Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Nagły brak prądu e65 3.0D! Problem???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm

    Post Nagły brak prądu e65 3.0D! Problem???

    Panowie dziś miałem dziwną sytuację. Wczoraj bardzo dużo jeździłem swoim autem aż do nocy. Wstawiłem ją jak zwykle do garażu i spokojnie poszedłem lulu.

    Dzisiaj około godziny 16 otwoorzyłem garaż i pewny siebie wsiadłem do auta. Zdziwiło mnie słabe światło w środku ale nic wsiadłem i pewny na 100% swojego aku wcisnąłem start.

    Niestety moja zdziwienie było ogromne auto nawet nie pierdnęło. Zakończyło się wezwaniem taxi z przewodami. Po tej sytuacji jeździłem znowu do wieczora z przestojami ( zakupy w mieście ) i

    problem z odpalaniem zniknął jak za dotknięciem złotej różdżki. Co to do cholery może być??? Myślę o że to problem z klemą + lub regulatorem napięcia!

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Na początek sprawdziłbym styki na klemach akumulatora i zapobiegawczo przeczyścił i posmarował preparatem do klem. Sprawność i napięcie aku sprawdzałeś?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Nie sprawdzałem! Mam żelowy akumulator - jutro sprawdzę ładowanie i napięcie na aku!

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jest taki środek do styków:

    Na początek klemy wyczyść, przesmaruj, sprawdź aku, ewentualnie podładuj.

    Jak nie minie to szukamy dalej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Odgrzewam temat bo po 2 latach powrócił;) Macie jakieś pomysły?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Pisales ze masz akumulator zelowy, to prawda czy masz AGM. Bo jak zelowy to moze w nim byc problem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Mam agm! Wczoraj jeszcze zauważyłem ze auto nie przechodzi w stan uśpienia. Co jakiś czas włącza się pompa paliwa(podobno tak ma być). Ale pobudza ona pompkę przy webasto na chwilkę i czytnik navi zaczyna mielic plyte. Może to mój złodziej? Coś jeszcze pod maską działa ale to po odblokowaniu auta pilotem lub otworzeniu drzwi

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    Ja bym obstawiał jakąś palącą się żarówkę, w bagażniku lub schowku, miałem kiedyś w oplu astrze(mimo zamknięcia schowka żarówka się paliła) skutecznie unieruchamiając auto już po nocy.
    Najpewniej i najszybciej będzie jakbyś podłączył zwykły miernik na zewnątrz auta, wyprowadzając przewody z bagażnika i zamykając normalnie auto z pilota.
    Jeśli tego nie potrafisz to dzwoń 609877519, albo jedz do pierwszego lepszego mechaniora i będziesz wiedział.
    Opisane jest to np w książce sam naprawiam samochody marka obojętna.
    Z tym,że pierwszy pomiar rób dopiero po ok 15min, potem ze 30min(BMW dość powoli przechodzi w stan uśpienia)
    Po takim "zabiegu" będziesz wiedział ile amperów Ci ucieka
    wzór to 0,01-0,03 A (ampera) dotyczy prostych aut
    troszku gorzej to 0,05-0,15 A dotyczy już nowoczesnych samochodów
    powyżej 0,15-0,4 typowe pożeracze prądu które skutecznie unieruchomią auto po 10dniach
    a reszta to już jak właśnie zostawimy lampkę, czy jakieś światła-to rano ZONG!!!
    Panowie pisałem to orientacyjnie w książce być może troszkę się różni, ale tak to wygląda.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Wczoraj właśnie wsiadłem do auto i pomimo zamknięcia drzwi lampka nad lusterkiem się paliła. Trzasnalem drzwiami i zgasło!

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez BMW MANIA Zobacz posta
    Ja bym obstawiał jakąś palącą się żarówkę, w bagażniku lub schowku, miałem kiedyś w oplu astrze(mimo zamknięcia schowka żarówka się paliła) skutecznie unieruchamiając auto już po nocy.
    Najpewniej i najszybciej będzie jakbyś podłączył zwykły miernik na zewnątrz auta, wyprowadzając przewody z bagażnika i zamykając normalnie auto z pilota.
    Jeśli tego nie potrafisz to dzwoń 609877519, albo jedz do pierwszego lepszego mechaniora i będziesz wiedział.
    Opisane jest to np w książce sam naprawiam samochody marka obojętna.
    Z tym,że pierwszy pomiar rób dopiero po ok 15min, potem ze 30min(BMW dość powoli przechodzi w stan uśpienia)
    Po takim "zabiegu" będziesz wiedział ile amperów Ci ucieka
    wzór to 0,01-0,03 A (ampera) dotyczy prostych aut
    troszku gorzej to 0,05-0,15 A dotyczy już nowoczesnych samochodów
    powyżej 0,15-0,4 typowe pożeracze prądu które skutecznie unieruchomią auto po 10dniach
    a reszta to już jak właśnie zostawimy lampkę, czy jakieś światła-to rano ZONG!!!
    Panowie pisałem to orientacyjnie w książce być może troszkę się różni, ale tak to wygląda.
    W kazdym BMW po 90r niezgaszone lampki/swiatelka gasna w 15min po zamknieciu auta
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [elektryka] Problem z bezpiecznikami? Brak prądu w kilku miejscach.
    Przez MrPr0h w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2013, 22:27
  2. [elektryka] Brak prądu w zapalniczkach
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 18:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 11:58
  4. Nagły Brak Wspomagania
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 02:07
  5. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 23:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •