Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [mechanika] dziwne stuki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    34

    [mechanika] dziwne stuki

    od pewnego czasu w momencie zapalania i gaszenia silnika, slysze dziwny metaliczny stukot. Co to może byc?
    Wymienilem jedna poduszke pod silnikiem, druga wygladala spoko, poduszki skrzyni tez wygladaja ok.
    Pali normalnie wszystko jest ok, acha tylko wydaje mi sie ze przyniskich obrotach jest glosniejszy

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Sprawdz tłumiki i katalizatory i ich osłony. To lubi wydawac takie metaliczny odgłos.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    czasami taki dzwiek wydaja lozyska przy zapalaniu krecisz wszystkim tym z czym polaczony jest alternator czyli sprawdzalternator sprezarke klimy i wszystko co sie obraca na pasku klinowym zobacz tez naciag rorzadu zeby przypadkiem lancuch juz nie byl tak luzny ze trze ci poobudowie.

    pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    34
    dzieki

    ale z tym lancuchem to sie troszeczke przerazilem, jest jakis sposob zeby sprawdzic czy jest luzny?, czy podczas jazdy sa jakies objawy luznego lancucha?bo ja te dzwieki mam tylko przy zapalaniu i gaszeniu i to nie za kazdym razem.

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    łancuch byłoby słychac cały czas- tak rzęzi.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar _michaś_
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    263
    BMW
    730i
    Skąd
    Ruda Śląska
    tyle ze przy wyzszych obrotach bedzie go silnik zagluszal i mozesz nie rozruznic odglosow a przy niskich obrotach bedzie wyrazniejszy posprawdzaj to nie jest duzo roboty mozesz pasek klinowy na zimnym silniku zrzucic zapalic jak nie bedzie tegoodglosu tzn ze cos rzezi co napedza pasek klinowy, lancuch naciag sprawdzisz za grosze w jakims warsztacie.

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    heh stuki - temat rzeka :)
    1. cos mi stukało z przodu - no było troszkę luzów to poszły wszystkie tuleje w wachaczach i cały układ kierowniczy bez maglownicy bo jak robić to po całości bo po co za miesiąc 2 raz wyciągać to samo no i oczywiście stuk został 50 mechaników matrzyło i oczy bo co to ehhh z piwkiem i lewarkiem w garażu znalazłem metalowe osłony katalizatorów .. i tu stukanie znikneło ..
    2. mistrz monter lakiernik czy inny błazen zostawił w "masce" !!!! jakąś nakrętkę hehe i przy otwieraniu mogę palcem za nią jezdzić i niedługo będzie reportaż jak rozpruć maskę ze wszystkiego :)
    3. środek to kraina marzeń - jak ktoś kiedys dotknął plastików - 100% szans na piszczenie - uniwersalna do walki jest gąbka :) w suficie piszczy plastikowa obudowa silnika od szybra - wyciągasz lampke i plastik od sterowania szybrem i po wszystkim jakieś 5 minut pracy w 2 strony , schowek też ma swój świat i swoje kredki cxzasami mi piszcze ale jakoś nie mam narazie chęci na walkę z nim ale zapowiada się ciężko bo jest przesunięty w stronę drzwi
    4. delikatne stukanie jakby z progu - to często plastik od fotela (one mają duże tendencje do łamania się jak sie na nich siada bokiem) poprostu odchyla się i stuka o przyciski od elektrycznego śmigania fotelem ...

    i tyle narazie miałem wrażeń

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •