Witam, mam taki problem. Chodzi o część nr 14 ze schematu http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...torem/vDA74984. Ostatnio wyciągałem u siebie tłumiki i na połączeniu rur od katalizatorów z rurami tłumika środkowego są dwa pierścienie uszczelniające. Jeden ma 47mm w środku drugi 50mm. Wysokość tego 47mm ok 9-10mm(ten mam cały). Zamawiałem ten drugi 50mm ale wszędzie w katalogach jest o wysokości 15mm. Nie da rady połączyć dwururki bo przy włożeniu tego pierścienia 50mm obok na drugiej rurce powstaje za duża szpara(pierścień 47mm-9mm wys.). Przerabiał ktoś ten temat u siebie? Można z czegoś innego dopasować? I jak w oryginale wygląda to połączenie? U mnie było tak że z jednej rurki od katalizatora wysunięta była rurka o mniejszej średnicy i wchodziła do środka rurki od tłumika środkowego. Pomiędzy tym połączeniem był wciśnięty pierścień( ten własnie50mm) na cienkiej rurce Było to wygodne przy zakładaniu tłumika bo samo się naprowadzało na swoje miejsce. Teraz zardzewiała ta rurka i się ułamała, muszę połączyć bez niej na sam pierścień. W drugiej rurce był tylko sam pierścień. Czy tak było w oryginale czy coś miałem kombinowane?