Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Odpowietrzenie układu chłodzenia w e32 m30b35.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław

    Odpowietrzenie układu chłodzenia w e32 m30b35.

    Witam.

    Mam pytanie dotyczące odpowietrzenia układu chłodzenia silnik m30b35.
    Chcę wymienić przewody wodne od reduktora gazu, jakieś trójniki itd. W sam układ silnika chyba nie będę interweniował gdyż nie wymagają na razie wymiany.

    Teraz mam pytanie czy trzeba będzie odpowietrzać cały układ? czy on sam się odpowietrzy.
    W silnikach M40 w e30 odpowietrzenie układu to była masakra i męczarnia czy tu jest podobnie??? jakieś sztuczki i zaklęcia???? ;)
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 27-06-2011 o 21:02

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Przy termostacie jest sruba odpowietrznika,ale jak wymieniasz same węże to nie powinno się zapowietrzyć.Ale jak już sie zapowietrzy to odpowietrzaj tylko na wolnych obrotach aby Ci węża-trójnika nie rozerwało przez zbyt wysokie ciśnienie powietrza w układzie-sam niestety to przerabiałem-a jak ostygnie to odkręc jeszcze korek od zbiornika.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    czyli nic skomplikowanego.... mam lekki :razz: uraz jeżeli chodzi o odpowietrzanie stąd było moje pytanko... dziękuje za odpowiedź pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    wracam do tematu...... czy odpowietrza się m30b35 przy odkręconym korku zbiornika wyrównawczego????

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    47
    Witam ja mam 3l silnik wiec nie wiem czy to bedzie to samo... u mnie odpowietrzanie polegało na zalaniu woda i odkręcenie odpowietrznika nic nie dawało... Trzeba było na chodzącym silniku pomału waz od chłodnicy podważać żeby powietrze uciekło później pry nagrzewnicy i tak na zmianę odpowietrznik nic.. Korka bym nie odkręcał na nieodpowietrzonym układzie i tym bardziej jak bedzie ciepły, bo będziesz miał zimowa fontannę ja tak zrobiłem i korka godzinę szukałem...aa i odpowietrzanie u mnie trwało chyba z godzinę…

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Witam Cię kolego.
    Ja też odpowietrzałem układ w e30 324d w automacie i przyznam ci że to masakra.Ja robiłem tak ,że na włączonym ogrzewaniu przejechałem się kawałek stawałem gdzieś na poboczu poluzowałem opaskę na wężu ,który szedł do chłodnicy ten na górze wypuszczałem powietrze a jak już leciała woda to wszystko skręcałem odkręcałem korek od zbiorniczka i dolewałem wody i znowu runda kilka kilometrów i to samo.Jak już przy którymś razem z kolei nie uciekało żadne powietrze to odstawiłem auto żeby ostygł silnik a jak już był zimny to dolewałem wody do maksa i za jakiś czas sprawdzałem stan.

    Ale w 7 e32 jest lepiej stajesz sobie tak ,żeby auto stało równo odkręcasz korek wlewasz tle wody ile ci wlezie,(możesz jeszcze naciskać któregoś węża tego który idzie od chłodnicy do silnika żeby przez zbiorniczek wylatywało ci powietrze z układu)później zamykasz wszystko odpalasz bryczke czekasz chwile żeby silnik się troszkę zagrzał i odkręcasz powoli śrubkę która jest na obudowie od termostatu i czekasz aż zacznie się wylewać woda później zakręcasz i dolewasz znowu tyle wody ile wlezie.Jak trzeba to powtarzasz to jeszcze raz.

    U mnie to działało ale przecież każdy ma swoje metody.Pozdrawiam
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    dzięki Panowie za pomoc....
    Ja pamiętam boje z e30 m40 tam to był jakis horror...
    będę rzeźbił mam nadzieje że mi przewodów nie powypierdziela...
    Pamiętam też że ogrzewania na maxa ma być włączone i dmuchawy...

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Tylko odpowietrzaj na wolnych obrotach!
    Bo węze mogą niewytrzymać

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    odświezam temacik. Mam problem,zapowietrza mi sie układ chłodniczy,silnik jest ciepły zaś chłodnica zimna,parownik oszroniony,wlałem płyn ściskałem węże lecz na odkręconym korku i wolnych obrotach wywala delikatnie płyn przez zbiorniczek wyrównawczy. Teraz dopiero wyczytałem o tej srubce przy termostacie.Panowie macie moze sprawdzone metody ?

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    33
    BMW
    e38,e32,e34,e36
    Skąd
    Gliwice
    Ja włączyłem ogrzewanie na maksa i przy zakreconym korku odkrecilem odpowitrznik zakrecilem przegazowalem i tak kilka razy.
    Pozniej jak ostygnie warto odkrecic korek od wlewu plynu. Po 50 km znowu raz odpowietrzyc i ot cala filozofia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •