Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: E32 735iA - problem z automatem.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez kubix7er Zobacz posta
    Ogolnie, to dzieje się tak, że "2" wchodzi normalnie, ale "3" ciągnie już do 3-3,5 tys. obrotów, czyli do jakiś 60km/h, gdzie tu była już "4". Nie dzieje się tak zawsze, teraz od dwóch dni był spokój. Głównie jak się tak działo, to na rozgrzanym silniku..
    Jak już załączy 3 bieg przy tych 60 gdzie powinien być już 4 to poźniej wchodzi czwórka czy cały czas jedzie na trzecim?
    Miałem tak jak Ty i pomogła wymiana płyty zaworowej (valve body) bo to ona odpowiada za zmianę biegów.
    Starą jak rozebrałem to było wszystko git oprócz jednej kulki w zaworku zwrotnym, która wbiła się w płytkę na stałe i obstawiam, że to przez nią cały cyrk.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Krotoszyn
    Czwórka wchodzi, ale później. Właśnie wiem, bo jak jeździ normalnie, to przy 60 km/h ma właśnie "4". Gdzie mogę jeszcze tą płyte znaleźć? bo na Allegro szukałem i nic nie znalazłem.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    18
    BMW
    e32 730i 91'
    Skąd
    Środa Wlkp
    Miałem podobny problem, skrzynia ciągnęła mi biegi do 3,5tys/obr a czwartego biegu czasami wcale nie wrzucała do tego masakrycznie szarpała, ale bywały dni że chodziła całkiem przyzwoicie. Miałem już nawet na oku inną skrzynie, ale w pierwszej kolejności postanowiłem pozbyć się gazu (II generacji!) kupiłem zatem nową przepływkę, krokowca, obudowę filtra i gumy na dolocie wyjechałem po tych zabiegach na próbę i ku mojemu zdziwieniu, oprócz odzyskania chyba ze 100 KM:), skrzynia zaczęła pracować idealnie! Bez szarpania, bez przeciągania- po prostu tak jak powinna pracować!
    Jeżeli masz bądź kiedykolwiek miałeś gaz II gen i masz od kogo podmienić ww części spróbuj może akurat.

    Ps. Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć zależność pracy AUTOMATYCZNA SKRZYNIA A PRZYPŁYWOMIERZ/DOLOT chętnie posłucham bo zaciekawiło mnie to:)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Krotoszyn
    Mam gaz, ale sekwencyjny. Praktycznie swieżo po wymianie wtryskiwaczy, ma też nowy komputer, także gaz raczej wykluczam. Przepływomierz też nie jest popękany, klapka cała, pracuje normalnie. Krokowca nie mam - jest EML. Na gumach też od przepływki i filtra powietrza też nie znalazłem nieszczelności. Chociaż też myślałem nad "lewym powietrzem", bo mam też dziwny objaw podczas odpalania, mianowicie dość długo kręci, później kiedy ssanie się wyłączy, obroty opadną, to zaczyna falować, ale nie aż tak, że gaśnie. Po przytrzymaniu przez chwile nogi na gazie jest ok. Świece i kable (NGK) wymienione jakiś 1000 km temu.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12

    Post

    Cytat Zamieszczone przez 7_e32_m30b30 Zobacz posta
    Ps. Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć zależność pracy AUTOMATYCZNA SKRZYNIA A PRZYPŁYWOMIERZ/DOLOT chętnie posłucham bo zaciekawiło mnie to:)
    Zmierzona ilość zasysanego powietrza daje informację na temat obciążenia silnika, a zatem to między innymi ta wartość pozwala na dobór parametrów gwarantujących optymalne dla niego warunki. Pośrednio dotyczy to również skrzyni, która musi wiedzieć, co robi silnik. Wie to dzięki komunikacji z DME ( i tutaj powinny docierać prawidłowe informacje z przepływomierza) czujnikowi położenia przepustnicy i czujnikowi prędkości. Błędne wskazania któregokolwiek z w/w instrumentów mogą powodować zakłócenia w pracy skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 21-01-2014 o 14:51

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Krotoszyn
    Banol, dzięki za odpowiedź. Ale gdyby to wadliwy był któryś z w/w czujników, to skrzynia by chyba nie wrzucała z "1" na "2" normalnie, a "3" już jakby omijała, nie? Znaczy niekiedy czuć, jakby chciała tą "3" wrzucić, ale nie może. Wiem, że za zmiana biegów łączy się z płytą sterująca, stąd moje pytanie - czy czyścil ktoś już płyte w 4HP22 samemu i czy to trudny zabieg? Czy lepiej oddać do mechanika, żeby to sprawdził? Też znalazłem jakiś czas temu podobny temat, który dotyczył podobnego problemu i winowajcą była jakaś kulka w któymś z kanałów sterownika. Czy takie coś też moze miec miejsce u mnie, czy objawy byłyby raczej inne?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    48
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Krotoszyn
    Witam, byłem u różnych mechaników, ale nikt mi nie był na razie nic w stanie powiedzieć. Podjechałem do elektryka na komputer i pokazało mi błąd 54: "Elektromagnes nadbiegu w skrzyni automatycznej". Wie ktoś może, co to oznacza i jakie mogą być tego orientacyjne koszta w warsztacie ASB?

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matiswidnica
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    178
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Świdnica
    U mnie tez pokazuje ten blad elektromagnesu w skrzyni automatycznej , co on oznacza
    ? Auto jeździ ładnie i płynnie zmienia biegi nic nie przeciąga


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 18:34
  2. problem z automatem
    Przez dany2784 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 20:53
  3. problem z automatem m60b30
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 22:25
  4. problem z automatem
    Przez micky1987 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 18:52
  5. [mechanika] E32 735iA problem ze skrzynią po trasce
    Przez e32maciek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •