Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Oklejanie folią - pomoc w wyborze koloru

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Aż muszę to zobaczyć...tzn efekt końcowy...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Spróbuję jeszcze czegoś innego - jak dotąd korzystałem z najtańszych folii, postanowiłem wypróbować produkt 3M - to w temacie oklejenia czarnym połyskiem.
    Jak produktem markowym będzie się oklejało lepiej niż tym czym oklejałem do tej pory to auto finalnie skończy w czarnym połysku - czyli tak jak podoba mi się najbardziej.
    Jeśli to się nie uda to wrócę do tematu czarnego lub białego matu.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Post

    Jak oklejać bo nie malować bo ?drogo? to kupić 2,5L-3L czarnej bazy np perły po 70zł na alegro ( bardzo dobra jakośc lakieru) i bezbarwny jak ma być mat to kupić mat, ale jak nie to kupić już połysk i mieć normalny lakier perłowy.
    Jak całość powłoki masz ok to w miejsce rys dać podkład zmatować i przejechać lakierem. Liczmy baze 210zł pozostałe materiały 100zł i 2 litry B-B za 140zł optymistyczna wersja to 450zł za pomalowanie. i jak umiesz oklejać to pewnie i będziesz umiał przygotować karoserie a myślę że znajdziesz gościa który na gotowca pryśnie za kilka stówek, bo samo malowanie to nie więcej niż godzina, najdłużej schodzi z przygotowaniem.
    Rozważ tą opcję bo w najgorszym razie możesz wbić przygotowanym 7er z materiałami do starachowic i będziesz miał pomalowane w komorze za 400zł fura przeschnie za kilka godzin i wracasz do domu.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-12-2013 o 11:27

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    Rozważ tą opcję bo w najgorszym razie możesz wbić przygotowanym 7er z materiałami do starachowic i będziesz miał pomalowane w komorze za 400zł fura przeschnie za kilka godzin i wracasz do domu.
    Maniac... Takie historie już na forum były i zakończyły się fatalnie. Tak w formie ostrzeżenia przed "przyjacielskimi" przysługami za "parę stówek". Jeden chciał dobrze, drugi chciał przyoszczędzić i jak to na śląsku mówią: "haja gotowo". Jak ktoś ma czas i ochotę to zapraszam do lektury:

    http://7er.pl/showthread.php/10880-Malowanie-auta

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Nie no w głębi serca wiem że to nie wypali, no ale wiadomo? 100% efektu będzie zależało od jego przygotowania.
    O wojtlach malarzach coś wiem to nie są lakiernicy to są malarze, jak pomalował(nie polakirował) mi poprzednie E32 to postanowiłem jak najszybciej się go pozbyć To znaczy nie mówie o tym wojtku tylko o moim kuzynie który zapewnił że będzie elegancko. Jak się okazało za 2 tyg nie było mowy o przygotowaniu blachy czy dokładnym dotarciu szpachli.

    Edit. Po przeczytaniu wycofuje sie z propozycji :D na miejscu też napewno znajdzie sie gość który się podejmie od początku do końca za niewielkie pieniądze.

    No cóż takie życie w życiu spotkałem wiele pseudo fachowców w różnych dziedzinach polecam czasem pojawiający się jeszcze program TVNu Usterka,
    wysłałem tate do gazownika po cewke tamten zaproponował montaz zrobił zwarcie nie wiedział dlaczego ja widziałem i przez telefon powiedziałem mu co zrobił źle wielce obrażony powiedział że wie co robi i poprawił,
    Fachowcy mechanicy, np. notorycznie wstawiają przegób na siłe z innym wieloklinem, wina oczywiscie po stronie klienta, Wulkanizacje, Paskudne wyważenie i przepuszczające zawory albo felgi na rantach, nie możnosć naprawy przyczyny uciekającego powietrza, o tym wiem dobrze często po takich poprawiam... Trzeba uważać przy wyborze danego czlowieka upewnić się o jego kompetencji zaczarpnąć opini innych. Oczywiście w grubszych sprawach bo nikt kto ma zamiar wymienić naprzykład u mnie wentyl nie będzie robił wywiadu :D
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 26-12-2013 o 13:18

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Zakupiłem dzisiaj 3 metry bierzące folii 3M (czarny połysk) na próbę - jeśli czas pozwoli to w weekend coś okleję i wrzucę zdjęcia jak to wychodzi.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    C z e k a m y : )

Podobne wątki

  1. Oklejanie folią auta
    Przez robert1903 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 07:59
  2. [karoseria] [e38] oklejanie słupków folią
    Przez mucha_177 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 14:35
  3. Pomoc w wyborze PC
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 09:51
  4. [felgi] Pomoc w dobraniu koloru do felg
    Przez young23 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 15:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •