Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Czujnik kąta skrętu kierownicy. Jak go skalibrować ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19

    Post Czujnik kąta skrętu kierownicy. Jak go skalibrować ?

    Mam problem. Przestała działać kontrola trakcji. Kontrolka od DSC pali się cały czas. ABS działa normalnie. Inpa wkazuje błąd: steering angle plausibility.
    Sprawdzając odczyty z czujnika kąta skrętu przy kierownicy prosto pokazuje -40. Czyli o 40stopni czy tam jakiś jednostek jest przefalszowany wynik. Kręcąc kierownicą dane się zmieniają. Kręcąc o pół obrotu w lewo i pół obrotu w prawo zmienia się ta sama ilość stopni/jednostek więc chyba jest sprawny
    Czy jest opcja kalibracji czujnika? Czytałem że Disem da rade to zrobić, niestety ja DIS'a nie mam. Czy zrobię to INPĄ?
    Prosiłbym o informacje jak się z tym uprać.
    e38 m62TUb44 740i

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Inpa to zrobi bez problemu.
    Ustawiasz kierownice na wprost.
    Wchodzisz inpą do dsc.
    Zakładka sterung i tam gdzieś będzie lenkwinkel czy jakoś tak.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    ja miałem uwaloną taśme w kierownicy i po wymianie objawy były podobne, mój mechanik zrobił tak: przekręcił kierownice, żeby pasowała do odczytów i w rezultacie jadąc prosto kierownice miałem skręconą w lewo i pojechałem na zbieżność i tam mi dopasowali koła do kierownicy i teraz wszystko jest jak należy - mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to napisałem. Nie wiem czy to dobry sposób ale skuteczny

  4. #4
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    ja miałem uwaloną taśme w kierownicy i po wymianie objawy były podobne, mój mechanik zrobił tak: przekręcił kierownice, żeby pasowała do odczytów i w rezultacie jadąc prosto kierownice miałem skręconą w lewo i pojechałem na zbieżność i tam mi dopasowali koła do kierownicy i teraz wszystko jest jak należy - mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to napisałem. Nie wiem czy to dobry sposób ale skuteczny
    Niestety nie jest to dobry sposob...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Inpa to zrobi bez problemu.
    Ustawiasz kierownice na wprost.
    Wchodzisz inpą do dsc.
    Zakładka sterung i tam gdzieś będzie lenkwinkel czy jakoś tak.
    Inpę mam po angielsku, szukałem gdzie sie da i niestety nie dało rady ustawić. A może jakiś bezpiecznik mi sie spalił :D ?

    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    ja miałem uwaloną taśme w kierownicy i po wymianie objawy były podobne, mój mechanik zrobił tak: przekręcił kierownice, żeby pasowała do odczytów i w rezultacie jadąc prosto kierownice miałem skręconą w lewo i pojechałem na zbieżność i tam mi dopasowali koła do kierownicy i teraz wszystko jest jak należy - mam nadzieje, że w miarę zrozumiale to napisałem. Nie wiem czy to dobry sposób ale skuteczny
    To raczej półśrodek. Mam ustawioną dobrze zbierzność. Ilość obrotów w lewo i prawo jest taka sama więc nie tędy droga. Trzeba jakoś skalibrować czujnik.
    Nie pamiętam tylko czy zapalił mi się gdy wracałem z przelgądu ze stacji diagnostycznej czy jak miałem podłączoną inpę. Może sam kliknąłem w inpie na kalibracje jak kierownica byla przekrzywiona, choć jest to dla mnie dziwne bo nie moge znalesc opcji gdzie to zrobic :)

    Edit: znalazlem opcje kalibracji czujnika tzn do wyprostowanej kierownicy ustawic kąt 0* jednak kontrola trakcji dalej nie dziala
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 02-01-2014 o 23:19
    e38 m62TUb44 740i

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W tool32 da się uruchomić test do kalibracji

    Zamiast plików prg wybierz tylko pliki tst
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Udalo sie inpą skalibrować czujnik. Po 35 km od kalibracji kontrola trakcji wróciła
    e38 m62TUb44 740i

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tomaszeklolek Zobacz posta
    Udalo sie inpą skalibrować czujnik. Po 35 km od kalibracji kontrola trakcji wróciła
    Ustaw zbieznosc i geometrie a dopiero potem kalibracja czujnika
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Miałem ustawioną góra miesiąc temu. Czujnik się rozkalibrował bo prawdopodobnie nieumyślnie w inpie kliknąłem na jego kalibracje gdy koła były skręcone
    e38 m62TUb44 740i

Podobne wątki

  1. [ elektronika] kalibracja czujnika kąta skrętu
    Przez lukasz7 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-02-2019, 18:25
  2. Kalibracja czujnika kąta skrętu????
    Przez pablo_k3 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2016, 09:56
  3. [elektronika] Błąd kontroli trakcji DTC (czujnik kąta skrętu) - przeciek wody do wnętrza
    Przez dudus0210 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 15:19
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •