Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10

W±tek: [mechanika] Dziwna praca silnika M60B30

  1. #1

    [mechanika] Dziwna praca silnika M60B30

    Witam

    Sprawa ma sie nastepuj±co , poczyta³em troche o bol±czkach M60tek i mam kilka
    pytan poniewaz wydaje mi sie ze nastêpuje reakcja ³ancuchowa czego efektem jest
    p³ywanie obrotów.

    Aha e32 jezdze od prawie 3 miesiecy i dopiero przyzwyczajam sie do auta ale co mnie
    zaniepokoi³o :

    Do tej pory tego nie by³o ale pojawi³y sie takie dosc ciche jakby stukniecia w silniku
    trudno to opisac ale szukam potwierdzenia poniewaz przegladne³em kilka tematów
    o odmach i o tym ze mog± one zalewac swiece olejem stad moje pytanie czy V8 z
    "zalanymi" swiecami bedzie pracowa³ na troche nizszych obrotach czy zgasnie
    wg mnie cylinderków jest wystarczajaco zeby pokreci³ ale chcia³bym sie upewnic

    Kolejna sprawa to pojawi³y sie przy jezdzie na gazie takie dziwne jakby mini wystrza³y
    gazu (na codzien jezdze pracoVWozem z instalacja nie sekwencyjna i wiem jak wyglada
    normalny strza³ gazu) natomiast tutaj sa ewidentnie takie mini wystrzaliki co moze wg
    mnie byc pochodn± tych zalewanych olejem swiec czyli w rezultacie odmy co wiecej te
    wystrzaliki s³ychac w tylnej czesci silnika czyli przy szybie i dzieje sie to tylko przy
    raptownym przyspieszaniu w zakresie obrotów miedzy 2 a 3,5tys obrotów.

    Przy benzynie tego nie ma a jedynie lekki spadek przyspieszenia w porównaniu do tego
    jak zbiera³a sie na poczatku po zakupie (byc moze to subiektywna ocena mocy bo wiadomo
    apetyt rosnie w miare jedzenia).

    W poniedzia³ek odbieram uszczelke od miski i zabieram sie za kontrole srubek w pompie
    oleju i jak sie wyrobie to umowi³em sie tez na wymienie filtrów gazu z tego co mowi³
    poprzedni wlasciciel to wymieni³ jedynie filtry fazy ciek³ej a do wymiany zosta³y fazy lotnej
    albo odwrotnie i tak sie zastanawiam czy to moze miec jakis posredni wp³yw na te
    wystrzaliki czy jednak bardziej prawdopodobna jest ta odma.

    Z góry dzieki za wszelkie sugestie :)

  2. #2
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Sk±d
    ZS
    Na pocz±tek zerknij czy w gniazdach ¶wiec niema przypadkiem oleju (uszczelki dekli 120 z³ na obie strony) zebrany tam olej powoduje wypadanie zap³onów.... a to ¿e s³ychaæ przy szybie jest spowodowane rozmieszczeniem kolektorów

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    Na pocz±tek zerknij czy w gniazdach ¶wiec niema przypadkiem oleju (uszczelki dekli 120 z³ na obie strony) zebrany tam olej powoduje wypadanie zap³onów.... a to ¿e s³ychaæ przy szybie jest spowodowane rozmieszczeniem kolektorów
    Tzn kwestia tych braków w zap³onie moze byc spowodowana przez te uszczelki ??
    Bo z tego co wyczyta³em to odma tez potrafi w tym zamieszac ...
    Te zaniki iskierek mog± powodowac niskie obroty silnika ? bo w tej chwili troche telepie
    silnikiem i obrotomierz trzyma sie w okolicach 500obr lub minimalnie wyzej

    Jesli dobrze zrozumia³em to chodzi o uszczelki nr 15 i 16 z tego rysunku z realoem ?


  4. #4
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Sk±d
    ZS
    Dobrze rozumiesz... odma te¿ potrafi p³ataæ takie figle, ale skoro piszesz ¿e jest olej w gniazdach ¶wiec to zacz±³ bym od tych w³a¶nie uszczelek

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    98
    BMW
    740
    Sk±d
    Mircze
    witam jestem (Grzesiek) Studentgrzes. ja w swoim M60 rok temu wymienia³em uszczelki na kolektorze bo mia³em olej na cewka. poprawi³o sie ale przy wymianie swiec w lecie znowu sie olejek pojawi³ wiec zastanawiam sie czy to nie sprawka odmy. druga sprawa jest to ze mam w autku juz 3 lata instalacje (Prins) i gazik zacza³ przeprogramowywac mi benzynke( mam b³ad 200 po podpieciu kompa). tez mi nierowno pracuje z rana i ogolnie na benzynie nie mam rewelacji. przymiezam sie do wymiany dme na drugie z autka bez gazu to wtedy bede mia³ porownanie czy to komp silnika mi p³ata figle czy np odma

  6. #6
    Grze¶ to nie jest odpowiedni dzia³ na pierwszego posta[shadow=red:76ba824fad]!!!!!![/shadow:76ba824fad] Prosimy najpierw o przedstawienie siê w odpowiednim dziale.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    Dobrze rozumiesz... odma te¿ potrafi p³ataæ takie figle, ale skoro piszesz ¿e jest olej w gniazdach ¶wiec to zacz±³ bym od tych w³a¶nie uszczelek
    Jeszcze nie rozbiera³em pokrywy ale po przeczytaniu na forum o mozliwych przyczynach
    takiego zachowania silnika najpewniej bedzie to olej w tych gniazdach tylko teraz
    pytanie co jest bardziej prawdopodobne te uszczelki czy odma ??

    W sumie takie objawy jakby nie palenia na wszystkie 8 cylinderków pojawi³y sie jak
    przegoni³em dosc mocno auto po miescie (troche mi sie spieszy³o) i wlasciwie kazdy
    bieg do 5-6tys obrotów czyli 1-2-3 i nastepnego dnia zaczê³o auto troche inaczej sie
    zbierac tzn straci³o na elastycznosci i tak jak pisa³em jakby nie pali³o na wszystkie garki
    stad pytanie co w tym przypadku mog³o sie rozszczelnic odma czy te uszczelki pokrywek ?

  8. #8
    Okazuje sie ze kupno uszczelek pod dekle to nie taka prosta sprawa , dzis by³em w kilku
    firmach i wlasciwie w kazdej czas oczekiwania minimum jeden dzien ceny od 115z³ do
    129z³ za obie strony .... natomiast cena w Inchcape na Bielanach lekko powalaj±ca
    bo 106z³ za jedna strone :hah:

    Natomiast jesli chodzi o uszczelke pod miche to czas oczekiwania podobny jak w 1szym
    przypadku jedynie troche mniejsza róznica w cenach mianowice bez naklejki BMW Group
    oko³o 40-52z³ a w ASO ta sama aluminiowa uszczelka kosztuje 77z³

    Jutro rano dopiero bede zrzuca³ miske bo z mechanikami we wrocku to zaczyna sie robic
    jakis koszmar nikomu nie chce sie zarobic zjezdzi³em chyba 8 warsztatów ktore
    reklamowa³y sie miedzy innymi wymianami oleju i na pytanie czy przy okazji wymiany oleju
    mog± zdjac miske kazdy zaczyna³ krecic ze "nie ma czasu" , "za duzo z tym roboty" itd itp
    ... przeciez najzwyczajniej chcia³em zap³acic za us³uge a tu lipton.

    Aha odnosnie jeszcze tych uszczelek pod pokrywami to czy bez problemu mozna to
    rozkrecic w garazu i wymienic we w³asnym zakresie czy sa jakies niespodzianki i lepiej
    oddac to do warsztatu ?

    Pozdrawiam.

  9. #9
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Sk±d
    ZS
    Jak masz trochê zdolno¶ci manualnych powiniene¶ daæ sobie da radê z wymian±, we czwartek bêdê startowa³ z t± sam± robot± tyle ¿e w e34 , michê tez zwalê ¿eby siê upewniæ ¿e wszystkie ¶rubki od pompy s± na swoim miejscu bêdê to robi³ z doskoku w wolnym czasie wiêc jak napotkasz jak±¶ k³odê to pisz co¶ razem zaradzimy

  10. #10
    Wiec tak :

    -Micha zrzucona sruby sprawdzone ale widac ze ktos juz tam by³ przedemn± i najpewniej
    "po przygodach" bo po zdjeciu i umyciu miski jest w 2 miejscach slad gwintu odbitego
    na aluminium ... czyli najpewniej juz cos sie odkreci³o wczesniej ale zosta³o poskrecane
    sruby s± poprzykrecane wiec luzik ;)

    (jakby ktos chcia³ to mam oryginaln± uszczelke kupion± w ASO za 77z³ oddam za 60z³ bo
    sie okaza³o ze nie mia³em tej korkowej tylko aluminiow± za³o¿on± a ze nie by³o
    zadnych sladów uszkodzen to zalozona zosta³a ta stara uszczelka)

    -¦wieczki temat dosc ciezki zw³aszcza ze sekwencje mam tak za³ozona ze reduktory s±
    na wysokosci dekli .... i trzeba by³o sie przedzierac miedzy rurkami wê¿ykami itd itp
    ale uda³o sie je wymienic ... na moje oko swiece pamietaj± jeszcze dziadka hitlera ale
    cóz czasem tak jest ze poprzedni wlasciciel by tylko jezdzi³ ale o wymianie elementów
    eksploatacyjnych to do czasu az cos nie kleknie to nie chce s³yszec

    -Uszczelki dekli owszem kupi³em ale chyba jak narazie nie potrzebnie w sumie tylko 2
    swiece by³y jakby lekko naoliwione ale tylko na styku swieca-podk³adka w gniezdzie
    jak i pod deklami sucho ...

    Po wymianie swiec praca silnika sie troche unormowa³a ale wciaz jeszcze nie jest to co
    wczesniej st±d moje pytanie co jeszcze moze byc przyczyn± dziwnej pracy silnika +
    czasem chwilowych delikatnych szarpniec przy przyspieszaniu w okolicach 2-3tys obrotów ??

    Aha i Dzieki Wielkie dla Micha ... za klucz do swieczek bo okaza³o sie ze w schowku mam
    klucz ale do grubych swiec tak na oko raczej do M30 i zonk :hah:

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •