Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: W jakiej sieci działa telefonik

  1. #21
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    A co tam jak wszyscy to wszyscy ;D
    Ja też podnoszę ponownie rękę bo też mam ten sam problem :P
    Na forum jest w ogóle ktoś kto już to solidnie opisywał gdzie jaki problem siedzi i jak go naprawić? Wybaczcie za pytanie ale wyszukiwarka na tym forum jest gorsza niż ta na allegro ;D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar damp
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    54
    BMW
    E38 728 iA '95 oraz E30 328i m52 touring '90
    Skąd
    Poznań
    Czy teklefonik działa w Playu?
    Pozdro damp
    Lincoln Navigator 5.4 V8 Triton
    Moje byłe BMW e38 728iA '95 oraz e30 328i M52 Touring - Pershing :(
    moje byłe BMW e34 525i '93
    e60 520iTata
    e87 120i Mama

  3. #23
    Cytat Zamieszczone przez damp
    Czy teklefonik działa w Playu?
    Działa :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #24
    Pod sluchawką trzeba przedmuchc sprezarką kurz i powinno zadzialac, przynajmiej u mnie tak zadzialało i do tej pory czyta wszystkie karty. Nie wiem jak to ktoś u mnie zrobił ale menu telefonu mam po polsku :)

    Mam za to inny problem z telefonem bo przy przekreceniu zaplonu telefon zaczyna dzialac ale jesli przekrece dalej i uruchomie silnik tel sie restartuje i raz sie wlaczy a raz nie. Miał ktoś taki przypadek?



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #25
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tak jak wszystko na tym swiecie telefonia komorkowa idzie takze do przodu.

    W serii e38 telefony a takze czytniki te z przodu i z tylu byly z czasem dostosowywane do standardow GSM.

    Pierwsza sprawa to to ze e38 z poczatku produkcji a moze i nawet po lifcie nie nie obslugiwaly dwoch standardow GSM 1800 i 900 (niewiem teraz ktory jest nowszy).

    Nastepna sprawa to to ze same karty sim takze z czasem sie zmienily.

    Pierwsze karty byly zasilane napieciem 5 Volt nastepne 3 Volt a dzisiejsze 1,8 Volt.

    Dla przykladu - e38 rocznik 1997 nie obsluguje nowszego standardu GSM wogole (niewiem teraz czy to 1800 czy 900).

    Czytnik przedni czyta tylko stare sim´y 5 Volt.

    Czytnik tylny czyta 3 Volt i 1,8 Volt.

    Z czasem sie to zmienialo i mozliwe ze po lifcie i pozniej nawet przedni czytnik czyta juz wszystkie sim´y.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Ja mam auto z 1995r z oryginalnie założonym telefonem. Działa w nim karta z Playa, a wcześniej z Heyah. Obie kupione w ciągu ostatnich paru miesięcy. Karty instalowałem w tylnym czytniku, ponieważ z jakiegoś powodu przedni ich nie czytał (jakieś komunikaty wyskakiwały). A jeśli chodzi o porównanie tych dwóch sieci, to zdecydowanie Play ma lepszy zasięg i lepsze połączenie można otrzymać. W heyah często przerywało rozmowę i potrafiło rozłączyć. Dodam, że wszystko miało miejsce we Wrocławiu. Pozdrawiam!

  7. #27
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez exit14
    Ja mam auto z 1995r z oryginalnie założonym telefonem. Działa w nim karta z Playa, a wcześniej z Heyah. Obie kupione w ciągu ostatnich paru miesięcy. Karty instalowałem w tylnym czytniku, ponieważ z jakiegoś powodu przedni ich nie czytał (jakieś komunikaty wyskakiwały). A jeśli chodzi o porównanie tych dwóch sieci, to zdecydowanie Play ma lepszy zasięg i lepsze połączenie można otrzymać. W heyah często przerywało rozmowę i potrafiło rozłączyć. Dodam, że wszystko miało miejsce we Wrocławiu. Pozdrawiam!
    Uzywajac karty Play w e38 z 95 roku nie uzywasz ich prawdziwych nadajnikow bo leca na nowszym GSM tylko sieci PLUS ktora jest udostepniona jako ROAMING bez dodatkowych kosztow.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Stare GSM to 900 Mhz a nowe 1800 Mhz. Po lifcie telefon działa w obu częstotliwościach stąd podwójna antena. Po lifcie z przodu idzie każda karta. Ja używam mobilkinga bo to 10 zł na 3 miesiące. E-39 małżonki jest z 1997 r. i tam telefon obsługuje tylko 900 Mhz, karty działają wszystkie ale w czytniku bagażnika.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    123
    BMW
    Brak
    Skąd
    Ostrowiec ŚW/ Warszawa
    Dołaczam się "sim karte prufen" problem nie do przejścia... z przodu z tyłu... Spróbuje jutro prostym sposobem powietrzem w spray'u. Chyba, że ktoś już rozwiązał ten problem.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    613
    BMW
    730 D E38
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Nie wiem jak to ktoś u mnie zrobił ale menu telefonu mam po polsku :)
    To ja Ci powiem - masz Polską karte SIM :D
    Only E38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •