Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: M70B50 czyli za co zabrać się w komorze silnika

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Dzięki Banol, ale powiedz mi, po mam pytanie co do pompy wody, ją regenerować czy kupić nową, jeżeli nową to jakiej firmy???

    Dodatkowo napiszę, że silnik do czasu wjazdu do garażu chodził cichutko, równiutko, odpalał od strzała i nawet test z 2złotówką przechodził pozytywnie. Jedynie co trochę denerwowało to zacierająca się pompa wspomagania ale jest już druga. Z tego co oglądałem to przekładnia nie ma luzów ani wycieków więc mam nadzieję, że jest w porządku.

    Co do korozji to rzecz jasna... Muszę przegonić "rudych" z mojego auta, chociaż łatwo nie będzie :P

    Powiedzcie mi czy poduchy silnika profilaktycznie wymienić ???
    Ostatnio edytowane przez capoZe32 ; 28-12-2013 o 22:30

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Poduszki możesz wymienić, podchodzą te z M30, jeżeli kupisz Febi lub Corteco. Jest jeszcze trochę do napisania, ale odezwę się. Generalnie Banol ma rację, najlepiej wyjąć silnik i to mam zamiar zrobić na wiosnę wreszcie.

    Na szybko jak pytasz :).

    Pompę wspomagania trzeba uszczelnić, bo każda będzie lała, w końcu mają po 20 lat. Komplet uszczelek w ASO to około 130 PLN, potrzebujesz prasy do zdjęcia trójkąta pod koło pasowe. Czas pracy 1 godzina i pompa jak nowa, nie możesz tylko rozłożyć bieżni i łopatek sekcji głównej, ale to zerkniesz na Youtubie, regeneracja pompy ZF na przykładzie Porshe, która ma tą samą pompę co my, tylko bez NIVO. Warunkiem jest sprawna, niewypracowana mechanicznie pompa, która tylko lała, albo nie. Tutaj nie ma łożyskowania wałka pompy na łożysku, tylko na tulei, co za tym idzie, dobrze jakby pracowała jednak z olejem w środku przez okres swojego życia.

    Alternator zrób sam, wymień łożyska na FAGa oraz regulator Bosch. Potrzebujesz klucz udarowy do okręcenia koła pasowego, chłopaki z wulkanizacji pomogą. Do tego ściągacz do łożysk i wszystko, nie ruszaj stojanu, diód i wirnika, wyczyść komutator.

    Rozrusznik, co może być zaskakujące dla Ciebie ma przekładnię z tworzywa sztucznego. Prawie zawsze jest popękana, zatem rozkręć rozrusznik, jeżeli jest popękana to wymień na nowy/regenerowany cały. Jeżeli cała to wyczyść, nasmaruj, zobacz czy zęby bendixa są całe, wyczyść połączenia elektryczne od elektromagnetycznego włącznika i z głowy.

    Z przodu jest problem ze śrubą od czoła wału korbowego, mocno siedzi, metr rury albo więcej się przyda, no i trzeba jakoś przyblokować silnik na kole zamachowym.

    coś jeszcze dorzucę...tego jest dużo, auto mnie wkurzało często :)

    CHF/Pentosin 7.1 to to samo co LHM, który jest tani jak ATF, a jest mineralny i zielony, taki jak powinien być.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 29-12-2013 o 00:03
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Jeny dzięki koledzy, coś mi się zdaję, że z waszą pomocą zrobię silnik na błysk.

    Co do wyciągania pieca to faktycznie dobry pomysł ale nie teraz, nie mam na to warunków ani aż tylu pieniędzy. Generalnie plan na przyszłość to ale wyciągnąć swój piec i zrobić od zera albo kupić drugi i ten doprowadzać do ładu i wsadzić do Beci a drugi mój z auta też odnowić i schować do piwnicy i spakować na palecie i niech leży... Czas pokaże...

    Do początku lata silnik łącznie z NIVO muszę ogarnąć bo potem idzie do blacharzo-lakiernika (takie są plany), wnętrze to już czysta kosmetyka.

    Żeby mieć spokój to wymienię też nagrzewnicę z filtrem kabinowym...

    Pytałem jeszcze o pompę wody, bo nie dostałem odpowiedzi...

    Pozdrawiam.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Pompa nowa Hepu jest jeszcze w normalnych pieniądzach (~500 PLN) w stosunku do M73 na przykład (~1000 PLN). Nie regenerowałem nigdy, ani nikogo nie znam kto założył taką, więc nie wiem czy to dobry wybór. Rozważyłbym też Ruville, jeżeli będzie tańsza. W obu jest metalowy wirnik, więc tu nie ma obaw.
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    U mnie padła pompa wody, założyłem właśnie ruville i była bardzo ok :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Panowie! Pytanie kolejne, bo podczas demontażu elektrozaworów i innych el. związanych z chłodzeniem/ogrzewaniem silnika zauważyłem, że niektóre węże są spuchnięte/sparciałe... Póki mam dostęp tak łatwy jak teraz to chcę to wymienić, żeby się z tym później nie grzebać. I teraz pytanie gdzie dostanę takie węże (bo paliwowe to rzecz jasna ze wszędzie w motoryzacyjnym) ale te od el. zaworów są większe... czy kupię gdzieś takie na metry czy tylko ASO? Jak wiadomo one są "tłoczone" i nie wiem czy uzyskam taki sam efekt z tymi wężami na metry ew. Bo te od chłodnicy duże rury gumowe kupię tak czy siak w ASO.

    Pozdrawiam.

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    Panowie! Pytanie kolejne, bo podczas demontażu elektrozaworów i innych el. związanych z chłodzeniem/ogrzewaniem silnika zauważyłem, że niektóre węże są spuchnięte/sparciałe... Póki mam dostęp tak łatwy jak teraz to chcę to wymienić, żeby się z tym później nie grzebać. I teraz pytanie gdzie dostanę takie węże (bo paliwowe to rzecz jasna ze wszędzie w motoryzacyjnym) ale te od el. zaworów są większe... czy kupię gdzieś takie na metry czy tylko ASO? Jak wiadomo one są "tłoczone" i nie wiem czy uzyskam taki sam efekt z tymi wężami na metry ew. Bo te od chłodnicy duże rury gumowe kupię tak czy siak w ASO.

    Pozdrawiam.
    Już spieszę z odpowiedzią, bo sam zmieniałem. Otóż kupisz tylko w ASO, nic innego nie chcę się tam dogiąć, bo mało miejsca jest.

    Następna wskazówka to węże od starego typu elektrozaworów są inne, niż od nowego. Zatem jeżeli masz stare elektrozawory to radzę przy okazji wymienić na nowy typ zregenerowany przez kolegę Siódema, bądź jego uszczelkami. Za komplet przewodów do nowego typu płaciłem ze dwa lata temu około 200 PLN.

    Miałem stary typ elektrozaworów, ale w 89 chyba je zmienili na nowy wszędzie, musisz zerknąć.

    Te od chłodnicy też tylko ASO, jakoś po stówce niecałej za sztukę.
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Dziękować a odp. Póki co jestem teraz doinformowany. Jak będą kolejne pytania to wiem gdzie pytać.

    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [silnik] Cisnienie w komorze korbowej silnika?
    Przez technics w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 20:40
  2. Przeciek wewnątrz kabiny. Jak się do tego zabrać?
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 14:47
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 11:17
  4. [mechanika] Dymi w komorze silnika
    Przez B. w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 15:44
  5. Przekazniki-tylko w komorze silnika?
    Przez biemdabljufan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •