Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: E38 735iA nie odpala na benzynie i gazie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie

    Post E38 735iA nie odpala na benzynie i gazie

    Witam, mam problem z nie odpalającym BMW e38 735 1998 rok przed liftem z sekwencyjna instalacja gazowa.

    Wiec bmw jest bardzo zaniedbane, stało ok.pół roku.Jak przyjechaliśmy ją obejrzeć to od początku nie chodziła na wszystkie cylindry-Na gazie było lepiej niż na benzynie.Trasa do domu (ponad 200km) była męczarnią, auto nie chciało się wkręcać na obroty i po prostu nie szlo jechać.Na stacjach benzynowych normalnie odpalało, dopiero 15 km przed domem podczas postoju nie chciało ponownie odpalić.Zaciągnęliśmy auto na podwórko.Dziś wykręciliśmy wszystkie świecie(4 z nich były ostro zalane).Oczyściliśmy wszystkie świece, cewki, zamontowaliśmy i auto nie chce nadal odpalić ani na benzynie ani na gazie.Wiadomo świecę i reszta będzie zmieniana-chcieliśmy tylko dotoczyć się do mechanika aby podpiąć pod komputer.Skoro iskra jest to widocznie nie podaje ani benzyny ani lpg, może to jakiś alarm odciął, ze względu na złą prace silnika?Możliwe, ze tam coś takiego jest bo widziałem syrenę przy błotniku.Ogólnie w komorze silnika są rożne kostki pourywane, kable uszkodzone-obraz nędzy i rozpaczy, ale to na pewno nie jest przyczyna odpalenia bo tak już było na początku.

    Na przełączniku od gazu są 3 kropki czyli gaz jest, podobnie wskaźnik poziomu paliwa podnosi się.
    Akumulator naładowany, na wszelki wypadek zmieniłem na inny i też nic to nie dało
    Nie słychać pompy paliwa, nasłuchiwałem w okolicach kanapy i cisza.
    Bezpieczniki w komorze silnika i bagażniku sprawdzone-wszystkie ok.

    Proszę o jakieś sugestie co by tutaj zrobić, potem wstawię zdjęcia jak to wszystko wygląda.Pozdrawiam








    No i nie wiem do czego to sluży, w każdym razie jest od tego urwana jakaś linka :



    Ostatnio edytowane przez impex ; 23-12-2013 o 16:48 Powód: dodanie zdjęć

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Nie masz kogoś w pobliżu z INPĄ? Napisz na forum, może ktoś Cie wspomoże. Holowania raczej bym unikał (tym bardziej na zgaszonym silniku!)
    Ogólnie z tego co widać to sekwencja do poprawy, ktoś wsadził drut pod maske.
    A z tego co wiem to przy sekwencji nie na się odpalić na gazie... I nie ma prawa podawać LPG. Bezpieczniki sprawdzone?
    Jeśli jest olej w gniazdach to wyczyszczenie świec oleju nie pomoże na równą pracę silnika.
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Z tego co sie orientowałem to komputer nie pokaze np.uszkodzen czujnika polozenia walu itd.Kontaktowalem sie juz z jednym mechanikiem i niestety nie ma takiego kabla aby sie połączyc z tym autem.

    Auto zachowuje sie tak jakby wcale paliwa ani gazu nie dostawalo.Bezpieczniki sprawdzone-są ok.
    Ostatnio edytowane przez impex ; 24-12-2013 o 10:55

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Wydaje mi się, że czujniki nie padają od razu. U siebie mam do wymany czujnik położenia wałka rozrządu bo czasem odpalam i gaśnie (i tak, ze trzy-cztery razy nawet) - no i oczywiście komputer pokazuje jego błąd. Co do czujnika położenia wału... Jeśli to on i zepsuł się na amen to auta nie odpalisz. ]
    To co trzymasz w ręku na jednym ze zdjęć to chyba od tempomatu??
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Tak calkiem mozliwe, ze to od tempomatu-sprawdzilem po numerze czesci i ta linka urwana idzie od przepustnicy.No i oczywiscie tempomat w aucie tez nie dzialal..

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Alarmu chyba nie masz fabrycznego. Może tutaj jest problem. Bezpieczniki posprawdzaj, czuć Pb podczas odpalania?
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak jest iskra i masz pod ręką plaka to sprawdż na plaku jak się odezwie to poszukiwania przyczyny nie podawania pb do układu,masz sekwencje brc z tego co widzę może nie mieć możliwości odpalenia na samym lpb lub ktoś już wykorzystał limit(ustawiane na kompie od lpg) pompa paliwa regulator ciśnienia na listwie filtr paliwa oraz czujnik wału(on odcina napięcie do pompki paliwa) masz 750 to pompe paliwa możesz podmienić(wydaje mi się że będzie podobna jak nie taka sama) pzdr

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Auto uruchomione-tato odpalil tylko nie chce powiedziec co było.

  9. #9
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Auto uruchomione-tato odpalil tylko nie chce powiedziec co było.
    Podpytaj, bo z ciekawości bym się też dowiedział co było przyczyną...

    Pracuje tak jak powinien czy się dusi?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    W tym BMW przyczyną nie odpalania był niski stan paliwa i lpg.Licznik wskazywał, że mozna przejechac jeszcze kilkadziesiat km, podobnie na przycisku od gazu swieciły sie 3 ledy wskazujac, ze gaz jeszcze jest.Po sprowadzeniu auta do warsztatu sprawdzilismy iskry na wszystkich cylindrach-okazało się, że iskry są lecz 4 świece były mokre.Zostały też sprawdzone bezpieczniki pompy paliwa, które były OK.Przy uruchamianiu silnik nie wykazywał zadnych oznak chęci odpalenia (mam na mysli.prychanie, strzelanie itd) kręcil tak jakby nie dostawał paliwa.Pomimo, że liczniki wskazywały, że jest lpg i benzyna zalaliśmy 20l benzyny i auto po 3 próbach odpalilo.Najprawdopodobniej są jakieś błędy w komputerze i coś nie tak z instalacją gazową.

    Silnik w tej chwili pracuje na wszystkich 8 cylindrach, lepiej chodzi niż przy zakupie.Trzeba teraz powymieniać filtr powietrza, urwana jest linka od tempomatu, przydałoby się wymienić filtr paliwa, świece, przepustnice oczyścić i zajrzeć do kopułki, do tego przed katalizatorami jest dziurawy wydech i to może powodować złe informacje podawane przez sondy do komputera.Jak się to zrobi to auto powinno pracować tak jak powinno.

Podobne wątki

  1. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21
  2. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 10:48
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-06-2010, 16:35
  5. Nie odpala po wylaczeniu na gazie
    Przez lewy011 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-02-2009, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •