd od skrzyni zgasł, tylko pozostałe nie. Dobre, co ?

  3. #73
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Gdzieś coś jest zalane, zaśniedziałe albo jakaś wtyczka nie siedzi tak jak powinna...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #74
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    No to może być to. Jutro wstawiam auto jeszcze raz do tego samego speca. Niech szuka ...

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro_alfa Zobacz posta
    No to może być to. Jutro wstawiam auto jeszcze raz do tego samego speca. Niech szuka ...
    Niech kase zwróci za zła diagnoze , bo ten sterownik świec to żart jakiś był. Znalazł na kompie błąd i myślał ,ze problem rozwiązany. Nie dziwie się ,ze 90% mechanikow jak widzi E65 mówi ,że nie chce się tykać , bo bardzo mało ludzi zna to auto
    Ostatnio edytowane przez Riki ; 03-02-2014 o 05:31

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Wiesz, ten sterownik świec to i tak miałem uwalony, ale z drugiej strony, to można tak wymieniać i wymieniać, kasę topić, a i tak problem zostanie...
    Kurcze, żebym gdzieś znalazł kogoś, kto zdiagnozuje problem, to mogę płacić.
    Dziś rano auto odpaliło:
    ładowanie:
    przed uruchomieniem silnika - 12,5V
    przy pracującym silniku - 14,9V
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 03-02-2014 o 07:28

  7. #77
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Stan aku oraz ładowanie OK...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #78
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    Więc ładowanie i aku mamy załatwione - wszystko ok.
    Pozostaje, jak pisałeś, jakiś sterownik uwalony lub wtyczka. Tylko teraz najtrudniejsze - znaleźć to miejsce, he he.

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    I co udało się??

    Ja dodam od siebie, bo wyczytałem o ładowaniu, aku etc i było napisane, że pomiar należy sprawdzić przy 2000obr./min i że należy tę czynność także powtórzyć po włączeniu świateł. W obu przypadkach powinno wynosić 13,9-14,4V.

    Jak jest wyższe to może doprowadzić do zniszczenia AKU!!! czyli do ubywania elektrolitu...

    Pozdrawiam.

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jaro_alfa
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    591
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Bełchatów
    No niestety nie udało się. Od poniedziałku do środy jeździłem i wszystko było ok. Myślałem, że po wjechaniu w dziurę (pisałem wcześniej o tym) naprawiło się :-)
    W środę po południu już nie uruchomiłem auta (nawet po kablach). Zupełny zgon.
    Ładowanie sprawdzone - jest ok, podałem plus bezpośrednio do rozrusznika i kręci, jak szalony, choć wyskakuje komunikat, że aku rozładowane.
    Power moduł podmieniony na inny i te same objawy. Wczoraj zaholowałem auto do mechanika i będą podmieniać po kolei sterowniki: silnika, CIM, CAS, etc.
    Wczoraj szwagier zwrócił uwagę na jeden szczegół, być może ważny: otóż po włączeniu zapłonu powinna zaświecić się kontrolka "check engine", a nie świeci się. Może to wskazywać na uszkodzony sterownik główny silnika. Tym bardziej, że nie ma z nim łączności z INPY. Zobaczymy. Jak będę miał jakieś wieści, to oczywiście będę raportował.
    Dzięki za zainteresowanie tematem !
    Ostatnio edytowane przez jaro_alfa ; 07-02-2014 o 11:20

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. Błąd skrzyni od zepsytego dyferencjału?
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 19:38
  3. dziwny błąd w skrzyni 5hp30 silnik m60b40
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 13:35
  4. [skrzynia] błąd skrzyni
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 09:37
  5. [pozostale] Po wymianie skrzyni STAU w silniku/skrzyni/na kole
    Przez mandrax1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •