Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: e38 wymiana oryginalnych głośników ( jakie?)

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    ja tam audiofilem nie jestem, dla spokojnej muzyki mogą być, chociaż słychać że brakuje góry i dobrego basu, soprany są jakieś takie stłumione

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    po nowym roku ostro ruszam z tym nieszczesnym audio , bede na biezaco pisał o postepach ;-) pozdrawiam i życze spokojnych świąt !

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Ehh przejexhalem sie braciaka e46 z 98r i zalamalem sie, ori naglosnienie gra tam o niebo lepiej i czuc ten bas jak wali z drzwi a e38 to taka kupa... mam matu wygluszajace ale zastanawiam sie jak zabidowac drzwi do tego?? Co wykleic

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    441
    BMW
    728i
    Skąd
    zabrze
    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    póki co mam tylko skończony z grubsza bagażnik, graty jakie włożyłem to:

    -2 razy głosnik 30cm infinty refernce ,300w rms każdy , zabudowane w skrzyni własnej konstrukcji zamknitej z dwoma komorami 34L (ok 600zł)
    Po co pakować DWA takie głośniki ? Ja miałem swego czasu w bagażniku ref 1250 i jeden w zupełności wystarczy. Twój problem to wzmacniacz bo infinity lubi prąd i jeśli głośnik ma 300w rms to wzmacniacz musi mieć przynajmniej 500 żeby go "za mordę utrzymać"
    Mi taki jeden 1250 zabudowany w podłodze bagażnika wyginał górną półkę ciśnieniem akustycznym.

    Jeśli chodzi o oryginalne audio w e38 to szału nie ma - z drugiej strony nokia zrobiła sporą robotę jak na tamte czasy i to trzeba im przyznać bo kawał solidnej pracy.
    Ja w drzwi wstawiłem głośniki GMS i łomot jest konkretny, w hertz-a nigdy w życiu więcej nie wsadzę ani złotówki bo relacja cena/jakość jest tragiczna.
    W temacie wygłuszenia to jeśli zachowane jest seryjne wygłuszenie drzwi to wiele poprawiac nie trzeba moim zdaniem.
    Ostatnio edytowane przez bartolo ; 24-12-2013 o 23:24

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    46
    BMW
    e38
    Skąd
    mazowieckie
    Cytat Zamieszczone przez bartolo Zobacz posta
    Jeśli chodzi o oryginalne audio w e38 to szału nie ma - z drugiej strony nokia zrobiła sporą robotę jak na tamte czasy i to trzeba im przyznać bo kawał solidnej pracy.
    Ja w drzwi wstawiłem głośniki GMS i łomot jest konkretny, w hertz-a nigdy w życiu więcej nie wsadzę ani złotówki bo relacja cena/jakość jest tragiczna.
    W temacie wygłuszenia to jeśli zachowane jest seryjne wygłuszenie drzwi to wiele poprawiac nie trzeba moim zdaniem.
    Oglądam alledrogo i widze że ceny tych głośników są dość niskie. Podłączyłeś je pod jakiś wzmacniacz? w seryjne miejsca?
    Nokia może grała u mnie dobrze 15 lat temu, czas odcisnął już na nich swoje piętno :)
    Podpowiedz jak możesz ewentualnie które wybrać.

    pozdr.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez lionix Zobacz posta
    Ehh przejexhalem sie braciaka e46 z 98r i zalamalem sie, ori naglosnienie gra tam o niebo lepiej i czuc ten bas jak wali z drzwi a e38 to taka kupa... mam matu wygluszajace ale zastanawiam sie jak zabidowac drzwi do tego?? Co wykleic

    zacznij od wyklejenia matami wewnetrzej cześci dzwi ( goła blacha za siłownikiem szyby ) potem montaż głośników , najlepiej podłożyć kawałek pianki pod nie żeby nie wibrowały , potem możesz założyć seryjną piankę wygłuszajaca i tyle lecz efektu sie nie spodziewaj wielkiego, najlepiej tą piankę wywalić a zamiast niej kolejne maty przykleić , zasłaniając nie potrzebne otwory w drzwiach ( tylko odpływów wody nie zaklej ! ) generalnie chodzi o to aby głośnik grał do zamknietej skrzyni (czyt. drzwi ) tak to wyglada z grubsza. jak bede wygłuszał to napewno wrzuce jakieś zdjecia

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Generalnie cjce.rpzebrac drzwi do 0, wykleic blache z obu stron i blache zewnetrzna, dobrze mysle? I zostawic yylko dziure na glosnik i ew jakies kable czy cus

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    dobrze myślisz generalnie im wiecej tego tam " upchniesz tym lepszy efekt bedzie ;-) tylko przed montazem boczków sprawdz czy szyba sie nie blokuje o coś

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    ehh a ktos moze polecic jakis zestawik glosnik 165 plus wzmak tak do powiedzmu 1600 zl ? ew jesli bedzie warto to mala doplata... zalezy mi na mocnym kickbasie ...

    najlepiej takim jak w domu, tkaie kurde male glosniczki od kompa a tak klepia ze az milo
    Ostatnio edytowane przez lionix ; 26-12-2013 o 14:21

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    najwazniejsza chyba jest obudowa głosnika żeby był kickbass mocny a w e38 montujac 16 z przodu trzeba wyżucić fabryczna skrzynkę która nie jest taka zła..

Podobne wątki

  1. Wymiana głośników w E38
    Przez EVAN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 01-04-2016, 18:27
  2. [audio] [e38] Wymiana głośników DSP półka tylna
    Przez Johnny_Bravo w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 19-03-2015, 21:37
  3. [audio/video] Wymiana głośników w e38 OPOLE
    Przez Łukasz86 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 12:53
  4. [hamulce] Jakie tarcze i klocki - lepsze od Oryginalnych ?
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 16:57
  5. [felgi] Jakie śruby do oryginalnych alufelg w E38?
    Przez brunoz w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •