Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [Exx] Problem ze światłami (moduł LCM ??)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód

    Post [Exx] Problem ze światłami (moduł LCM ??)

    Witam,
    Mam problem ze światłami. Przedwczoraj przestała mi świecic prawa postojówka, wczoraj prawe długie, a dziś prawy kierunek świeci stałym światłem podczas jazdy.
    Czy to może być kwestia modułu LCM?
    Czy jest sens zabierać się za naprawę (wymianę tranzystorów?) ?. Nie chcę się bawić w przeprogramowywanie nowego. Ponoć moga być jakieś jazdy z niezgodnością przebiegu.

    będę wdzięczny za wskazówki

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    zacznij od sprawdzenia czy nie uległa uszkodzeniu wiazka elektryczna , może np. jakieś zwierzatka typu kuna ci weszły pod maske ;-)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    już wiem, że to LCM
    wyjąłem moduł, przeczyściłem wszystko, podłączyłem i teraz raz jest jak należy, a raz nie mam lewego drogowego.
    spróbuję jeszcze psiknąć piny i gniazda jakimś środkiem do zwiększenia konduktywności
    polecacie jakiś?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar nezu
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    16
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Pabianice
    Ja kolego walczyłem ze swoim LCM na wszystkie możliwe sposoby i nic to nie dało. Choinkę miałem taką, że migało wszystko co miało żarówki. Nawet xenony szalały. W końcu poddałem się i skończyło się wymianą na drugi. Teraz spokój, cisza, wszystko działa. A koszty niewielki w porównaniu z czasem, jaki zmarnowałem na "zreanimowanie" poprzedniego modułu. Także poszukaj może drugiego, używanego, sprawdź po numerach na nim czego potrzeba.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    Sam przeprogramowywałeś po wymianie?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Markos
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    87
    BMW
    E38 + E34 = :)
    Skąd
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez Zator Zobacz posta
    już wiem, że to LCM
    wyjąłem moduł, przeczyściłem wszystko, podłączyłem i teraz raz jest jak należy, a raz nie mam lewego drogowego.
    spróbuję jeszcze psiknąć piny i gniazda jakimś środkiem do zwiększenia konduktywności
    polecacie jakiś?
    Mi jak padł LCM to właśnie lewe drogowe świeciło non stop. Wymieniłem na inny używany i wszystko śmiga. Używany LCM to na dzień dzisiejszy groszowa sprawa więc nie ma co się przejmować

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    U mnie jak miałem jeszcze E39 też miałem przygodę z LCM, ale waliło cały czas prawym drogowym, bez względu na to, czy auto było odpalone czy zgaszone i zamknięte. Wymontowałem moduł, kupiłem uszkodzony element i naprawa zamknęła mi się w 40 zł.

    patrząc na ceny LCM na alle to warto naprawić swój, nie jest to mega koszt a na pewno taniej niż kupowanie używki, która za jakiś czas może mieć te same objawy, bo prędzej czy później tak będzie.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    44
    BMW
    E38 M62tuB35, E39 530D
    Skąd
    Wschód
    Niestety u mnie jest już cały na układach scalonych. NIe ma tranzystorów także ciężko będzie z naprawą na własną rękę. (W sumie to te "tranzystory" to też układy scalone, ale łatwe w wymianie)
    Na dzień dzisiejszy przeczyściłem wszystko + wtyki i gniazda i raz na 3 odpalenia nie mam prawego drogowego, a tak jest okej.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Witam, pojawił się u mnie problem ze prawym światłem długim, mianowicie świeci się cały czas...nawet wtedy kiedy nie włączam w ogóle zapłonu...żeby się nie świeciło musiałem je wypiąć...natomiast jak włączę długie to nie mogę go wyłączyć...co to może być? Będę wdzięczny za pomoc...

Podobne wątki

  1. problem z światłami
    Przez max264 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 23:00
  2. [elektryka] problem ze światłami drogowymi
    Przez Blumen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 10:23
  3. [ elektryka] problem ze światłami
    Przez Wiktor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 19:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •