Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Wątek: [mechanika] 730d---przeplywka?

  1. #1
    7ka
    Gość

    [mechanika] 730d---przeplywka?

    moze ktos przerabial temat... 730d 2001r czerwiec

    wczoraj mialem lekka awarie...

    jade sobie i nagle brak mocy... 2800-3000obr nie wiecej..

    dzisiaj rano sprawdzielem przewody od turbo..-nic..wszystko ok,turbo chodzi..

    po odlaczeniu przeplywki auto dalej 2800obr i nic...

    mialem potem problem z odpaleniem...rozrusznik krecil i nic...dopiero po jakims czasie zaskoczyl...

    zadnych komunikatow itp...

    czy to przeplywka czy moze cos bardziej drastycznego.. 8/

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Przy mojej 740D było podobnie ale odłączenie przepływek pomogło i auto wystartowało po ponownym podłączeniu i skasowaniu błędów znowu "muł bagienny", wrzuciliśmy do czyszczarki i pomogło , ale czasami się odzywają także i tak wymiana mnie czeka.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Jako ze m47 i m57 to moje ulubione to podpowiem.auto sie wkreca tylko do ok.3000 tys.
    zrob tak:
    na filtrze paliwa masz wtyczke.wypnij ja i sprobuj przygazowac jesli auto sie wkreca bez problemu masz padnieta pompe paliwa.w zaleznosci od roku mozesz miec jedna(za zbiornikiem),lub dwie jedna w zbiorniku druga pod maska.swieci sie pomaranczowa kontrolka na desce?

  4. #4
    7ka
    Gość
    wlasnie nic sie nie swieci ani zadnych komunikatow nie bylo...

    rok to 2001 ..

    ja nadal mysle ze to przeplywka...

    kiedys bardzo dawno temu miale taki komunikat "einspritzanlage" ale mialem rezerwe...dolalem paliwa i jak reka odjal..ale to bylo 3 lata temu..stad tez moje podejrzenie o tej pompie paliwa w baku...

    ale gdyby to byla pompa...to nie sadze abym mogl jechac ...nie sadze abym mog silnik wkrecac max do 3 tys obr... podobnie mialem w innym aucie

    rozmawialem dzisiaj z jednym kolega i powiedzial mi ze wypiecie przeplywki wcale nie poprawi mocy silnika..

    zrobilem tak bo podobno po odpieciu kostki przeplywki wraca moc silnika... u mnie nic nie wrocilo..nadal lipa..

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    oczywiscie ze wypiecie przeplywki nie zwiekszy mocy.Twoja sprawa co zrobisz-Twoje auto.ja naprawiam te silniki nie od dzis i wiem ze objawy wskazuja na pompe.w tym aucie wazne jest cisnienie przed pompa HP.po to jest czujnik cisnienia na przewodach.pompa bedzie dzialac bedziesz slyszal ze bzyczy jednak wytwarza za niskie cisnienie co jest wylapywane przez czujnik i komputer ogranicza obroty.wypiecie wtyczki na filtrze powoduje ze komp przyjmuje nie tyle prawidlowa co najwyzsza wskazana wartosc cisnienia i auto ladnie sie wkreca.moglbym ci to ladnie pokazac na komputerze diagnostycznym ale mozesz wierzyc mi na slowo.padajace pompy paliwa to bolaczka tych aut.

  6. #6
    7ka
    Gość
    mowisz o pompie paliwa ...ale ktorej...tej w baku czy w silniku

    jakie to koszta?

    jutro sprawdze twoja metode wypiecia wtyczki z filtra paliwa,,,

    a tak wogole to czy przeplywke pokaze na kompie ze jest do wymiany?

    czy pokaze np. tez pompe?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    uscisle:w 2001 roku byla zmiana.przed zmiana bylo tak:pompa w baku,pompa na powrocie do baku umieszczona w komorze silnikowej,pompa HP-czyli wysokiego cisnienia.po zmianie jest:pompa za bakiem,pompa HP.wszystkie parametry sa do sprawdzenia za pom kompa diagnostycznego.w funkcji odczytow parametrow rzeczywistych umiejetnie je analizujac mozesz sprawdzic stan przeplywki,pompy lub pomp niskiego cisnienia(w zaleznosci od roku-patrz wyzej) wtryskiwaczy,pompy HP czyli wysokiego cisnienia.jestem tu od niedawna i powolutku sobie przegladam tematy.powiem szczerze wlos sie jezy.Kto w polsce naprawia auta kowale?gosc diagnozujac kompem 3.0d znajduje 8 wtryskow,za spadek mocy przy wyzszych obrotach obwinia zle skalibrowane wtryski,bezpodstawnie demontuje klientowi pompe wysokiego cisnienia bo chyba ona jest padnieta....nic dziwnego ze zostawiacie tyle kasy w warsztatach jak pseudo mechanicy oderwani od Ursusow ucza sie na waszych autach...

  8. #8
    7ka
    Gość
    super,dla mnie to kolejna cenna informacja ;)

    mam nadzieje ze wykorzystaja te funkcje w servisie bmw..

    dzieki Slawek! i pisz wiecej bo to cenne informacje ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Informacje cenne wiem.tylko dlaczego nikt nie pyta za jaka cene zdobyte?pracuje w Anglii,inwestuje w swoja wiedze i duzo za nia place,wiec nie dziwcie sie ze bede bardzo oszczedny w jej przekazywaniu.mi nie przychodzi ona za darmo bo place rozlaka z najblizszymi ale wiem ze pewnego dnia zaprocentuje... :) ;D :hah:

  10. #10
    7ka
    Gość
    dla pocieszenia powiem ci ze ja takze na obczyznie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •