Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: poranne wypadanie zapłonów

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Unhappy poranne wypadanie zapłonów

    Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu w chłodne poranki borykam się z problemem porannego wypadania zapłonów.
    Wszystkie cewki świece wtryski i nawet pompa z filtrem nowe. sam już nie wiem co może jeszcze to powodować. Regulator ciśnienia paliwa na listwie i rurka od podciśnienia (zauważyłem że jest nie oryginalna i trochę spękana) ?
    Mój silniczek M52TUB28

    HELP :)

    P.S. Robię jeszcze taki myk że jak wyskoczy Check engine to wyłączam auto i włączam je ponownie i wtedy kontrolki nie ma a silnik pracuje wzorowo.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów
    Skoro wyskakuje ci check to są też błędy w kompie. Podłącz INPE, zczytaj błędy i napisz co ci wyskoczyło.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Kolego Mat88 szykuje Ci się wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Przy okazji zdejmowania kolektora zweryfikuj stan podciśnień i zaślepek na kolektorze oraz profilaktycznie wymień odmę bo dojście do niej jest prze......e :D Dokładnie taki sam objaw miałem u swojej piękniejszej połowy w 3er M54B22

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Kolego Mat88 szykuje Ci się wymiana uszczelek pod kolektorem ssącym. Przy okazji zdejmowania kolektora zweryfikuj stan podciśnień i zaślepek na kolektorze oraz profilaktycznie wymień odmę bo dojście do niej jest prze......e :D Dokładnie taki sam objaw miałem u swojej piękniejszej połowy w 3er M54B22
    To nie jest do końca tak jak mówisz. U mnie też było wypadanie zapłonów na zimnym i czasem na ciepłym silniku. Przy okazji padła odma (zwykły zbieg okoliczności że akurat wtedy padła). Wymieniłem wszystkie uszczelki kolektora dolotowego, uszczelki dekli zaworowych łącznie z tymi okrągłymi pod śruby, Odmę wraz z oringami na rurce aluminiowej, świece, 3 cewki, fajki, i czujnik położenia wałka rozrządu i nie było żadnych zmian.

    W ostateczności okazało się że do wymiany była sonda lambda. Po wymianie obu na nowe jak ręką odjął.

    U kolegi obstawiałbym właśnie sonde ponieważ objawy pasują do padniętej grzałki sondy. Ale wszystko się okaże jak podłączy INPE.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    kolego Rhino po pierwsze piszę z pewnością że mam do czynienia z wypadaniem zapłonów bo wcześniej podłączałem inpę. ale zrobiłem tak jak Ty: Nowe: odma, rurki odmy, cewki, świece, wtryski, LPG sprawne, akumulator nowy, uszczelki dekla zaworów, uszczelki kolektora, wszystko z wierzchu szczelne, zawór DISA jest OK, sondy lamda regulacyjne nie mają 20 tyś. km, nowy ori czujnik wałka rozrządu ssący.

    Została jeszcze rurka na regulatorze paliwa bo budzi moje zastrzeżenia tak samo uszczelka kolektora wydechowego w połączeniu głowica/wydech niestety tamtędy też może lecieć lewizna i sondy lambda próbują korygować dodatkową ilością paliwa i niestety zalewa cylindry. Raz wyskoczył mi błąd zbyt ubogiej mieszanki na obu sondach przed katem, a tak tylko wypadanie zapłonów i do puki nie nagrzeje się wydech i cały silnik nie złapie na czujniku 35 stopni to bulgocze z wydechu jak stara amerykańska V8

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    43
    BMW
    E38 740iL
    Skąd
    Wołów
    Jak już sprawdzisz tą uszczelkę kolektora i nadal będzie tak samo to dla pewności sprawdź te sondy. Właśnie grzałka w sondzie działa tak że na zimnym silniku podgrzewa sonde żeby wartości pokazywała odpowiednie. Jak silnik się zagrzeje to grzałka już nie podgrzewa sondy bo niema takiej potrzeby, ponieważ wtedy spaliny ogrzewają sonde i dlatego jest ok. O ile się nie mylę to masz dwie sondy, po jednej na 3 cylindy i wystarczy że padnie grzałka w jednej sondzie a wypadanie zapłonów będziesz miał murowane.

    Na których cylindrach masz wypadanie zapłonów?
    Możesz zrobić prosty test. Zamień sondy miejscami i zobacz czy błąd przeniesie się na kolejne 3 cylindy a zniknie na 3 poprzednich.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    W poniedziałek sprawdzę rezystancję grzałki bo aż mi się nie śni żeby tak szybko padły grzałki w sondach. DME rejestruje tylko wypadanie zapłonów zazwyczaj 3,4,5 ale najrzadziej 1,2,6. Chociaż po zakupie miałem jedną sondę do wymiany ale nie było jej błędu tylko wysokie spalanie a nie ma ani spalania zbyt wysokiego spalania ani błędów grzałek czy sond lambda. Jedno mnie dziwi że raz wyskoczyły mi błędy na dwóch sondach jednocześnie odnośnie zbyt ubogiej mieszanki.

    Na normalnym skanerze nie na inpie gdzie błędy są podawane w P0000 to raz odczytałem że był błąd P0300 czyli losowe wypadanie zapłonów. uszczelka kolektora jest ok bo nie podnoszą się obroty jak psikam wszędzie samostartem.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    sytuacja plasuje się tak:
    Pomierzyłem grzałki w sondach są OK ale jak pomierzyłem napięcie grzania sond to aż się uśmiechnąłem z niedowierzania :), wyszły raptem 3V :>. Nie powinno być 5V ?
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 30-12-2013 o 18:15

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Powinno być 12V

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Tylko przy przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu czy dopiero po odpaleniu?

    są oddzielne przekaźniki do grzania sond lambda ?

Podobne wątki

  1. [silnik] wypadanie zapłonów cylinder 5,6,7,8
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 02:05
  2. [silnik] problem z silnikiem, wypadanie zapłonów i brak mocy
    Przez javor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 07:50
  3. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:17
  4. długie poranne kręcenie
    Przez studentgrzes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 13:27
  5. [mechanika] kolejność zapłonów m30b35
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •