Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: E65 730d z 2004r.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    9
    BMW
    E666
    Skąd
    Śląsk

    Post E65 730d z 2004r.

    Ktoś się wypowie na temat tej sztuki?

    http://otomoto.pl/bmw-730-C31206489.html

    Mam budżet z pewnym marginesem, także jestem skłonny włożyć tyle w samochód ile wynosi jego realna cena rynkowa. Ten jest za tani, więc "coś" na pewno do roboty w nim będzie. Może ktoś oglądał? Wolałbym dać 45tyś za ten rocznik i nie latać po mechanikach, ale często i te za 45tyś wymagają wiele wkładu.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City

    Post

    PLUSY:
    - kolor
    - kolor skóry w środku bo najłatwiejsza w utrzymaniu
    - drewno w połysku
    - po upgrade elektroniki
    - webasto
    - soft close


    MINUSY;
    - diesel - wielu mi tu zarzuca że jestem anty :) ale ja uważam że do takiej limuzyny po prostu lepiej pasuje PB - takie moje zdanie i mam do niego prawo, natomiast jak ktos chce to OK
    - bieda w fotelach - brak wentylacji w ciemnym aucie i ciemnej tapicerce w lato będzie masakra,oraz masażu
    - brak grzanej kierownicy
    - nowe części - np olej w skrzyni plus nowa miska itd BUAHAHHAHA umarłem - to część eksploatacyjna, a nie nowa część, bo olej plus tą miskę należy wymienić w każdym aucie, to samo klocki czy tarcze, to są rzeczy eksploatacyjne i co wielka laskę Pan sprzedawca zrobił że wymienił?? NIE bo musiał wymienić by jeździć i się nie zabić.
    - szyby przyciemnione - jak dla mnie z tym kolorem auta wygląda ohydnie
    - brak podanego przebiegu czyli rozumiem do ustalenia HA HA HA

    PODSUMOWANIE;
    Po takim opisie jak tu, że wiele nowych części wymienił Pan sprzedający (a są to rzeczy w 100% eksploatacyjne) to ja bym już odpuścił
    Ale idźmy dalej, auto wymaga sprawdzenia komputerem - bo nie ma widoku na BC, czy nie ma jakiś błędów itd więc nic nie wiemy, poza tym sprawdzenie mechaniki i elektroniki i bez wypadkowości auta.
    Wyposażenie raczej bardzo standardowe albo słabe w porównaniu do tego co może być.
    Auto przeciętne jak na ten rok i na ten stan
    W skali od 1 do 10 daje jej 4
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    ADASIO, no i z minusów to jeszcze, że to nie long :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    PLUSY:- kolor skóry w środku bo najłatwiejsza w utrzymaniu
    Ja bym to zaliczył do minusów. Czarne wnętrze przytłacza i sprawia wrażenie ciasnego.

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Ja bym to zaliczył do minusów. Czarne wnętrze przytłacza i sprawia wrażenie ciasnego.

    Ale mi jak napisałem, chodzi o łatwość utrzymania w czystości, co do walorów estetycznych może masz racje, natomiast ja mam drugie auto z czarną tapicerką i jest OK,



    @Ratovnik - pewnie że minus
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    9
    BMW
    E666
    Skąd
    Śląsk
    Po kilku miesiącach poszukiwań odpuściłem sobie poszukiwanie ideału ;). Co do wyposażenia to masaże są mi zbędne i nie dopłacę do nich ani 1zł ;), za to na podgrzewanej kierownicy bardzo mi zależy, jednak na każde 1000 sztuk wystawionych na allegro może raptem kilka będzie to miało za to ksenony w dwóch różnych odcieniach, brak pamięci foteli i szpachle gdzie się tylko da. Tutaj raczej podejrzewam, że "coś" się szykuje w skrzyni lub motorze :). Ja znów wolę jasny środek (nie szary), ale po kilku miesiącach człowiek już idzie na pewne ustępstwa :). Jeden chłopak z forum sprzedaje 2003r. za 35-38tyś, tylko, że dość goły, a dwustrefowa klima i komforty z przodu to dla mnie dość ważna opcja wyposażenia w 7. Ale o gustach się nie dyskutuje :))

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    A tak z ciekawości czemu szukasz tylko silnika w dieslu?

    Grzana kierownica to mega gadżet zwłaszcza teraz o tej porze roku - wiem bo mam u siebie
    podobnie z siedzeniami z przodu, masaże fakt użyłem ze 2 razy, ale wentylacja z kolei w upał świetna sprawa
    Poczytaj watek na co zwracać uwagę przy zakupie e65/66 - polecam jako kompendium wiedzy o tym modelu
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    9
    BMW
    E666
    Skąd
    Śląsk
    Zapoznałem się z tym wątkiem ze dwa miesiące temu i sporo rzeczy mi naświetlił :). 3.0 diesel ze względu na ekonomię, a dość sporo jeżdżę. Do gazu nie jestem przekonany ani trochę, a jakoś jeśli miałbym mieć benzynę to znów szukałbym 745, a tutaj liczę się ze spalaniem +50%, a te kilka tysięcy w roku na paliwo wolę włożyć w samochód niż w powietrze. Nie przeszkadzają mi osiągi 3 litrowego diesla, a diesla 4.0 nie chcę tak samo jak benzyny 6.0. Jednak to są tylko moje preferencje i benzyny nie odrzuciłem w poszukiwaniu samochodu, poza wspomnianą 6.0

    A teraz wracając do tematu troszkę pomęczyłem gościa przez telefon. Na szczęście to nie handlarzyna. Przebieg samochodu to 301 000. Sprowadzony w 2011 z Niemiec. Książka prowadzona do 2009r. i przebiegu 170k km+. Elektronika sprawna, brak błędów. W kolektorze usunięte klapki. Brak zimówek, a letnie w kiepskim stanie. Jeśli ma ktoś dostęp do systemu w serwisie BMW to chętnie bym sprawdził co tam widać w historii samochodu VIN: WBAGM21070DR57017. Myślę, że jutro przemyślę sprawę i albo w weekend się wybiorę na północ, albo odpuszczę.

    P.S. Proszę o połączenie postów :>


    MOD Edit:
    Połączone :)

    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 05-12-2013 o 17:55

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Masz opcje ---> EDYTUJ POSTY możesz dzięki niej scalać i rozdzielać i edytować swoje posty bez pomocy moda :)
    Jest tez na forum dekoder VIN gdzie sam możesz rozkodować i zobaczyć co auto ma na pokładzie
    Daleko masz po to auto niestety więc jak nie kupisz wycieczka będzie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Post

    To ze ma zmieniony olej w skrzyni to DUŻY + , koszt tej operacji nie jest mały a już przynajmniej wiemy ze miała wymieniony i jedzie dalej. Nie wyobrażam sobie zrobic wymiany po raz 1 przy przebiegu np.300 tys tak aby wszystko bylo ok, Rzeczy eksploatacyjne to także np.w n62 uszczelniacze i rura która najlepiej jak były by wymienione=oczywiście nie tyczy się to Diesla-im więcej nowych części tym lepiej dla kupujacego....

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. 730d/2004r - Czy na pewno padło turbo?
    Przez rafalski w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 08:32
  2. [audio/video] Czy jest mozliwe miec zestaw glosnomowiacy z bluetoothem w e65 2004r ?
    Przez Smoku w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 08:22
  3. E65 730D
    Przez Bezi w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •