Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: Odpowietrzenie układu chłodzenia w e32 m30b35.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    W m70 V12, chyba nie ma odpowietrznika, i odpowietrzałem tak: obroty jałowe, ogrzewanie na full, korek wlewu otwarty i co jakiś czas dolanie płynu i przegazówka lekka. Później przez najbliższy tydzień, po trasie odkręcenie wlewu, żeby uciekło powietrze i włala ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Życzę powodzenia :) Musiałem odpowietrzyć m30b30 w zimę po wymianie chłodnicy mróz -20 w dodatku brat zgubił korek odpowietrznik i dodam ,że była noc. metoda taka jak wyżej... wlewasz wodę do chłodnicy, odkręcasz korek przy termostacie i ogrzewanie na maksa ciepłe. Wlewasz do momentu aż bąbelki z powietrzem nie będą się pojawiać. jak już ogarniesz śrubkę termostatową obserwujesz temp silnika powinna wzrosnąć i w momencie otworzenia się termostatu nie powinna wskakiwać na czerwone pole.Jeśli będzie dalej wzrastać powtarzasz czynność. Najlepiej mieć drugą osobę która Ci kontroluje temp silnika i ciepłe powietrze, a jeśli już robi się ciepły nawiew znaczy, że się odpowietrza. Taka moja rada jeśli coś źle napisałem poprawcie, bynajmniej mi się udało tak odpowietrzyć

  3. #13
    Początkujący Użytkownik Awatar Baton
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    52
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Sandomierz
    Dziękuje za rady czekam na pogodę i będę próbował :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •