Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wymiana poduszek tylnej belki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    31
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Zachodnipomorskie

    Post Wymiana poduszek tylnej belki

    Witam,
    zabrałem się za lekkie odświeżenie zawieszenia przed zimą.
    Amortyzatory przeszły test wzorowo, ale na szarpakach wyszło, że z przodu lekko kuleją dolne tylne wahacze (może nie tyle ze zużycia, bo przebieg mam stosunkowo mały, co raczej ze sparcenia gumy, bo to zaraz stuknie mojej 10 latek) i rozlatują się nieszczęsne poduszki w tylnej belce (nr z Lemfordera LEM 2730701).
    Przód, żeby nie robić na raty to od razu kupiłem cały komplet 4 wahaczy z Lemfordera i tutaj z wymianą nie było problemu.

    Problem się pojawił, gdy mój mechanik zaczął oglądać tył. Pierwsza diagnoza była taka, że trzeba rozebrać całą dupę, zrzucić sanki i wtedy na stole wycisną i wcisnąć nowe poduszki.
    Trochę mnie to przeraża, bo jest tam zabawy co nie miara.
    Szukałem tutaj na forum, ale nic nie znalazłem. Na bmw-forum był instruktaż jak w E39 to robią na patencie, bez zrzucania całej tylnej ławy.

    Robił może ktoś to z forumowiczów? Faktycznie nie ma innego wyjścia?
    Wczoraj się dowiadywałem u Bońkowskich w serwisie, pojechali ostro, sama usługa + geometria z uwzględnionym rabatem 1900zł ;-(

    Dzisiaj mój mechanior, też trochę poszperał po necie i widział ten patent w E39, uważa że teoretycznie można zrobić sobie taki gadżet i wyciągnąć te poduszki.

    Byłbym bardzo wdzięczny za informację. A może jakiś warsztat w Szczecinie ma obcykane jak się wymienia te poduszki bez rozbierania w drobny mak auta?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeśli uważa,że teoretycznie można zmień mechanika teoretyka na praktyka,cała procedura nie wymaga wyjecia belki.Potrzebny jest do tego ściągacz.Większość czynności robię sam,ale na wymianę poduszek jeżdżę do znajomego mechanika,za wymianę poduszek bierze 50 zł od sztuki.Ostatnio płaciłem 200 zł za wymianę w e38,czynność wykonywana na aucie,w e65 belka jest podobna,cztery poduszki.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tadek
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    104
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    Szczecin
    syneka8 u jakich Bońkowskich??!! jedź do świrka BMW Baumgart na huzarów. On ogarnie nie wiem jak cenowo

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    31
    BMW
    E65 740d
    Skąd
    Zachodnipomorskie
    Rozeznałem trochę temat na Szczecinie, więc wygląda to tak:

    1) BMW Będargowo - około 500zł netto robota, auto postawić na 2 dni, rozbierają cały tył

    2) BMW Baumgart - robi ściągaczami na aucie, 100zł za sztukę, operacja około 3 godzin, w E65 jeszcze nie robił, ale w E38, X5, itd. więc "Świrek" wie o co kaman, gorzej jednak z terminami, dopiero połowa stycznia :-(

    3) BMW Carfix - znają temat, też robią to ściągaczami na aucie, 100zł netto za sztukę, rano podstawić, na fajrant odebrać auto, termin już mogę dostać w następnym tygodniu, więc na nich padnie mój wybór najprawdopodobniej.

    może się komuś przyda akurat. Po robocie wiadomo, trzeba zrobić geometrię.


    No i jest już po wymianie. Dodatkowo wyszła jeszcze jedna tuleja pływająca.
    Auto teraz zdecydowanie lepiej trzyma z tył niż przed wymianą. Kontrola trakcji dużo mniej musi ingerować. Naprawdę nie jest to duży koszt, a auto prowadzi się znacznie lepiej i płynie po nierównościach.

    Chłopaki z Carfixu BDB wykonali swoją robotę, miła obsługa, bardzo przyzwoity warsztat.
    Stwierdzili, że trochę się pospieszyłem z wymianą tych poduszek, bo te nie były w złym stanie i można było jeszcze pośmigać, ale tak jak wcześniej napisałem, czuć różnicę,
    zwiększył się komfort tłumienia nierówności i trakcja się poprawiła.
    Ostatnio edytowane przez syneka8 ; 13-12-2013 o 16:20

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odświeżam.

    U mnie to już pewne. Posypały się te tuleje od tylnej belki. Gdzie we Wrocku zrobię coś takiego na aucie bez rozbierania całego tyłu? Sebek a może Wy coś takiego robicie?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bingo
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    401
    BMW
    E46 320Ci ,A8 D3 4,2
    Skąd
    Harklowa
    U mnie bez demontażu nie dało rady - ściągacz by się prędzej zerwał. Przy wymianie tulejek na wahaczach tylnych nie pomogła prasa ,trzeba było tuleje wycinać. W kilkunastoletnim aucie nie zawsze wszystko idzie lekko :)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Witam, da radę wymienić owe tuleje na aucie?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Darth
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    141
    BMW
    E65
    Skąd
    Łódź
    Da sie to zrobic na aucie wystarczy tylko mieć sciagacz i jak nie chcesz zdejmować tlumikow to wystarczy odciac jeden wieszak od rury i pozniej go przyspawac bo z tego co pamietam to przy jednej tulei przeszkadza
    https://7er.pl/showthread.php/47521-...E65-735i/page4 - tak to wygladalo u mnie

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    I o taką odpowiedź mi chodziło,ściągacz robiłeś sam?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Darth
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    141
    BMW
    E65
    Skąd
    Łódź
    Sciagacz kupiony sklada sie z trzech czy czterech elementow nie pamietam dokladnie

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Poduszki tylnej belki
    Przez phdream w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 23:02
  2. E38 tuleje tylnej belki - poliuretany!
    Przez Saturian w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2012, 21:26
  3. [zawieszenie] Tuleje tylnej belki!!!
    Przez stachu0505 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 20:28
  4. [mechanika] Jakie tuleje tylnej belki?? Pilne
    Przez goldfighter w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 19:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •