Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: nawiew dmuchawa wiatrak...

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    U mnie świerszcz zniknął... gdy wymieniłem filtr kabinowy :) ale był tak zabity brudem, że nie dmuchało nic a nic choć wentylator kręcił się jak szalony. Osobiście wszelkie wiatraki i wentylatory elektryczne z aut i moto oddaję do regeneracji do firmy która normalnie robi rozruszniki i alternatory. Chłopcy wymieniają łożyska, zmieniają szczotki a nawet gdy trzeba przewijają silnik i odbieram wentylator jak nowy, a do niektórych wynalazków kupić dobry lub nowy jest ciężko.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    ...
    Miałem dokładnie to samo - trochę smaru i cisza!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    oddaję do regeneracji do firmy która normalnie robi rozruszniki i alternatory
    Też bym był za tym. Większość używanych wentylatorów ma już powycierane komutatory i nie wytrzymają zbyt długo.

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,253
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez xsilver Zobacz posta
    trochę smaru...
    ...i sporo grzebania :P

  5. #15
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,392
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC

    Post

    Też musiałem oswoić się z tym świerszczem, bo ni hu hu nie chce mi się tego wszystkiego rozgrzebywać, żeby dostać się do wentylatora. Ale opanowałem już technikę wyciszania dziada, tak że jeszcze się trochę zabieg odwlecze w czasie ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Ostatecznie kupiłem nowy zamiennik, koszt 220 zł z wysyłką więc bez tragedii a myślę że posłuży już do końca dni mojej E32. Stary wentylator nie bardzo się już nadawał do użytku: szczotki się skończyły, łozyska też już miały straszny luz więc regeneracja nie miała sensu, przy okazji znalazłem gapowicza, który ze mną cały czas jeździł (mocno zwęglona myszka, która sobie siedziała przy wirniku :D ) nie mam pojęcia kiedy się to tam dostało i którędy, bo raczej nie od strony maski, w każdym przestało mi śmierdzieć z dmuchawy. Niestety wyszedł kolejny problem, dmuchawa działa mi tylko na największej prędkości, z resztą to samo było na starej dmuchawie i tak się zastanawiam czy przypadkiem nie padł mi miecz??

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Tak właśnie objawia się uszkodzony miecz. Możesz kupić używany albo naprawić swój. Wystarczy wymienić tranzystory (koszt ok. 20zł). Tutaj masz pokazane jak to zrobić:
    http://www.bimmerboard.com/forums/posts/355700

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli sam nie dasz rady,w każdym serwisie rtv to zrobią.Wymieniałem tranzystory dwa razy,po pierwszej wymianie wytrzymało tydzień :),winowajcą była podtarta dmuchawa,po wymianie dmuchawy i ponownym przelutowaniu tranzystorów działa już rok.Polecam mocniejsze tranzystory IRF 540.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Póki co się wstrzymam z ruszaniem miecza, bo to kolejna zabawa na kilka godzin a robi się coraz zimniej, więc nie chce pozbawiać się ogrzewania w aucie.
    Zauważyłem jeszcze że intensywny nadmuch na przednią szybę też nie rozkręca się do pełnej prędkości, dopiero po ustawieniu pokrętła dmuchawy na full zaczyna działać z pełną prędkością. Myślicie że poprzednia dmuchawa uszkodziła miecz?? Bo często stary wentylator coś przytrzymywało podczas nadmuchu i zapewne stawiało to opór instalacji elektrycznej

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Tylko i wyłącznie zużyte łożyska dmuchawy zwiększające opór uszkadzają miecz.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Podobne wątki

  1. [elektronika] Nie działa nawiew/dmuchawa
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 22:37
  2. Dmuchawa
    Przez Bizon30 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 22:21
  3. [ wnetrze] dmuchawa
    Przez tomek26 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 16:09
  4. [ wnetrze] nawiew wiatrak
    Przez LISU77 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 19:02
  5. Dmuchawa
    Przez Sensei w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-01-2008, 13:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •