Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Kolejne klopoty z bunia ... ;-(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg

    Kolejne klopoty z bunia ... ;-(

    Na wstepie przepraszam za zadawanie zbyt wielu pytan , ale jestem nowym urzyszkodnikiem BMW725TDS ... Dzisiaj mialem przykra niespodzianke , wybralismy sie z zona na grzyby , bunia przejechala na autostradzie ponad 100km i przy predkosci 120km/h zgasla ... po przerwie na papierosa odpalila ( kleby dymu z tylu ) co moglo byc przyczyna ? Wczoraj zgasla mi mimo ze bylo ponad 15l w zbiorniku dolalem 5 i pojechalem na stacje zatankowalem jeszcze 20l . Czy moglo byc przyczyna ze nie zalalem jej do pelna ? We Frontierze nie mialem takich problemow prosze o porade ... Po powrocie zrobilem test srednie spalanie na ostatnie 100km i wyszlo mi ... czy to mozliwe ? 4,9l / 100km ... nie chce mi sie wierzyc ... przy tej pojemnosci ? Acha przed zgasnieciem zapalaly sie trzy zielone kwadraty - teraz dwa , o co chodzi ? nie moge namierzyc instrukcji po polsku do E38 , a ona gada po wlosku ma ktos moze komunikaty bledow w tym dziwnym jezyku ?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    Jak zgasła tak bez orientu to pierwsze co mi przychodzi na myśl to jakiś immobilizer, odcinka. coś takiego może.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Tak ale to by bylo mozliwe po chwili ale nie po ponad 100km - dla mnie dziwny objaw jeszcze sie z tym nie spotkalem ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    12
    Może pompa paliwa umiera i przy małej ilości paliwa nie daje już rady. Często bywa w tds'ach.
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    4,9l / 100km ... nie chce mi sie wierzyc ...
    Nierealne, coś musiałeś pomylić w matematyce ;)
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    przed zgasnieciem zapalaly sie trzy zielone kwadraty - teraz dwa , o co chodzi
    To akurat pewnie zbieg okoliczności, zgasła kolejna "cegiełka życia" :) między wymianami oleju.
    Cytat Zamieszczone przez chrisxz
    nie moge namierzyc instrukcji po polsku do E38 , a ona gada po wlosku ma ktos moze komunikaty bledow w tym dziwnym jezyku ?
    Błędów po makarońsku nie mam, a instrukcji poszukaj w linku poniżej (co prawda po angielsku, ale to zawsze mniej egzotycznie niż po italiańsku)
    instrukcja e38 eng.

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    " urzyszkodnikiem " ????? to ty lepiej nie badz bo zameczysz to autko :x
    a tak powaznie to sprawdz wszystko filtry klemy i inne pierdoly bo cos na moje oko nielaczy nie trybi i dlatego a ze spalaniem to mozliwe ale na 50km NIE NA 100!
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    69
    BMW
    725 tds
    Skąd
    Świdnica / essen - oldenburg
    Adasio okreslenie "urzyszkodnik" funkcjonujeje od powstania windy 3.1 / 95 okresla urzytkowników nie mających zbyt duzego pojecia o systemie z Redmond ... pasuje idealnie do uzytkowników BMW mających to autko od tygodnia do miesiaca ... ja mieszcze sie w tych ramach ;-) Co do spalania tak mi pokazal komp slubna jest zadowolona - ja sceptyczny , klemy sprawdzone - wymienilem aku na nowy ( no uzywany przez pol roku w mojej fronterze ) to bylo o wiele mniej skomplikowane auto i nie bylo na nie krawezników ... ;-)

  7. #7
    Co do gaśnięcia trzeba było od razu sprawdzić, czy w rurce doprowadzającej paliwo z filtra do pompy pojawiło się powietrze. Jeśli tak, to na 99% pompa pomocnicza w zbiorniku.

    Co do wskazań spalania - ja miałem kiedyś, uwaga: 3,3 l/100km. Oczywiście nie jest to stan zgodny z realem. Błąd wynikał z nadmiernego przesunięcia nastawnika pompy, przez co nie trzeba było tak mocno deptać, żeby się rozpędzać, a co komputer traktował jako mniejsze zapotrzebowanie na paliwo. Po regulacji udaje się uzyskać około 8 - 9 litrów w mieście przy dość delikatnej jeździe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •