Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Reaktywować Nivo i mieć pełny oryginał z Vin czy kupować zwykłe amorki i springi

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań

    Post Reaktywować Nivo i mieć pełny oryginał z Vin czy kupować zwykłe amorki i springi

    No właśnie pytanie - Moje 735 miało opuszczając fabrykę zamontowane NIVO. Ktoś w Polsce stwierdził że szkoda mu kasy na naprawę amortyzatorów i założył zwykłe ze szrotu bo białym pisaczkiem oznaczone springi i amorki na tył - typowe kupują auto i nie stać ich na utrzymanie i naprawy :/
    Z nivo pozostało mi połączenie z pompą wspomagania oraz przewody na aucie doprowadzone do tyłu tylko zaślepione i reszta czyli gruchy oraz zaworek mam zdemontowane. Pytanie brzmi - czy kupić używane amorki i dawać je do regeneracji i bawić się w odtwarzanie układu wraz z dorabianiem węży czy kupić po prostu nowe zwykłe amorki i sprężyny?
    Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat :)

    Kwestia pojawiła się gdy dowoziłem na święta rodzinę i auto usiadło tak nisko że haczyło o próg zwalniający co świadczy o zużyciu sprężyn :/

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Pytanie powinno raczej brzmieć czy jesteś gotowy wydać więcej na NIVO. Po złożeniu może się okazać, że jakiś przewód przerdzewiał i cieknie, albo zardzewiał w środku i jest do wymiany, bo nie daje ciśnienia. Niektóre dorobisz, a niektóre w ASO kosztują po kilka stów jeden. To samo tyczy się zaworu poziomującego. Nivo bez oleju przez lata może być kosztowne, gruszki i amortyzatory to jest pikuś. Amorki ładnie się regenerują, bo to same cylindry z uszczelkami.

    Pamiętaj, że musisz mieć sprężyny od NIVO, kup niepordzewiałe oryginały, bo inaczej nie dobierzesz odpowiedniej wysokości.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Ja teraz reanimuję NIVO w swojej e32 dając wszystkie nowe przewody łącznie z hamulcowymi (daję miedziane rurki), Amorki daję do regeneracji do nagengasta i kupuję nowe gruszki (chyba, że te stare da się zreanimować). Pompę mam już nową-używaną gdzie był w niej olej jaki trzeba czyli "zielony" bo poprzedni właściciel wlał czerwony płyn i teraz muszę walczyć z tłustymi plamami w komorze silnika... szkoda gadać. Tak jak ttrol wspomniał, że niektóre przewody trzeba kupic a ASO za duże pieniądze, ale muszę sie pochwalić iż w Poznaniu jest koleś, który obiecał, że spróbuje zrobić zupełnie nowe na podstawie starych za dużo mniejsze pieniądze. Jeżeli mu się uda to będę zadowolony ;) Ja bym szedł w kierunku NIVO.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar windosek
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    88
    BMW
    E28 524TD 1984
    Skąd
    Poznań
    capoZe32 też jestem z Poznania i jeśli udało by się temu człowiekowi zrobić te przewody to ja bym też takie od niego chciał może wtedy coś taniej jak by miał zrobić więcej sztuk ! :)
    a przewody teraz nie pamiętam czy paliwowe czy hamulcowe robiłem u siebie na całej długości na jesień bo były w kiepskim stanie, chyba paliwowe :)
    Ostatnio edytowane przez windosek ; 25-12-2013 o 23:04

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    poszło PW.

    Pozdrawiam Tomasz.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Również jestem w trakcie naprawy nivo w mojej 740iL...do wymiany są tylko gruchy ale okazało się,że przewody te grube wchodzące w gruchy też trzeba wymienić...nigdzie nie chcieli ich dorobić bo nie mają takich końcówek...zatem zakupiłem je w ASO w Berlinie...zapłaciłem za 2 szt 130 euro...czyli można przeżyć.Wszystko będzie składane po Nowym Roku.Ja uważam,że warto reanimować nivo...mimo wszystko.Jeśli u Ciebie ktoś wymontował ori siłowniki to pewnie nie dlatego,ze one siadły tylko dlatego,że gruchy są już padnięte i przez to siłowniki przestały amortyzować a co za tym idzie stały się twarde jak kamień...gosć nie wnikał pewnie co się tak naprawdę stało tylko wstawił zwykłe amory i sprężyny.Jeśli kupisz ori siłowniki i nie będą mokre od oleju to najprawdopodobniej będą OK i nie wiem czy będzie tak naprawdę potrzeba ich regenerowania...one tak same z siebie bardzo rzadko się psują,najczęściej w trakcie wypadku...mój lewy przeżył wpakowanie się przy sporej prędkości na wysoki krawężnik i nic mu się nie stało...natomiast wtedy właśnie lewa grucha już zaczęła wydawać dziwne dźwięki...takie brzęczenie a po jakimś czasie tył stał się twardy jak kamień...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    A ja mam takie pytanie. Duża różnica jest w komforcie jak jest nivo?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Nowiq Zobacz posta
    A ja mam takie pytanie. Duża różnica jest w komforcie jak jest nivo?
    Dla siedzących z tyłu duża różnica przy sprawnym NIVO, a w dodatku przy większych obciążeniach E32 zachowuje normalną wysokość cały czas...

    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Mogę podać jednego tipa a mianowicie gdy jakiś czas temu gromadziłem graty do ponownego zainstalowania tego systemu w aucie okazało się że gruszki do e32 nie są już dostępne. Okazuje się jednak ze gruszka od E38 jest taka sama a różni się jedynie blaszką mocującą którą można przespawać ze starej gruszki od e32 i problem z głowy. Z doświadczenia wiem że 99% gruszek czyli tzw akumulatorów ciśnienia wyciąganych z różnych dawców jest niesprawne.
    A jeżeli to nie tajemnica, to można wiedzieć jaki mniej więcej koszt na ori częściach same węże etc bez gruszek?

  9. #9
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Mogę podać jednego tipa a mianowicie gdy jakiś czas temu gromadziłem graty do ponownego zainstalowania tego systemu w aucie okazało się że gruszki do e32 nie są już dostępne. Okazuje się jednak ze gruszka od E38 jest taka sama a różni się jedynie blaszką mocującą którą można przespawać ze starej gruszki od e32 i problem z głowy. Z doświadczenia wiem że 99% gruszek czyli tzw akumulatorów ciśnienia wyciąganych z różnych dawców jest niesprawne.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    okazało się że gruszki do e32 nie są już dostępne.
    Jak to nie są... 01 Zbiornik ciśnieniowy 2szt 37211132043 $192.97 Dane z reaolem...a jak tam występują to znaczy,że są dostępne...aż jutro zadzwonię do ASO tutaj w Norwegii i sprawdzę...W reaolem sprawdzałem po numerze VIN mojego Longa...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

Podobne wątki

  1. czy nowa pompa wody może mieć lekki luz?
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 10:38
  2. [zawieszenie] Obniżenie przodu z nivo na tyle - czy to dobry pomysł?
    Przez joe white w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 19:53
  3. czy te felgi to oryginał?
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 12:19
  4. czy e65 z 2002 faktycznie nie warto kupować?
    Przez konrador w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 18:35
  5. [zawieszenie] czy warto kupić takie amorki ?
    Przez perlik_e38 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2007, 21:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •