Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Wyciek benzyny z baku

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz

    [mechanika] Wyciek benzyny z baku

    Miałem ostatnio przykrą niespodziankę. Wracam do samochodu po jakimś 10min postoju, patrze a przy tylnym lewym kole kałuża benzyny - leci ze zbiornika (nigdzie nie przyhaczyłem, zbiornik cały leciało gdzieś z góry). Odpaliłem, odjechałem przestało lecieć i już się to nie pojawiło. I mam pytanie bo domyślam się, że w zbiorniku są 2 pompy. I teraz czy ta z lewej pompuje na prawą stronę? I gdzie wchodzi przewód zwrotny od silnika? Czy do prawej części czy do lewej? Nie wiem czy bak jest dziurawy gdzieś wyżej, czy może pompa gdzieś sika nad bakiem

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    jest u ciebie tylko jedna pompa.

    Znajdziesz ja pod tylnym siedzeniem po prawej stronie.

    Problemy ze zbiornikami paliwa sa w e38 znane.

    Jedna z przyczyn moze byc zapchany filtr odpowietrzania zbiornika paliwa - co powoduje ze zbiornik zostaje zassany i sie odksztalca - moga powstac przez to mikro pekniecia.

    Mozliwy jest takze wyciek po korozji w okolicach uchwytu zbiornika.

    U mnie - problemem bylo mikropekniecie - pomoglo zrobienie w korku paliwa otworu odpowietrzajacego.

    Pekniecie zakleilem zywica epoksydowa.

    Pozdrawiam
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Dzięki za szybką odpowiedź. Możesz mi jeszcze powiedzieć gdzie znajduje się filtr odpowietrzania zbiornika paliwa? I czy żeby zdjąć zbiornik muszę rozebrać układ wydechowy? I jeszcze skoro jest jedna pompa a bak jest jakby dwu-częściowy to jak to jest ze większość paliwa zawsze jest po prawej stronie baku? Test nr 6 np 0.0/27.1/27.1

  4. #4
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Filtr masz przy lewym tylnim kole za nadkolem. Żeby do niego dojśc musisz zdjąć to owe nadkole - może właśnie z niego Ci poleciało.
    Ja miałem dziurkę na łączeniu blach zbiornika i zalutowałem lutownicą "rozgrzewającą" taką od rynien. Kleiłem różnymi klejami, ale po dłuższym lub krótszym czasie i tak leciało!

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Zywica epoksydowa to taka dwuskladnikowa plastelina.

    Mozna nia kleic nawet mokre powierzchnie.

    Po ok. 10 min jet twarda jak stal.

    Mozna ja szlifowac i nawet w niej wiercic - moge tylko polecic - do tego wytrzymuje wysokie temperatury.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #6
    A powiedzcie czy jeśli wszystko wydaje się ok, tylko czasami przy odkręcaniu wlewu paliwa słychać syczenie to warto jest profilaktycznie przewiercić ten korek wlewu?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Sebek mówisz o tzw "GAS TANK REPAIR" firmy VersaChem też robiłem, ale to spoiwo robi sie twarde (po 10min) i nie trzyma sie blachy, w mim przypadku ( zbiornik oczyszczony popierkiem ściernym i rozpuszcalnikiem). Wiem, że ten klej często klienci kupują i są
    zadowoleni, ale w miom przypadku nie zadziałało - ta samo jak niepowiodło sie z żywicą, Poxipolem, MagnumStal, Spawanie na zimno AutoWeld, i wiele innych kleji. LUT to LUT trzyma !

  8. #8
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Jak syczy to właśnie czas na dziurkę lub wymiane filtra ! i to GIPKO

    Tak Sebek to- to o czym piszemy (kit do naprawy zbiorników firmy VersaChem made USA) w dwuskładnikowy czarny na zewnątrz ,szary w środku ,mam go przed sobą !!!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar rubik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    62
    BMW
    E38 750i
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jeszcze raz dzięki. Jeszcze dzisiaj poszukam filtra i sprawdzę czy syczy po odkręceniu korka. A bak to pewnie i tak będę musiał ściągnąć.

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie - ja moj specyfik kupilem w takiej plastikowej rurce w polsce na stacji paliw.

    Trzyma sie metalu jak trzeba.

    Pisze na tym ze mozna nawet zaklejac diury w grzejnikach przy cieknacej wodzie ;D

    Zaklejalem moj zbiornik juz chyba podan pol roku temu i jest spokoj.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •