Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: kupno anglika E65

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    24
    BMW
    E65
    Skąd
    Małopolskie/Trn

    Post kupno anglika E65

    witam jestem na kupnie fajnego e65 chciałem kupić u Niemców, ale zgadałem się ze szwagrem on mieszka w anglii i jeździ e65 już 7 lat ( ma go od nowości) . Mam pytanie czy to dużo "ceregieli" z takim autem? jest to 730D stan wizualny idealny techniczny też, kwestia przekładki ( znalazłem na alledrogo kompletny zestaw za 5 tys) ale nie wiem czy z robocizną czy bez. czy to dużo załatwiania itp? auto ma wszystkie papiery ważne opłaty więc można było by nim wracać na kołach a co lepsze jego przebieg to tylko 84 tys km tym bardziej to mnie zachęca. Oczywiście jak to szwagier , jest tam mechanikiem zapewni mi dostęp do komputera aby posprawdzać itp.
    Jak jest z częściami do anglików czy są takie same jak do naszych tutejszych czy są jakieś różnice. ile opłaty od przerejestrowania anglika po przekładce i ile taki przegląd po przerobieniu orientuje się ktos ? Pozdrawiam

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    temat raczej trudny bo:

    1 przekładka to jedno od strony paiperologicznej

    2 przekładka to drugie od strony przełożenia żeby wszystko działało i nie było widać że było coś robione bo inaczej jak dla mnie lipa na maksa

    3 komu sprzedaż potem takie auto po przekładce? śmiem wątpić że chętni nie będą się zabijać po drodze o niego? chyba że dożywotnio chcesz nim jeździć

    4 podejrzewam że z częściami tak jak i do wersji USA problemów nie ma większych

    5 ile chcesz dać za e65? bo wg mnie lepiej kupić auto oryginalne niż bawić się w taka dłubaninę - ale to moje zdanie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    24
    BMW
    E65
    Skąd
    Małopolskie/Trn
    hmmm w sumie pieniądze roli nie grają wiadomo auto jest za 1/3 polskiej kwoty w polsce licze za zadbany ok 60tys , bardziej kusi mnie to żę auto z 1wszych rąk w pełniutkiej opcji i ten przebieg(jest to przebieg pewny). przekładkę kupował bym cała ( żeby nie było śladów po angliku) więc calutka deska rozdzielcza z polskimi zegarami itp itp tylko potem serwis który by to zrobił.
    Nie wiem jak jest z opłatami rejestracją itp.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Kwestia, ile Szwagier chce za auto. Wszystko się da, ale w E65 jest mase elektroniki, która może sprawić nielada wyzwanie przy przekładce. Kiedyś w necie widziałem forum na temat przekładek, i było tam kilka polecanych warsztatów.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    24
    BMW
    E65
    Skąd
    Małopolskie/Trn
    za auto dogadalibyśmy się ale ok 15 -18 tys więc śmieszne pieniądze tak naprawdę.
    Jednak im bardziej zagłębiam się w temat tym więcej kosztów ponosze.
    silnik powyżej 2.0 akcyza 19% od wartości auta podanego w eurotax... więc kolejne kilka tys
    części do przekładki 5-6 tys
    przekładka 2 tys
    recykling i inne opłaty plus specjalny przegląd i tak dalej i tak dalej nie mówiąc o podróżowaniu od urzędu do urzędu i tym bezsensownym czekaniu.
    Ostatnio edytowane przez Nextus ; 19-12-2013 o 18:40

  6. #6
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    2006r, znana historia za 15-18 tys to brał bym w ciemno.... Z przekładką nie jest tragedia z tego co się orientuję...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    poszukaj lepiej ładnej 750i a nie bawić się w przekładki które potem się kończą tym, że tu odstaje tam odstaje, to nie działa. Zmienić tez trzeba światła. Nie bawiłbym się w tego typu rzeczy raczej.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    24
    BMW
    E65
    Skąd
    Małopolskie/Trn
    niestety na utrzymanie 750i mnie nie stać, dość dużo jeżdzę nie wyobrażam sobie jechać taką pojemnością na wakacje (2-2.5 tys km w jedną strone) a do 750i LPG zakładać to już chyba grzech, do 735i jeszcze rozumiem :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Szukaj w Niemczech albo u nas w takim razie 730D. Z takiej przekładni nic dobrego nie wyjdzie.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    24
    BMW
    E65
    Skąd
    Małopolskie/Trn
    więc pewnie sobie odpuszczę, i będe szukał w Niemczech bo tam samochody są w lepszym stanie. (chociaż to też zależy) Dziękuje za sugestie chętnie jeszcze poczytam jakieś wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [elektronika] klimatronik od anglika
    Przez halunnn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-06-2012, 20:27
  2. [ pozostale] Kupno e65
    Przez arielowaty w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 20:13
  3. ksenony z anglika
    Przez _michaś_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 21:59
  4. [mechanika] Automat z anglika ?
    Przez marek-ogi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 18:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •