Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: e38 wymiana oryginalnych głośników ( jakie?)

  1. #21
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jeśli chodzi o głośniki to polecam morel tempo 6. Są mocniejsze od konkurencji w tym przedziale cenowym. Mają 120 W RMS.
    Mam u siebie i jestem bardzo zadowolony.
    Ale bez dobrej obudowy i wzmacniacza nie zagrają.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Fanom basu można polecić DLS R6A, dobry zestaw z niezłym fundamentem basowym.
    Podobnie jak do Tempo warto użyć wzmacniacz wydajny prądowo(co nie znaczy mocny).


    Bardzo ważny jest montaż. Każdy rezonans może nam osłabić bas. Podobnie jest z szumami z zewnątrz.


    Osobiście uważam, że nawet dobre 13cm da sobie radę, a wtedy nie trzeba kombinować z powiększaniem kratki na głośnik.
    Sam mam u siebie DLS C5 ze starej serii(auto to Opel Vectra A) i można się zdziwić.
    Kumpel ma Hertz HSK130 w komorach, w audi 100 i kilku już szukało subwoofera.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Tez myslalem o tempo, wydaja sie ok, a jaki wzmacniacz do tego dobrac?? W sumie do 800zl...

    Czy DLSy dadza lepszy dzwiek:) ?

    Jak juz pisalem drzwi sa zdejmowane, rozwbrane do 0 i robione, cale drzwi to bedzi e komora

    Ew jaki potem sub i monoblock...

    Co do 13 to wiem.bo w e36 chinskie 10 grajace w drzwi lepiej klepaly niz moje hertze dsk i gta460
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 28-12-2013 o 19:10

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Czy DLSy dadza lepszy dzwiek:) ?
    Wszystko rozbija się o kwestie gustu. DLS R6A mimo, że na papierze słabsze, to wymagają nieco więcej od wzmacniacza niż Tempo, ale potrafią się odwdzięczyć.
    Oba zestawy grają poprawnie. Wiadomo, że w tym budżecie należało iść na pewne kompromisy.
    Tempo ponoć gra sporo lepiej jak stworzy się zwrotnicę od nowa.
    Najlepsze wyjście to posłuchać obu zestawów.
    W Twojej okolicy powinien się ktoś znaleźć z obydwoma zestawami. Poszukaj na forum strefacaraudio.pl


    Jakby ktoś był z okolic Raciborza to mogę udostępnić auto na odsłuch DLS C5, póki ich jeszcze nie zdemontowałem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Hertza bym sobie darował ale wspominałeś o PowerBass - miałem w poprzednim aucie głośniki tej firmy(zestaw odseparowany) i naprawdę robiły robote. Podstawa to porządnie matami wygłuszyć drzwi, żeby grał sam głośnik, a bas PowerBassów może wielu zaskoczyć jak na głoniki 16". Polecam tą strone http://www.essa.com.pl/ mają dobry sprzęt marek o których pewnie wielu nie miało pojęcia, że istanieją(tak było przynajmniej w moim przypadku).

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    Hertza bym sobie darował ale wspominałeś o PowerBass - miałem w poprzednim aucie głośniki tej firmy(zestaw odseparowany) i naprawdę robiły robote. Podstawa to porządnie matami wygłuszyć drzwi, żeby grał sam głośnik, a bas PowerBassów może wielu zaskoczyć jak na głoniki 16". Polecam tą strone http://www.essa.com.pl/ mają dobry sprzęt marek o których pewnie wielu nie miało pojęcia, że istanieją(tak było przynajmniej w moim przypadku).

    a pamietasz może jaki model albo choć cene za te powerbassy ? z tyłu też miałeś 16" ? pozdrawiam

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    Hertza bym sobie darował
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    DSK to nic ciekawego. ESK szału nie robi, ale HSK to już przyzwoity zestaw mogący konkurować z innymi markami
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    a zwrotnice z zestawu HSK też dają radę?

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    52
    BMW
    E38 740i 98r
    Skąd
    Legnica
    Modelu nie pamiętam była to dość wysokie modele ale do tych "TOP" im brakowało i było to dobre pare lat temu, a z tyłu odpuściłem całkowicie głośniki, miał grać sam przód. Ale to w poprzednim aucie, w tym boje się myśleć narazie o poprawie audio...ale kibicuję tobie;)

  10. #30
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez michal6500 Zobacz posta
    Modelu nie pamiętam była to dość wysokie modele ale do tych "TOP" im brakowało i było to dobre pare lat temu, a z tyłu odpuściłem całkowicie głośniki, miał grać sam przód. Ale to w poprzednim aucie, w tym boje się myśleć narazie o poprawie audio...ale kibicuję tobie;)
    Jak już pisałem, HSK to przyzwoity, zwłaszcza te pierwsze serie. Miałem też suby z tej serii(HS200) i szczerze polecam

    a zwrotnice z zestawu HSK też dają radę?
    Co masz na myśli?
    Prawda jest taka, że w większości zestawów masz zwrotnice "uniwersalne". Nie uwzględniają one akustyki samochodu. Tak więc zrobienie z głową nowych zwrotnic w większości przypadków poprawia brzmienie.
    W HSK i Tempo stłumienie tweetera ponadto co oferuje producent daje już pozytywny efekt. Nie wybija się on już tak ponad woofer.


    Na allegro widziałem zestaw Helix H236 za 650zł nowy. Normalna cena to 1000zł
    Zestaw warty uwagi, nawet na oryginalnej zwrotnicy potrafi zagrać bardzo poprawnie.
    Tyle, że to zestaw do grania. Jak ktoś zacznie od niego za dużo wymagać w kwestii pompowania powietrza, to bardzo łatwo go uszkodzi.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. Wymiana głośników w E38
    Przez EVAN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 18:27
  2. [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  3. [audio/video] Wymiana głośników w e38 OPOLE
    Przez Łukasz86 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 12:53
  4. [hamulce] Jakie tarcze i klocki - lepsze od Oryginalnych ?
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 16:57
  5. [felgi] Jakie śruby do oryginalnych alufelg w E38?
    Przez brunoz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •