Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: poranne wypadanie zapłonów

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Po przekręceniu kluczyk, a już na pewno po odpaleniu ponieważ to komputer sterujący silnika załącza przekaźnik zasilający grzałki (zasila on też wtyczki i cewki). Pomiędzy przekaźnikiem a grzałkami sond jest po drodze bezpiecznik. Napięciem na grzałkach sondy steruje ECU.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    no właśnie w skrzynce z bezpiecznikami mam 3 przekaźniki jeden jest na 100% od wycieraczek (wysoki brązowy) i mam jeszcze niebieski i biały ale nie wiem od czego one są może od grzałki sondy lambda ? (żeby coś podgrzać do 300 stopni musi być wysokie natężenie prądu, bez przekaźnika można by popalić komputer)

    Bezpieczniki czyściłem te duże, styki były bardzo zaśniedziałe, na jakiś czas to pomogło bo tego samego dnia odpaliłem kompletnie wystudzone auto i pracował bardzo długo na ssaniu czyli na 1000 obr/min (o wiele dłużej niż zwykle). Zaś wczoraj rano jak go odpaliłem to po jakimś czasie wyskoczył check i niewiele trzęsło budą. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie checka nie było i pracował już poprawnie.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Ten check poranny to jakim błędem sieje?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Wypadaniem zapłonów właśnie na cylindrach 4,5 czasem 6, czasem 3,2 ale najrzadziej 1 ale z temperaturą sam przestaje pracować nierówno i lekko się trząść tak jak mają koledzy rację że to mogą być sondy lambda a właściwie problem z ich grzaniem.
    Tak wygląda u mnie puszka z bezpiecznikami i przekaźnikami:


    w głębi za bezpiecznikami jest przekaźnik od wycieraczek. Moje pytanie jest takie, od czego mogą być przekaźniki widoczne na fotce ? po schemacie na nadruku widać że pełnią funkcję włącznika.

    Doczytałem że zasilanie grzałek leci przez bezpiecznik nr 3 w tej małej kostce gdzie są bezpieczniki (MOTOR-SICHERUNGEN). Możliwe jest żeby stary zaśniedziały bezpiecznik lub styk powodował takie klocki ?
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 02-01-2014 o 21:24

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rhino Zobacz posta
    To nie jest do końca tak jak mówisz. U mnie też było wypadanie zapłonów na zimnym i czasem na ciepłym silniku. Przy okazji padła odma (zwykły zbieg okoliczności że akurat wtedy padła). Wymieniłem wszystkie uszczelki kolektora dolotowego, uszczelki dekli zaworowych łącznie z tymi okrągłymi pod śruby, Odmę wraz z oringami na rurce aluminiowej, świece, 3 cewki, fajki, i czujnik położenia wałka rozrządu i nie było żadnych zmian.
    W ostateczności okazało się że do wymiany była sonda lambda. Po wymianie obu na nowe jak ręką odjął.
    U kolegi obstawiałbym właśnie sonde ponieważ objawy pasują do padniętej grzałki sondy. Ale wszystko się okaże jak podłączy INPE.
    Wracam z tematem, oddałem bumke do warsztatu pomierzyli kompresje-OK,
    lambdy-OK, zamieniali wtryski miejscami-OK,
    Psikali dolot płynami różnymi i nic nie znaleźli. Jutro będą patrzeć jeszcze co tam złego

    Tydzień wcześniej sprawdzałem cewki "silniczka krokowego", i mają 31,5 ohma zamiast 20 ohmów (wartość wyciągnięta z dokumentu z neta), Czy to możliwe że silnik krokowy umarł ?

    może coś jeszcze być jak to nie to?
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 22-01-2014 o 09:50

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    161
    BMW
    e38 740iA M62b44
    Skąd
    malopolska
    też masz jazdy z tym 2,8 :( myślałem że tylko V8 są kapryśne a r6 raczej uchodziły za bezproblemowe. Życzę powodzenia z tematem, ja też walczę ze swoją heh :/

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Cześć,
    ja miałem akcję z nierówną pracą R6 ale akurat w E36 (M52B25).
    Okazało się, że przyczyną był silniczek krokowy, sprawę załatwiło przeczyszczenie.
    Poza tym rzuć okiem czy nie łapie Ci lewego powietrza. U mnie zaciągało przez uszkodzony wężyk spływu oleju z separatora do miski.
    Akurat w silnikach R6 grzaniem sond steruje ECU (przez przewody masowe) więc napięcie nie musi wynosić zawsze 12V chodź powinno własnie tyle wynosić zaraz po uruchomieniu zimnego silnika (maksymalne grzanie). W silnikach M60/M62 sondy są grzane cały czas (masa stała) podczas pracy silnika i cały czas napięciem 12V.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KamilW Zobacz posta
    Cześć,
    ja miałem akcję z nierówną pracą R6 ale akurat w E36 (M52B25).
    Okazało się, że przyczyną był silniczek krokowy, sprawę załatwiło przeczyszczenie.
    Poza tym rzuć okiem czy nie łapie Ci lewego powietrza. U mnie zaciągało przez uszkodzony wężyk spływu oleju z separatora do miski.
    Akurat w silnikach R6 grzaniem sond steruje ECU (przez przewody masowe) więc napięcie nie musi wynosić zawsze 12V chodź powinno własnie tyle wynosić zaraz po uruchomieniu zimnego silnika (maksymalne grzanie). W silnikach M60/M62 sondy są grzane cały czas (masa stała) podczas pracy silnika i cały czas napięciem 12V.
    Krokowy jest OK
    Nie ciągnie lewizny
    Grzanie i praca sond lambda jest OK
    Kompresja jest OK

    Było sprawdzane już dosłownie wszytko!

    Wszystko sprawdzane w serwisie który zajmuje się tylko BMW i Porsche, nawet wtryski przekładali miejscami mimo że mam nowe wszystko co odpowiedzialne za dawkowanie paliwa i zapłon.
    W końcu wzięto komp do programowania ECU.... zaprogramowali ECU od nowa i co było zaskoczeniem że auto pracowało poprawnie na innych parametrach niż dotychczas. Dla pewności zostawili jeszcze wczoraj auto w serwisie na noc żeby wymrozić i dzisiaj sprawdzić, więc czekam na telefon.

    Mam nadzieję że to rozwiąże problem.

    Cytat Zamieszczone przez balcer Zobacz posta
    też masz jazdy z tym 2,8 :( myślałem że tylko V8 są kapryśne a r6 raczej uchodziły za bezproblemowe. Życzę powodzenia z tematem, ja też walczę ze swoją heh :/
    To raczej nie kapryśność a jakiś rzadki przypadek raz na milion usterek że coś takiego się dzieje. Chociaż mam wrażenie że poprzedni właściciel próbował programować ECU i coś popieprzył.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 23-01-2014 o 10:55

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Albo poprzedni właściciel wgrał jakiś soft z cyklu "+150KM".

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    teraz nie wyświetla się kontrolka silnika po zmianie softu, ale podobno sieje innymi błędami co mi powiedział kierownik serwisu przez telefon. Będą próbowali po ostudzeniu odpalić auto z odpiętymi sondami lambda.

Podobne wątki

  1. [silnik] wypadanie zapłonów cylinder 5,6,7,8
    Przez michal84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 02:05
  2. [silnik] problem z silnikiem, wypadanie zapłonów i brak mocy
    Przez javor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-08-2013, 07:50
  3. [silnik] wypadanie zapłonów i dymienie
    Przez Domel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 10:17
  4. długie poranne kręcenie
    Przez studentgrzes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 13:27
  5. [mechanika] kolejność zapłonów m30b35
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 20:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •