Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Nowicjusz

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ja jednak brałbym automat a widzę tu dużo 7er w patyku, szmata też nie pasuje tutaj do końca. Takie coś to w 3, nawet w 5 nie zawsze pasuje. 7er to nie ścigawka, to szybkie wozidło któremu manual nie pasuje i do tego jako auto premium niech ma trochę wypasów ( oczywiście to moje zdanie i nie miejsce na dyskusję o tym tutaj ).

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    74
    BMW
    750iL
    Skąd
    Sin City
    Cytat Zamieszczone przez johnny11fingers Zobacz posta
    Pierwsza wlasnie ma spisywana umowę - takze najprawdopodobniej była to dobra okazja. Szkoda bo patrzyłem na nia ale brak zdjeć jakos mnie nie przekonał, jeszcze dostałem odpowiedz ze zdjeć nie ma bo to nie jest samochód faceta ktory wystawiał.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pojawiło się ogłoszenie tego 740iL za 3 tys dosłownie na kilka godzin. W tej cenie jeżdżące i kompletne raczej nie czekało.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Hej wszystkim jeszcze raz!

    Stałem sie wczoraj szczęśliwym posiadaczem Beatki z aukcji numer 3 (juz niestety zdjęta z Tablicy).

    Na krótko o aucie - e32 730i w manualu bez lpg (niestety albo i stety?), względnie zdrowa blacha, przepiękne felgi 15", pare rzeczy do poprawy, jak to w kazdej zapewne.

    Dzisiaj czyscilem środek, niebawem jak doprowadzę nieco do ładu i zrobie jakies ładne zdjecia, założę nowy temat i opisze cos wiecej.

    Dzieki jeszcze raz wszystkim za pomoc!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gratulacje! To ta, której VIN rozbierałem?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Gratulacje! To ta, której VIN rozbierałem?
    Taak Tuczi, dokładnie ta. Czas zaczac grzebać na forum jak doprowadzić to cudo do stanu "wsiadam i jade" :)

    Wrzucam przy okazji jakieś pierwsze zdjęcia mojej Beatki zaraz po myciu :) Na tą chwile jeszcze nie mam serca wyciągać jej na wrzechobecną sól, a zasłaniam sie troche tym że też brak czasu na pierwsze porządki z mechaniką auta. Tak czy tak jestem zachwycony, myśle że jest między tą E32 a E34 którą kiedyś miałem kolosalna różnica.





    Niestety na tą chwile tylko tyle, o wnętrze troche też już zadbałem, jak będzie może ładny słoneczny dzień i będę miał troche czasu to zrobie jakieś ładniejsze zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez johnny11fingers ; 24-01-2014 o 22:56

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Czołem fanatycy!

    Przepraszam ze post pod postem...

    Wczoraj odebrałem auto po małych naprawach, wymieniona tuleja belki i pompa wody (gubila plyn).

    Tak wiec tez po miesiącu miałem wreszcie dzisiaj okazje pojeździć. Moze to zle słowo, bardziej pokrazyc po miescie. Nawet sobie sprawy nie zdajecie jaki banan towarzyszy mi za kazdym razem kiedy zbliżam sie do Beatki.

    Tak czy tak inwestycji jeszcze pare czeka, cos chrobocze, cos rzezi, linka lewego okna zerwana, lewa strona drzwi nienajlepiej sie otwiera itp itd.

    Obiecuje informować na bieżąco, w koncu trafiłem do super społeczności ludzi ze wspaniałym hobby.

    Byc moze a dniach uda sie zrobic jakies zdj z e28 kolegi, bede wrzucal na bieżąco.

    Btw, co myślicie o tym egzemplarzu?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    Witamy,
    kolego wklej rozkodowany VIN i przedewszysktim więcej fotek bo tak to niewiele wiadomo :)
    tuleje tylnej belki sam wymieniłeś?
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Jest to 7er z (tak jak skarb Tucziego) Belgijskiej dystrybucji, wyposazenie niby skromne, jak na ten model, ale i tak bardzo przyjemne - czarna skora grzana, klima na dwie strefy (nie do konca jeszcze wiem czy dziala - ciezko sprawdzic w zimie, zapewne niesprawna), shadowline, chyba miala malego dzwona bo pakiet chrom w jakis sposob pojawil sie z przodu, podluznice na szczescie prosciusienkie.
    Przebiegu ma 481000, teoretycznie duzo, jednak uwazam ze auta w takim wieku tyle przebiegu miec musza (chyba, ze Niemiec pod kocem trzymal), takze istnieje prawdopodobienstwo, ze to przebieg realny.
    Skora i cale wnetrze jest do ogarniecia, radio jeszcze nieoryginalne ale powoli rozgladam sie za ORI.
    Ruda pojawia sie w paru miejscach ale tragedii nie ma, troche szyber jest ruszony, 2 chromowane ringi swiatel sa podrdzewiale, i na klapie jeden wykwit, ale nic jeszcze nie przebija przez lakier. Spod jest zdrowy (do wymiany przewody hamulcowe i paliwowe).
    Mechanicznie do zrobienia sa amortyzatory, fajnie by bylo ruszyc druga tuleje belki, trzeba tez rozpracowac luz na sterze - czytalem juz o tym na forum, zaczne od przekladni, jesli to nie pomoze trzeba bedzie zerknac na drazki. Silnik suchy, w moim odczuciu wzglednie zdrowy, oprocz niedawno wymienionej pompy wody do zrobienia najprawdopodobniej wisko, przy niskich obrotach (do 1200) na kazdym biegu cos delikatnie chrobocze - byc moze sa to poduszki skrzyni. Trzeba bedzie tez na pewno ruszyc oleje.
    Wszystkie inwestycje beda czasochlonne, ale wszystko bede opisywal ;)

    Mechanizm lewej szyby nie dziala, moze w sb uda mi sie rozebrac drzwi i zobaczyc "co w trawie piszczy". Silniczek dziala prawidlowo, odnosze wrazenie ze zerwala sie linka, wiec pewnie koniec koncow na alledrogo poszukam calego mechanizmu.

    Tuleje wymienialem u mechanika swojego w Lodzi, 80zl za sztuke (cena chyba nie jest tragiczna), jakby ktos chcial namiar zapraszam na PRIV.

    Ponizej rozkodowany przez Tucziego (dzieki raz jeszcze!) VIN:

    Numer podwozia WBAGA71030xxxxxxx
    Kod typu GA71
    Typ 730I (EUR)
    Typoszereg E E32 ()
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M30
    Pojemność skokowa 3.00
    Moc 138
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów MECH
    Kolor GRANITSILBER METALLIC (237)
    Tapicerka (0226)
    Data prod. 1992-07-29


    S241A AIRBAG FAHRER/BEIFAHRER Poduszka powietrzna kierowcy i pasażera
    S286A BMW LM RAD/BMW STYLING Obr. BMW, st. le. BMW Styling
    S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
    S339A SHADOW LINE Shadow-Line
    S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny elektryczny
    S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego
    S472A MITTELARMLEHNEN VORN FAHRER/BEIF. Podłokietnik przedni kierowcy/pasażera
    S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
    S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Wskaźnik temperatury zewn.
    S564A INNENLICHTPAKET Pakiet oświetlenia wnętrza
    S571A STAERKERE STROMVERSORGUNG PLUS Silniejsze zasilanie prądem
    S687A RADIOVORBEREITUNG Instalacja radiowa
    L811A BELGIEN-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Belgia
    S899A EXPORT-FAHRZEUG optyczne podawanie sygnałów do DWA

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post

    http://tablica.pl/oferta/bmw-e32-740...tml#bf3a296193 tą to Ja sprzedawałem, auto było w pełni sprawne w full opcji sprzedałem ją za 3 tyś, jedyne co się stało to podczas oględziń zaczął ciec przewód paliwowy który naprawiliśmy i goście odjechali z powrotem na kołach 400 km. Nie długo będe sprzedawał 750 2001 (po remoncie skrzyni, wymiane uszczelek kolektora i przepływomierzy w stanie technicznym idealnym)-auto kupiłem za 15 a będe chciał jakieś 18- ale uwierzcie na prawdę warto-więcej info priv

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    52
    BMW
    E32
    Skąd
    Łódź
    Dzwonilem dzien po tym jak aukcja sie pojawila, kolo 10 rano - auto juz mialo spiwywana umowe, taka sytuacja ;)

    Najwyrazniej nie ta byla mi pisana.

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nowicjusz
    Przez domingos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 16:33
  2. [E38] Nowicjusz
    Przez Futerko30d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 13:05
  3. [E38] Nowicjusz wita nowych kolegow
    Przez szujram w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 19:53
  4. [E38] Nowicjusz armani Witam Wszystkich
    Przez -Armani- w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 18:45
  5. [e32] Witam wszystkich jako nowicjusz.
    Przez krzpod w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 17:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •