Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: Nowicjusz

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    cena dobra, ale robiłeś tylko jedną?? :O bez ściągania belki Ci to zrobił czy jak?
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Bez ściągania belki zrobił, nie miałem drugiej sztuki i bal sie ze zdejmując druga ja uszkodzi. Nameczyli sie przy tym bardzo, jakos niedługo bede robił tez druga to bedzie im juz latwiej


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Tak trochę bez sensu wymieniać tylko jedną tuleję na belce, nawet jak druga jeszcze nie lata luźno to już i tak jest rozbita, koszt tulei nie duży a robocizna płacona dwa razy.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Moim zdaniem jeśli szyba nie działa a chrobocze silniczek to jest zerwana linka i nie opłaca się kupować całego mechanizmu. W Warszawie np. jest zakład który dorabia wszelkiej maści linki itp. i mnie w E38 taka operacja kosztowała z wymianą przez zaprzyjaźnionego mechanika z 50 zł. A linka była zmielona prawie na wióry:) W Łodzi pewnie też ktoś umie majstrować takie linki. To taki OT. odnośnie poprzedniego posta.

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Panowie, samochód narazie staram sie traktować "bezinwestycyjnie" - tzn chce pojeździć i ocenić czy jest to na tyle dobra sztuka ze warto w nia inwestować wiecej. Dlatego jest robione tylko to, co konieczne.

    Rozbieralem wczoraj drzwi, w e32 mechanizm nie ma linki. Pomijając fakt zsunietych prowadnic slizgow, wyrobione sa ostatnie zabki przekładni wiec bez "nowego" mechanizmu sie noe obejdzie.

    Mam tez problem z parujaca przednia szyba - myślicie ze moze to byc filtr kabinowy do wymiany czy moze jakies klapki nie działają poprawnie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez johnny11fingers Zobacz posta
    Panowie, samochód narazie staram sie traktować "bezinwestycyjnie" - tzn chce pojeździć i ocenić czy jest to na tyle dobra sztuka ze warto w nia inwestować wiecej. Dlatego jest robione tylko to, co konieczne.

    Rozbieralem wczoraj drzwi, w e32 mechanizm nie ma linki. Pomijając fakt zsunietych prowadnic slizgow, wyrobione sa ostatnie zabki przekładni wiec bez "nowego" mechanizmu sie noe obejdzie.

    Mam tez problem z parujaca przednia szyba - myślicie ze moze to byc filtr kabinowy do wymiany czy moze jakies klapki nie działają poprawnie?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Z parującą szybą to będzie do wymiany nagrzewnica w najgorszym przypadku, a w najlepszym to uszczelki ci puszczają od rurek prowadzących z nagrzewnicy.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    a jak puścisz nawiew na twarz to mocno wieje ?? jak słabo to na pewno filtr, jak mocno to nie on.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Hm, ogolnie nie urywa głowy ten nawiew. Cały czas mam włączony tryb na nogi środek i szybę i nawet przy dmuchawie na max słabo dmucha. Musze zerknac na forum jak sie za to zabrac. Spróbujemy zaczac od tego.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #29
    Początkujący Użytkownik Awatar marta_73_73
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    20
    BMW
    E 32
    Skąd
    Biesiekierz
    Blog
    1
    tak wracając do fioletowego longa , to kolor daytonafioletmetalic . przymierzałem się do niej jak miał ją jeszcze poprzedni właściciel . dbał o nią i władował w nią kupę serca , pracy i kasy . jeździł nią ok 4 lata . ale to było ok rok temu . nie znam stanu technicznego na dzisiaj , tego co kupił wyleczyło spalanie . jak by nie było to 4.0 w longu . na żywo wygląda super . ma parę mankamentów jak każda . ale nie była katowana . nawet klima sprawna . tylko z ceną trochę go poniosło
    ROBACZEK

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Apropo filtru kabinowego - jeszcze go nie wymieniałem, ale padł jeszcze pomysł na zagrzybiałą klimatyzacje, która jest wilgotna z powodu wszystkich "żyjątek" w środku i może dlatego. Będzie robione niebawem.

    Tymczasem tak to się zdarzyło, że na naszych wspaniałych polskich drogach puściły mi pasy mocujące bak. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak zatrzymałem sie, zajrzałem pod samochód i zobaczyłem że ciągne bak po ziemi na przewodach paliwowych haha. Przy okazji nieco wymuszonej wizyty u mechanika będzie robiona druga tuleja (tak, zrozumiałem Wasze sugestie, że wymiana jednej tulei to tak jak obcinanie paznokci u jednej ręki).
    W efekcie moja Beatka na poboczu wyglądała tak:



    Na dole pas - cały tył dostał opatrunek (żeby nie uszkodzić lakieru) i bak podwieszony na pasie dojechał do mechanika bez urywania przewodów paliwowych (na szczęście!). Dobrze, że takie ekscesy w okolicach domu...
    Ostatnio edytowane przez johnny11fingers ; 13-02-2014 o 21:37

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nowicjusz
    Przez domingos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 16:33
  2. [E38] Nowicjusz
    Przez Futerko30d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 13:05
  3. [E38] Nowicjusz wita nowych kolegow
    Przez szujram w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 19:53
  4. [E38] Nowicjusz armani Witam Wszystkich
    Przez -Armani- w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:45
  5. [e32] Witam wszystkich jako nowicjusz.
    Przez krzpod w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •