Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 222

Wątek: Skuter na dojazdy do pracy...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar harry22
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    537
    BMW
    Lexus LS460 , EX E65 730d ,EX E38 728iA
    Skąd
    Bytom

    Post Skuter na dojazdy do pracy...

    Witam, Chce kupić jakiś tani skuter na dojazdy do pracy ( 4 km w jedną strone ) i 4 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, jak mam pecha to stoje na wszystkich . Szkoda mi wyciągac 7er z garażu na takie trasy. Teraz skutery są tańsze i zastanawiam się nad zakupem. Ma ktoś jakieś doświadczenia ze skuterami ? Kiedyś miałem pomysł żeby kupić taki marketowy za 1500-1800 zł lecz nie wiem co one są warte. A może ktoś ze śląska chce się pozbyć skutera? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez harry22 ; 29-12-2013 o 19:10

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Mogę trochę pomóc, na pewno kupuj 4T bo w 2T jest to malo ekonomiczne, nie kupuj chiniola, kup używaną włoszczyznę lub japońca, ewentualnie coś francuskiego. Nie będzie problemu z częściami i niezawodnością. Podaj kwotę to coś Ci znajdę, siedzę trochę w temacie ze względu na uwielbienie wszelkiej motoryzacji oraz moderowanie pewnego forum z piździkami.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar browar1946
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    24
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Hoandia
    nie polecam marketowych skuteow zazwyczaj po gwarancji sie psuja wiem to po sb i po moich znajomych teraz poruszam się Peugeot Vivacity i na niego nie narzekam mam na nim przejechane 48000 km a sam przejechałem jakieś ponad 20000.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar alkoholic
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    204
    BMW
    Kompot 318ti
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Co do markowych to się zgodzę, chińskich nie kupuj bo będziesz przeklinał. Lepiej kupić jakąś Honde z 1988r jak chinola :) Ale do 4T się nie zgodzę, szukaj 2T mniej awaryjne.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Mam do pracy ciut mniej niż Ty (2,5 km) i przez cały rok jeżdżę rowerem. No chyba, że leje albo leży dużo śniegu - wtedy pieszo. Dobrze dla zdrowotności. Używanie samochodu na tak krótkich trasach w mieście uważam za absurd.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Najbardziej niezniszczalny skuter to Simson Roller produkcji NRD - silnik 2T, 3,7konia, skrzynia 4 bieg
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar harry22
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    537
    BMW
    Lexus LS460 , EX E65 730d ,EX E38 728iA
    Skąd
    Bytom
    Też dobrze by było jakby miał zdjętą blokadę bo te 45km/h to troche lipa. Te 70 mógłby jechać :) No kwota tak do 1500 wiadomo jak będzie coś ciekawego wartego to coś więcej się dołoży.

  8. #8
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    harry22, widzę, że masz ten sam problem, który ja miałem jakiś czas temu:) Osobiście rok temu zapodałem skuter u siebie, ponieważ do pracy mam jakoś 3km, więc nawet woda w chłodnicy się nie zagrzeje a już trzeba gasić :)

    Kupiłem chińskiego Kingway Fonero i jest gitara. Skuter duży, więc nie zwiewa cię do rowu jak mijasz tira czy autobus :) Jak masz zacięcie rajdowca to sobie ściągniesz blokady lub zrobisz mały tuning i będzie prawie jak 7er po mieście :)
    Części pełno, sam podłubiesz jak nie chcesz jeździć na serwis i ogólnie pali jakieś niecałe 2 litry na 100km.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    51
    BMW
    E38 730i 1996
    Skąd
    Szczytno
    To może i ja wypowiem się na ten temat.

    Nie wiem czy posiadasz prawo jazdy Kat. A. Ale na takie krótkie trasy ja proponował bym Ci motor Honda XLV Varadero 125. Jest to to motor z silnikiem 2 cylindrowym w układzie V, 4T, wygląd dość Ciekawy, osiągi przyzwoite maksymalna prędkość rzędu 120-140 km/h, z opinii użytkowników, mała awaryjność, nom i spalanie podobno około 3 litrów na 100 km.

    Motocykl bardzo często kupowany przez ludzi którzy jeżdżą dużymi motorami a to kupują jako sprzęt na dojazdy do pracy, są bardzo zadowoleni.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    zaraz przejrzę giełdę na moim forum i może coś znajdę chociaż tam głównie 2T. gdyby to miałby być piździk dla przyjemności to bym Ci polecił 2T, sam mam 20 konną 80-tkę i zapierdziela to jak duże moto ale spalanie około 8 nie jest warte dojazdu do pracy :) , przy 4T spalisz jakieś 3 litry paliwa na setkę i oleju dolewać nie musisz.
    P.S. masz prawko czy szukamy pięćdziesiątki

Podobne wątki

  1. Czy e38 730d to dobry wybór na auto na codzienne dojazdy do pracy (120km)?
    Przez barteq w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 19:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •