Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: kontrola poziomu oleju w 5hp30

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post kontrola poziomu oleju w 5hp30

    Koledzy wiem że dużo o tym było pisane chyba nawet za dużo w różnych wątkach różne sposoby w jednym na N w drugim na D następnym na P w kolejnym na D z kręcącymi kołami .Wczoraj odkręciłem korek na D przy ciepłej skrzyni i wywaliło trochę oleju i dziś po odpaleniu weszła na chwile w tryb awaryjny i zaczeła trochę jęczeć dlatego jutro muszę na zimnej skrzyni pojawić się ponownie u mechanika i to uzupełnić . Powiedzcie bez złośliwości jeszcze raz jak to ma być wykonane

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Na zimnym odpalonym silniku na P dolewasz aż do przelewu i zakręcasz jak stróżka zacznie ciurkać. Możesz dodatkowa przemieszać biegami D,P,1,2,3 i 4. Potem nagrzewasz do temp. między 30 a 50 st. (najlepiej, ja zawsze tak robię 40 st.) i ponownie odkręcasz korek, i czekasz aż z powiedzmy z dużego regularnego wypływu, zacznie ciurkać. Zakręcasz i poziom masz ustalony. Prościej już się nie da . PZDR, Robert
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Ja znam i trzymałem się takiej instrukcji:
    - auto musi być wypoziomowane, nie może być podniesione z boku, przodu, itp.
    - przy wyłączonym silniku dopełniasz olej aż zacznie się przelewać
    - uruchamiasz silnik i włączasz klimatyzację tak aby obroty silnika były podniesione
    - przełączasz po kolei biegi (P, N, R i D, a także przełączasz się na tryb ręczny i zmieniasz biegi od 1 do 3) silnik cały czas ma pracować na biegu jałowym
    - potem włączasz P i sprawdzasz czy temperatura oleju w skrzyni wynosi ok. 40 stopni (nie może być niższa niż 35 stopni ani wyższa niż 50 stopni)
    - jeśli temperatura oscyluje w okolicach 40 stopni, dolewasz oleju aż znowu zacznie wypływać i zakręcasz korek - wszystko na silniku pracującym na biegu jałowym
    Pozdrawiam Kamil

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Na zimnym odpalonym silniku na P dolewasz aż do przelewu i zakręcasz Potem nagrzewasz do temp. między 30 a 50 st. (najlepiej, ja zawsze tak robię 40 st.) i ponownie odkręcasz korek, i czekasz aż z powiedzmy z dużego regularnego wypływu, zacznie ciurkać. Zakręcasz i poziom masz ustalony. Prościej już się nie da . PZDR, Robert
    No trochę to bez sensu bo jak na zimnym dolejemy do przelewu to na ciepłym logiczne chyba,że zaraz po odkręceniu będzie się lało jeszcze mocniej...moja rada...na zimnym dolać do przelewu i jest OK...w 5HP30 jak i w każdej innej skrzyni automatycznej lepiej jak jest troszkę za dużo oleju niż za mało...ja miałem identyczny problem z jęczacą skrzynią 5HP30 i dolałem na zimnym do przelewu...skrzynia cichutka jak grzesznik przy spowiedzi...Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    317
    BMW
    E36 323i, E38 735i
    Skąd
    Bielsko-Biała
    To nie jest tak do końca jak piszesz, że lepiej jak jest za dużo - jeśli wlejesz go za dużo to w najlepszym wypadku wywali nadmiar przez odpowietrznik, w najgorszym, będzie Ci się pienił co może powodować problemy w pracy skrzyni - dodatkowo ten olej dość mocno zmienia swoją objętość wraz z temperaturą - stąd tak restrykcyjne wymagania odnośnie temperatury oleju podczas napełniania skrzyni i cała ta długa procedura wydana przez ZF.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    kruger32, moje metoda jest stosowana w profesjonalnym warsztacie, który zajmuje się naprawą skrzyń automatycznych. Którą wybierzesz to już zależy od Ciebie. Jak zrobisz tak jak ja piszę, to masz 100% pewności, że poziom będzie prawidłowy. Dolewanie oleju więcej niż nakazuje producent, niczemu nie służy, a nawet potrafi rozpieprzyć skrzynię. Oczywiście inną kwestia jest czy coś skrzyni dolega i faktycznie wlewając więcej można dla własnego ucha ukryć niektóre wady. Ale jeżeli tylko wymieniasz olej bo już czas i ze skrzynią nic wcześniej się nie działo, zrób jak piszę i daj znać jak poszło. Pozdrawiam Robert
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 05-12-2013 o 19:06
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    wielkie dzięki za naprowadzenie na tory

Podobne wątki

  1. [silnik] Miarka poziomu oleju (bagnet)
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 19:30
  2. [silnik] Elektroniczny wskaźnik poziomu oleju
    Przez zbijar w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 09:34
  3. [elektryka] [e32] czujnik poziomu oleju
    Przez jhor w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2012, 14:23
  4. Czujnik poziomu oleju (2,8 M52)
    Przez borrad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •