Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: M52b28 OLEJ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole

    Post M52b28 OLEJ?

    Witam!

    Panowie już drugi raz wymieniłem olej w swojej e38 odkąd jestem w jej posiadaniu (silnik M52b28) na Mobil Super S 10W-40, ponieważ taki zalecił mi mechanik..(przebieg 205 tyś.). Nie poruszałbym tego tematu na forum, ale w ASO całkiem przypadkowo dowiedziałem się że do tego silnika lepiej stosować olej syntetyczny. Czy też mocie podobne zdanie na ten temat? Czy przy następnej zmianie oleju mam pozostać przy tym samym czy zmienić na syntetyczny i czy to czasem nie zaszkodzi? Pytanie kieruje do osób które mogą podzielić się swoim doświadczeniem na ten temat... Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    39
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Goleniów
    Kolego jest dużo tematów na ten temat. Wymieniaj na pełny syntetyk taki jest właśnie zalecany przez BMW i najlepiej zrób płókanke silnika. A przebieg myśle że nie ma tu znaczenia po prostu powinno lać się syntetyk. Ja mam 312 tyś. km przebiegu i latam na syntetyku 5W-40.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Ja mam właśnie taki przypadek czyli M52B28 zlany 10W40 i zalany pełny syntetyk Castrola 10W60 (specyfikacja BMW do modeli M). Olej zalecany do silników wysilonych i z większym przebiegiem. Nic się nie stało. Silnik odpala bez cykania. Na bagnecie pilnuje poziomu MAX bo tak "lubią" te silniki. Poczytaj sobie trochę o olejach, co oznacza wartość przed "W" a co za i jestem pewny że sobie dobierzesz odpowiedni olej, stosowny do przebiegu i sposobu użytkowania auta przez Ciebie. Generalnie zmieniaj kolego na syntetyk a mechanika zmień!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    62
    BMW
    e38
    Skąd
    Opole
    Dzięki Panowie za zainteresowanie. Czym polecacie zrobić płukankę? Słyszałem że Liqui Moly ma dobre opinie i częste zastosowanie w tej kwestii...Natomiast jeśli chodzi o olej syntetyczny to producent ma znaczenie, czy po prostu syntetyk to syntetyk nieważne jakiej firmy....?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Jak znajdziesz na opakowaniu napis np. BWM Longlife-01 lub BWM Longlife-04 to możesz być spokojniejszy że spełnia normy jakościowe BMW przy czym 04 jest tą "ostrzejszą" normą. Na temat płukanek się nie wypowiadam bo ja nie robiłem. Poprostu po zmianie na syntetyk następną inspekcję oleju wykonałem dużo szybciej niż powinna normalnie nastąpic.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar kwachuGSE
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    68
    BMW
    seria 7 e38 2,8i
    Skąd
    Góra Siewierska
    Ja tez latam na 5w40

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Łukasz86 Zobacz posta
    Dzięki Panowie za zainteresowanie. Czym polecacie zrobić płukankę? Słyszałem że Liqui Moly ma dobre opinie i częste zastosowanie w tej kwestii...Natomiast jeśli chodzi o olej syntetyczny to producent ma znaczenie, czy po prostu syntetyk to syntetyk nieważne jakiej firmy....?
    płukanka liqui moly, przy przejściu na inna lepkość i zalanie Valvoline 5W40 auto na zimnym lepiej odpala niż na castrolu 10W40

Podobne wątki

  1. [elektryka] Urwana świeca M52B28
    Przez prucnale w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2013, 18:20
  2. M52b28 + turbo?
    Przez korszakkk w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 13:35
  3. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 02:07
  4. M52B28 w e32
    Przez DoDominik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-08-2010, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •