Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ wnetrze] Fotele z e38?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18

    [ wnetrze] Fotele z e38?

    Witam, planuje wymienic w moim e32 welurowe fotele na skorzane, niestety to co sie trafia na alledrogo z e32 zazwyczaj jest w oplakanym stanie :(. Dlatego przyszedl mi pomysl zeby wstawic fotele z e38 czy ktos sie moze orientuje czy fotele z e38 wejda bez jakichs wielkich przerobek do e32? Myslalem tez nad obszyciem skora tych co mam ale niestety to jest kosmicznie droga impreza :shock: , dzwonilem do zakladu tapicerskiego i pan mi powiedzial ok 2tys za fotel . Poza tym fotele mam bez elektryki wiec jakbym wymienial to od razu na takie z elektryka . Dzieki za pomoc :D

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Nie pasują bez przeróbki,musisz przespawać cały dół(prowadnice),myśle,że lepiej poszukaj foteli orginalnych,jest tego pełno na allegro.Przednie fotele są identyczne jak w e34,a e34 jeżdzi z 2 razy więcej, więc jest większe prawdopodobieństwo,że szybciej znajdziesz.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    jest tego sporo na allegro ale niestety w kiepskim stanie, te sa chyba najlepsze http://moto.allegro.pl/item480805856...mat_skora.html a i tak fotel kierowcy jest wytarty i popekany :(

    te sa w miare ok (oprocz podlokietnika kierowcy) http://moto.allegro.pl/item476830172...a_bmw_e32.html ale srodek mam ciemny wiec musialbym wymienic praktycznie caly srodek na jasny zeby to estetycznie wygladalo :(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    o przekładce foteli z e38 zapomnij

    środki na aukcjach które wkleiłeś wyglądają całkiem ładnie, nie mają dużych przetarć ani pęknięć - za kompletny środek w podobnym stanie trzeba zapłacić ok 1000 zł choć zdarzają się okazje

    wkładanie samych feteli w papie do środka w welurze będzie prezentować się tak samo godnie jak skarpetki do sandałów!
    najprościej znaleźć środek z jakiejś 750tki i przełożyć komplet


    bądź przygotowany na to że za kompletny środek w dużo lepszym stanie bedziesz musiał zapłacić znacznie wiecej, zwłaszcza jeśli będziesz chciał to mieć grzane i w elektryce, dodatkowo cene podbije elektryczna i grzana tylna kanapa

    jeśli nie boisz się garażowych wyzwań mozesz kupić środek z fotelami w gorszym stanie i samemu zrobić renowację obić (obszywanie na nowo na ogół wygląda tandetnie i kojarzy się z breweriami w stylu obszywania skórą wnętrza Jetty ewentualnie Uno :razz: )- nie obszywa się foteli na nowo tylko odnawia skórę specjalnym preparatem i lakieruje na ten sam kolor - nie potrzeba do tego żadnych super zdolności, efekt takich prac może przywrócić skórę do super estetycznego wyglądu!

    przemyśl sprawę, mam do odsprzedania kompletne wnętrze z fotelami do renowacji: fotele przednie grzane z manualną regulacją i leniuszkami, dużo przetarć i kilka pęknięć na siedziskach i oparciach ale do odratowania, tylna kanapa z leniuszkiem do odczyszczenia bez pęknięc, jasne boczki z "pełnymi" czarnymi środkami (bez weluru) całość w niewielkich pieniądzach ale na pewno do renowacji

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Bardzo mi się podoba biała skóra,może nie jest praktyczna,ale wygląda rewelacyjnie,jeszcze jak ma sportowe przednie siedzenia to ;D ,skóre tak jak kolega wyżej napisał można doprowadzić do idealnego stanu,poczytaj trochę o preparacie RENOSKÓR.A tu biała skóra ze sportowymi siedzeniami "sportsitze" :)
    http://moto.allegro.pl/item476913330...a_bmw_e32.html

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Bardzo mi się podoba biała skóra,może nie jest praktyczna,ale wygląda rewelacyjnie,jeszcze jak ma sportowe przednie siedzenia to ;D ,skóre tak jak kolega wyżej napisał można doprowadzić do idealnego stanu,poczytaj trochę o preparacie RENOSKÓR.A tu biała skóra ze sportowymi siedzeniami "sportsitze" :)
    http://moto.allegro.pl/item476913330...a_bmw_e32.html
    a do tego przekładka deski...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Nie,deska zostaje orginalna,przekładasz tylko schowki i konsole środkową.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny

    wkładanie samych feteli w papie do środka w welurze będzie prezentować się tak samo godnie jak skarpetki do sandałów!
    to srodek ze skorzanymi fotelami rozni sie czyms jeszcze od "welurowego" oprocz samych foteli?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tak,boczki musisz wymienić i jeśli masz schowki w welurze to je także trzeba zmienić,żeby to wszystko wyglądało na orginał.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    na przekładce foteli i boczków zabawa niestety dopiero się zaczyna!
    żeby zrobić to tak jak należy wypada przełożyć także obicie z podłogi które kryje nie tylko miesca pod nogami kierowcy i pasażera ale też progi, tunel środkowy, gródź pod tylną kanapą i inne miejsca gdzie roztapicerowanie tego tak żeby dało sie z tego coś jeszcze zrobić może nie być super proste, do tego dochodzą wszystkie plastiki na które nie składa się nie tylko konsola nawiewów i konsola środkowa ale też maskownice słupków środkowych, nakładki progów, tunele wentylacyjne pod nogami pasażerów... itd itd.
    w skrócie sprowadza się to do sprucia całego auta i tapiecerowania go od początku

    już dawno zdecydowałbym się na przekładke wnętrza ze skórkami w interesujących mnie kolorach (banan albo biel) ale ciężko to zrobić inaczej niż mając dawce w garażu i poświęcic temu tyle czasu i cierpliwości ile potrzeba - białe skóry z aukcji powyżej z elektryką i sportsitze są całkiem fajne i wymagałyby tylko jakiegoś wiekszego czyszczenia plus podlakierowania w newralgicznych miejscach, ale znowu zostaje problem całej reszty, nie wiadomo co zostało uszkodzone przy demontazu środka (zaczepy i uchwyty mocujące łatwo zniszczyć) ile elementów brakuje a ile wymaga renowacji (np. zdziubany boczek na foto) dlatego pomimo ze fajne srodki tanieja i jest ich sporo to ciezko sie na cos takiego zdecydowac nie majac dawcy u siebie i nie ma mozliwosci poskladania tego tak zeby potem cale wnetrze sie nie rozlazilo, trzeszczalo i rozpadalo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •