Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 11 do 20 z 31

W±tek: e38 wymiana oryginalnych g³o¶ników ( jakie?)

  1. #11
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Sk±d
    ...
    ja tam audiofilem nie jestem, dla spokojnej muzyki mog± byæ, chocia¿ s³ychaæ ¿e brakuje góry i dobrego basu, soprany s± jakie¶ takie st³umione

  2. #12
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    po nowym roku ostro ruszam z tym nieszczesnym audio , bede na biezaco pisa³ o postepach ;-) pozdrawiam i ¿ycze spokojnych ¶wi±t !

  3. #13
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    Ehh przejexhalem sie braciaka e46 z 98r i zalamalem sie, ori naglosnienie gra tam o niebo lepiej i czuc ten bas jak wali z drzwi a e38 to taka kupa... mam matu wygluszajace ale zastanawiam sie jak zabidowac drzwi do tego?? Co wykleic

  4. #14
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Sk±d
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    póki co mam tylko skoñczony z grubsza baga¿nik, graty jakie w³o¿y³em to:

    -2 razy g³osnik 30cm infinty refernce ,300w rms ka¿dy , zabudowane w skrzyni w³asnej konstrukcji zamknitej z dwoma komorami 34L (ok 600z³)
    Po co pakowaæ DWA takie g³o¶niki ? Ja mia³em swego czasu w baga¿niku ref 1250 i jeden w zupe³no¶ci wystarczy. Twój problem to wzmacniacz bo infinity lubi pr±d i je¶li g³o¶nik ma 300w rms to wzmacniacz musi mieæ przynajmniej 500 ¿eby go "za mordê utrzymaæ"
    Mi taki jeden 1250 zabudowany w pod³odze baga¿nika wygina³ górn± pó³kê ci¶nieniem akustycznym.

    Je¶li chodzi o oryginalne audio w e38 to sza³u nie ma - z drugiej strony nokia zrobi³a spor± robotê jak na tamte czasy i to trzeba im przyznaæ bo kawa³ solidnej pracy.
    Ja w drzwi wstawi³em g³o¶niki GMS i ³omot jest konkretny, w hertz-a nigdy w ¿yciu wiêcej nie wsadzê ani z³otówki bo relacja cena/jako¶æ jest tragiczna.
    W temacie wyg³uszenia to je¶li zachowane jest seryjne wyg³uszenie drzwi to wiele poprawiac nie trzeba moim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 24-12-2013 o 23:24

  5. #15
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    46
    BMW
    e38
    Sk±d
    mazowieckie
    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Je¶li chodzi o oryginalne audio w e38 to sza³u nie ma - z drugiej strony nokia zrobi³a spor± robotê jak na tamte czasy i to trzeba im przyznaæ bo kawa³ solidnej pracy.
    Ja w drzwi wstawi³em g³o¶niki GMS i ³omot jest konkretny, w hertz-a nigdy w ¿yciu wiêcej nie wsadzê ani z³otówki bo relacja cena/jako¶æ jest tragiczna.
    W temacie wyg³uszenia to je¶li zachowane jest seryjne wyg³uszenie drzwi to wiele poprawiac nie trzeba moim zdaniem.
    Ogl±dam alledrogo i widze ¿e ceny tych g³o¶ników s± do¶æ niskie. Pod³±czy³e¶ je pod jaki¶ wzmacniacz? w seryjne miejsca?
    Nokia mo¿e gra³a u mnie dobrze 15 lat temu, czas odcisn±³ ju¿ na nich swoje piêtno :)
    Podpowiedz jak mo¿esz ewentualnie które wybraæ.

    pozdr.

  6. #16
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Ehh przejexhalem sie braciaka e46 z 98r i zalamalem sie, ori naglosnienie gra tam o niebo lepiej i czuc ten bas jak wali z drzwi a e38 to taka kupa... mam matu wygluszajace ale zastanawiam sie jak zabidowac drzwi do tego?? Co wykleic

    zacznij od wyklejenia matami wewnetrzej cze¶ci dzwi ( go³a blacha za si³ownikiem szyby ) potem monta¿ g³o¶ników , najlepiej pod³o¿yæ kawa³ek pianki pod nie ¿eby nie wibrowa³y , potem mo¿esz za³o¿yæ seryjn± piankê wyg³uszajaca i tyle lecz efektu sie nie spodziewaj wielkiego, najlepiej t± piankê wywaliæ a zamiast niej kolejne maty przykleiæ , zas³aniaj±c nie potrzebne otwory w drzwiach ( tylko odp³ywów wody nie zaklej ! ) generalnie chodzi o to aby g³o¶nik gra³ do zamknietej skrzyni (czyt. drzwi ) tak to wyglada z grubsza. jak bede wyg³usza³ to napewno wrzuce jakie¶ zdjecia

  7. #17
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    Generalnie cjce.rpzebrac drzwi do 0, wykleic blache z obu stron i blache zewnetrzna, dobrze mysle? I zostawic yylko dziure na glosnik i ew jakies kable czy cus

  8. #18
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    dobrze my¶lisz generalnie im wiecej tego tam " upchniesz tym lepszy efekt bedzie ;-) tylko przed montazem boczków sprawdz czy szyba sie nie blokuje o co¶

  9. #19
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar lionix
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Sk±d
    £dz
    ehh a ktos moze polecic jakis zestawik glosnik 165 plus wzmak tak do powiedzmu 1600 zl ? ew jesli bedzie warto to mala doplata... zalezy mi na mocnym kickbasie ...

    najlepiej takim jak w domu, tkaie kurde male glosniczki od kompa a tak klepia ze az milo
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 26-12-2013 o 14:21

  10. #20
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Sk±d
    rabka zdrój
    Blog
    1
    najwazniejsza chyba jest obudowa g³osnika ¿eby by³ kickbass mocny a w e38 montujac 16 z przodu trzeba wy¿uciæ fabryczna skrzynkê która nie jest taka z³a..

Podobne w±tki

  1. Wymiana g³o¶ników w E38
    Przez EVAN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 18:27
  2. [audio] [e38] Wymiana g³o¶ników DSP pó³ka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  3. [audio/video] Wymiana g³o¶ników w e38 OPOLE
    Przez £ukasz86 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 12:53
  4. [hamulce] Jakie tarcze i klocki - lepsze od Oryginalnych ?
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 16:57
  5. [felgi] Jakie ¶ruby do oryginalnych alufelg w E38?
    Przez brunoz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:31

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •