Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [Elektryka] Dsp

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post [Elektryka] Dsp

    Da się założyć normalne radio w miejsce oryginalnego jeśli mam w aucie system DSP???? ,kolega powiedział mi że się nie da bo oryginalne radio wzbudza wzmacniacz. Chciał bym dołożyć radio jakąś Alpine + skrzynie ze wzmacniaczem do bagażnika.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Wzbudza tzn zalacza wzmacniacz kiedy radio sie wlaczy? Jesli o to Ci chodzi to nie widze problemu.. mam zwykle hifi z oryginalnym wzmakiem, (mysle ze DSP w ten sam sposob jest uruchamiane) kiedy radio odpalalem to z radia szlo napiecie 12v cienkim kablem do wzmaka ktory sie wtedy zalacza... Teraz praktycznie wszystkie nieoryginalne radia maja "zaplonnik" wzmacniacza a jak nie to napewno maja zalaczanie anteny (automatycznie wysuwanej) Wystarczy ze znajdziesz ten cienki kabelek odpowiadajacy za zalaczanie wzmacniacza i podlaczysz go do nieoryginalnego radia pod kabel np. tej automatycznie wysuwanej anteny..
    Łatwo jest sprawdzic ktory to kabelek.. odpinasz kostki przy wzmaku i sprawdzasz w ktorym pinie jest prad po wlaczeniu radia, patrzysz jaki to kabel i takiego samego szukasz przy radiu...
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 05-12-2013 o 10:41

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Ten kolega powiedział że problem polega na tym że z tego radio do wzmacniacza idzie przez złącze cyfrowe...i że można włożyć radio nieoryginalne ale oryginalne też musi zostać np zamontowane w schowku żeby to wszystko działało. Po pamiętam jak do swoich poprzednich E38 montowałem nieoryginalne radia i dzwięk się bardzo poprawiał. Tutaj jest DSP więc wydaję mi się że po dołożeniu dobrej skrzyni znacznie by się poprawiło.
    Ostatnio edytowane przez Mikołaj ; 05-12-2013 o 10:33

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Kolega ma racje.. Ja u siebie calkiem odlaczylem ori wzmacniacz i zasililem glosniki w drzwiach cztero kanalowym wzmakiem i plus do tego drugi wzmak ktory napedza skrzynie..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Wiem lecz właśnie Ja chciałem jak najmniej ingerować w fabrykę. Lecz widzę że się nie da...Czyli jeżeli bym chciał to po zamontowaniu nieseryjnego radia powinienem założyć 2 wzmacniacze i do tego oczywiście całą nową instalacje jeśli chodzi o kable do głośników? Bo wydaję mi się że te seryjne plecione kabelki z seryjnej instalacji audio nie na wiele by się zdały i były by ogromne straty na instalacji...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja mam na oryginalnej instalacji i dla mnie jest ok.. no i z przodu wsadzilem wieksze glosniki z dystansami i wszystko daje rade.. Na upartego wystarczy Ci jeden wzmak cztero kanalowy.. Dwa kanaly zmostkujesz i zapodasz filtr zeby napedzic skrzynie a dwa pozostale kanaly (lewy i prawy) podlaczysz pod reszte glosnikow z tym ze nie bedziesz mial regulacji glosnosci glosnikow grajacych z przodu do glosnikow z tylu..

Podobne wątki

  1. [audio/video] DSP
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 18:11
  2. DSP moduł
    Przez Silent w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 14:40
  3. DSP
    Przez komando w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •