Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: wymiana świec

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    wymiana świec

    dzisiaj zabrałem się za powolną wymianę świec wiadomo jak się "łatwo" je wymienia w 750
    na razie tylko 3szt. dałem rade zmienić jakoś nie miałem chęci ale jutro zaczynam dalej...

    mam pytanie bo różnie z tym bywa czy odkręcać i wkręcać te świece na rozgrzanym silniku? jak odkręcałem te 3 szt. dość mocno siedziały boję się troszkę o gwint by się nie zerwał ale chyba to mało prawdopodobne? duży opór przy odkręcaniu stawiały i zauważyłem że gwint na świecach był posmarowany czymś jakimś smarem lepiącym, świece są oryginalne z nadrukiem BMW i były wymieniane według k.serwisowej 93tyś km. przy przebiegu 122tyś.km. temu więc to serwis je smarował tylko czym? i czy trzeba nowe też czymś posmarować?

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Mi najlepiej wykręca sie świece na lekko zagrzanym silniku. :D

    Nie slyszałem o smarowaniu czym kolwiek gwintu. Ja obstawiam, że to resztki osadów, które pod wplywem ciśnienia wywieranego w komorze spalania zostały tem "wcisnięte".

    Są środki przeciwdzialające samoodkręcaniu śrub, ale one po wykreceniu maja postać bardziej przypominającą (swoją konsystencja) roztarta modelinę - tak obrazowo. :P
    Do swieć sie ich nie stosuje. Gwint w świecy ma kształt zapobiegajacy samoodkręcaniu.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    troszkę poczytałem na ten temat i nie którzy stosują smar grafitowy i nie raz miedziowy
    tylko po co? rozumiem że przed zapiekaniem ale czy to coś daje ? ja nigdy tego nie robiłem i nie miałem kłopotów zawsze na sucho
    ale widać że bmw stosuje jakiś środek i nie są to resztki osadów tylko maź smar który się lepi na ręce jest delikatnie posmarowane



    pozdrawiam

  4. #4
    BMW nic nie stosuje. Jakis napalony mechanik dal od siebie.
    Krec normalnie wszystkie swiece - moze byc na zimno. Moment przykrecania 30 Nm.

    Najciezej to oczywiscie dwie ostatnie po stronie kierowcy. Prawa strona to rozgrzewka ;)

    Ciesz sie ze nie jest to rzadowka z systemem gasniczym :hah:
    Gwarantuje ze rzucilbys przy pierwszej! :(

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    tak masz racje te ostatnie od kierowcy mnie przerażają druga strona jakoś idzie
    nie mam klucza dynamometrycznego więc na wyczucie nie za mocno nie za lekko ;)
    co do tych świec raczej nikt ich nie dotykał poza serwisem w książce mam jedna wymianę w całej kadencji i sa to swiece bmw wątpie by ktoś specjanie kupował oryginały w aso i je posmarował tak musiał zrobić serwis w szwajcarii pewnie tam był jakiś napaleniec bmw na serwisie :D

    pozdrawiam

  6. #6
    Sa napalency w ASO. Sam mam jednego kolege w teamie ma 58 lat i smaruje wszystko co popadnie (no poza tarczami ;) )

    Na pocieszenie dodam, ze komplet 12 sztuk to czas okolo 1,5 godzinki. Pierwszy raz - sadze ze 3 ;(

    Powodzenia

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    smar grafitowy to ja tez do lancucha np w rowerku stosuje ale czy do swiec to juz inna bajka
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    smar grafitowy to ja tez do lancucha np w rowerku stosuje ale czy do swiec to juz inna bajka
    dużo na ten temat jest w internecie dużo smaruje gwinty świec tylko cały czas się zastanawiam po co?tak jak sylwek7 napisał to napaleńcy, ja nie posmaruje :P

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ile razy widzialem jak przyjedzie dziadek felicją i wszystkie szpilki w kolach ma posmarowane smarem, :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Ciesz sie ze nie jest to rzadowka z systemem gasniczym :hah:
    Gwarantuje ze rzucilbys przy pierwszej! :(
    Sylwek a powiedz co to za system jak działa i jak to wygląda zainteresowało mnie to bo nie słyszałem o czymś takim??
    :o

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •